Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Nejlepší mobily současnosti (Samsung, iPhone, Xiaomi a další)
Který telefon je v roce 2023 tím úplně top? A existuje něco jako nejlepší značka mobilních telefonů? Podívejme se na ty nejvýkonnější z nejvýkonnějších. Na vlajkové lodě. Na mobily s těmi nejostřejšími displeji, s nejrychlejšími procesory a zároveň ale i s nejvyššími cenovkami a řekněme si, které z nich drtí svou konkurenci.


Nejlepší mobilní telefony
-
- 35 490 Kč – 63 273 Kč
- Mobilní telefony v 48 obchodech
-
- 27 090 Kč – 48 522 Kč
- Mobilní telefony v 79 obchodech
-
- 18 090 Kč – 30 971 Kč
- Mobilní telefony v 18 obchodech
-
- 31 800 Kč – 54 405 Kč
- Mobilní telefony v 65 obchodech
-
- 15 499 Kč – 24 547 Kč
- Mobilní telefony v 22 obchodech
-
- 19 858 Kč – 27 203 Kč
- Mobilní telefony v 29 obchodech
Co očekávat od top telefonu?
Každý z nás, uživatelů, má své preference. Pro každého rozhoduje při výběru nového mobilního telefonu něco jiného a žádný telefon neumí perfektně absolutně vše. Některé se tomu sice blíží, to ano, ale stále je lepší držet svá očekávání na uzdě.
Níže vám proto nepředstavíme jen jednoho krále mobilních telefonů. Ukážeme vám jich hned několik. To, který z nich si získá vaše srdce (respektive vaši peněženku), si ale už budete muset rozhodnout sami podle toho, bez čeho nepřežijete. Je pro vás důležitější fotoaparát, masivní jasný displej, podpora stylusu, nebo výkon, který si poradí s kteroukoliv ze současných mobilních her?

Nejlepší iPhone
Apple iPhone 15 Pro Max
- Displej: 6,7" Super Retina XDR (2 796 × 1 290 px, 120 Hz)
- Procesor: Apple A17 Pro
- Zadní fotoaparáty: 48 Mpx (f/1,8, 24 mm), 12 Mpx (f/2,8, 120 mm), 12 Mpx (f/2,2, 13 mm)
- Rozměry: 159,9 × 76,7 × 8,3 mm
- Váha: 221 g

Apple iPhone 15 Pro Max má vše, co byste od vlajkové lodi jedné z největších technologických značek na světě mohli očekávat a v této chvíli jde o ten nejvýkonnější telefon, jaký si můžete pořídit.
„Stylovka“ z titanu
Designově není „patnáctka“ ničím novým. Apple ví, co funguje a co se prodává a každý rok nám to servíruje s několika drobnými změnami. iPhone 15 Pro Max se tak nově pyšní perfektně zpracovaným lehkým (resp. spíše lehčím) titanovým pouzdrem, mnoho let žádaným rychlým USB-C portem s podporou USB 3 a akčním tlačítkem, které nahradilo oblíbený přepínač režimů. Zbytek zůstává oproti předchůdcům víceméně při starém – záda nadále pokrývá odolné sklo s výřezem pro čočky fotoaparátů a telefon v ruce působí robustně a luxusně.
Jasný displej a čisté a hlasité reproduktory
iPhone 15 Pro Max se může pochlubit jedním z nejjasnějších smartphonových displejů – jas tohoto 6,7palcového OLED panelu totiž dosahuje až 2 000 nitů. Obnovovací frekvence displeje kmitá podle potřeby mezi 1 a 120 Hz a modely iPhone Pro jsou stále jedinými iPhony disponujícími Always-On displejem. Na displeji nechybí ani Dynamic Island (ten už ale nově objevil i u klasického iPhone 15), všestranný výřez pro přední kameru a další senzory. Ve zkratce: na moc lepších displejů než je tento jednoduše nenarazíte.
Zdařilou obrazovku pak doplňují jedny z nejlepších mobilních reproduktorů vůbec. Podávají čistý a dostatečně hlasitý zvuk a dokáží překvapit i hloubkou basů.
Výkon srovnatelný s počítačem?
Že to s těmi superlativy přeháníme? Naopak, my jsme ani pořádně nezačali. I na poli výkonu je totiž iPhone absolutní špičkou a čipset Apple A17 Pro je dost možná tím vůbec nejvýkonnějším mobilním čipem na trhu. Telefon vám tak bude bez zpomalení sloužit dlouhá léta a problém mu nebudou dělat ani ty nejnáročnější procesy. Ostatně zahrajete si na něm dokonce i několik her z „velkých herních“ konzolí.

Sedm fotoaparátů a kamer za cenu jedné
Velkou část zad telefonu zabírají fotoaparáty. Jejich čočky jsou velké a vystouplé, což napovídá jedinému - nejsou to žádná ořezávátka, ale jedny z těch nejlepších mobilních fotoaparátů (ano, zase to slovo „nejlepší“, nemůžeme jinak). Všechny přítomné objektivy podávají konzistentní výsledky a celý proces focení a natáčení videí je příjemně intuitivní.
Méně zkušení fotografové budou moct bez překážek cvakat, co to jde, ale na své si přitom přijdou i profesionálové, bavíme se tu přece o iPhone „Pro“. Čekají tu na vás formáty ProRAW a HEIF a nově můžete také natáčet video v profilu Log ve formátu ProRes. Může to znít jako klišé, ale videa natočená pomocí iPhone 15 Pro Max budete mít problém čas od času rozeznat od videí z těch nejlepších filmových kamer. iPhone je opravdu až tak dobrý a jeho optická stabilizace je také famózní.
Solidní výdrž a krátké shrnutí
iPhone Pro Max je velké zařízení s velkou baterií. Baterií, která navíc i celkem těží z dobře optimalizovaného a úsporného čipsetu. Její výdrž je proto výborná a jedním dnem proletí jako nic (výrobcem udávaná výdrž je až 29 hodin přehrávání videa).
I u tohoto iPhonu nás ale mrzí „jen“ 20W rychlé nabíjení. Na 50 % baterie se (s příslušnou nabíječkou) dostanete až přibližně za půl hodiny.
Pomalejší nabíjení je ale asi jedinou drobnou černou kaňkou na jinak takřka dokonalém mobilu (a další černý puntík si samozřejmě značíme u vysoké ceny, ale s tím je prostě u takto prémiového zařízení potřeba počítat, konkurence se ostatně pohybuje na podobné rovině). Nedržíte-li proti Applu nějakou zvláštní zášť, iPhone 15 Pro Max by měl být jedním z prvních telefonů, na který se při výběru svého nového parťáka podíváte.

Nejlepší Samsung telefon
Samsung Galaxy S23 Ultra
- Displej: 6,8" AMOLED (3 088 × 1 440 px, 120 Hz)
- Procesor: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
- Zadní fotoaparáty: 200 Mpx (f/1,7, 24 mm), 10 Mpx (f/2,4, 70 mm), 12 Mpx (f/2,2, 13 mm), 10 Mpx (f/4,9, 230 mm)
- Rozměry: 163,4 × 78,1 × 8,9 mm
- Váha: 234 g

Samsung Galaxy S23 Ultra je nástupcem populárních multifunkčních zařízení Galaxy Note a spíše než mobil je to taková malá pracovní a výtvarná platforma. Ne nadarmo v sobě toto zařízení skrývá perfektně zpracovaný všestranný stylus S Pen s takřka nulovou latenci.
Design
Jakmile někdo kolem vás vytáhne z kapsy Samsung Galaxy S23 Ultra, hned si toho všimnete. Ne kvůli tomu, jak je telefon velký, ale proto, jak elegantně a luxusně navenek působí. Modely Note byly vždy zařízení s velice specifickým designem. Zatímco ostatní telefony se inspirují spíše minulostí, ostré hrany Galaxy S23 Ultra jako kdyby futuristicky vzhlížely vpřed.
Telefon obklopuje hliníkový rám. Zatímco po levé a po pravé straně plynule navazuje na zaoblený displej, na horním a dolním okraji je perfektně zarovnaný. Záda pokrývá vedle čoček pěti různých snímačů také matné odolné sklo Gorilla Glass Victus 2.
Pokud bychom měli S23 Ultra popsat jediným slovem, bylo by to „vyspělý“. Představíte-li si v hlavě obrázek nějakého důležitého byznysmena nebo byznysženy, tohle bude telefon, který oni nikdy nepustí z ruky. V rukách dítěte by tento mobil působil doslova nepatřičně.
Displej
Jen co telefon spustíte, na uhlazený design hned zapomenete. Uhrane vás totiž ohromný 6,8palcový displej - kvalitou na úrovni panelu iPhonu Pro Max. Někomu může vadit jeho zahnutí po stranách, ale nám se upřímně líbí. Kontrastuje s ostrými okraji na horní a dolní straně obrazovky a při používání nám nikdy nijak nepřekáží.
6,8 palce je dost naprosto na cokoliv. Připočtěte k tomu bohaté barvy, vysoké rozlišení o 3088 × 1440 pixelech, 1 750 nitů jasu a až 120 Hz obnovovací frekvenci a máte před sebou jeden z nejlepších displejů do kapsy pro cokoliv od brouzdání po internetu a po sociálních sítích, přes sledování filmů a seriálů, až po úpravu fotek a střih videí.

Výkon
Samsung Galaxy S23 Ultra není žádný pomalík. Naopak - je to jeden z nejnabušenějších kousků na trhu, za což vděčí hlavně svému čipsetu Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 doplněnému o skromných ale uspokojujících 8 GB RAM (k dispozici je také verze s 12 GB). Telefon má multitasking na háku a zahrajete si na něm kteroukoliv z aktuálně dostupných mobilních her, a to i na nejvyšší grafické detaily.
Fotoaparáty
Na internetu narazíte na desítky a stovky diskuzních fór zabývajících se jen jednou jedinou záležitostí. „Který mobil fotí nejlépe?“ A v současnosti na nich budou válčit především tři skupinky pisálků. Ti obhajující Apple iPhone 14 Pro, ti stojící za Google Pixel 7 Pro a ti bojující za Samsung Galaxy S23 Ultra. A přestože si to nejspíš nikdy nepřiznají, částečnou pravdu má každá z těchto grup. Všechny tyto mobily fotí znamenitě. V určitých situacích budou mít navrch iPhony, v jiných Pixely a v dalších zase telefony Samsung.
Ani my toto dilema nerozsekneme a nepovíme vám, že jeden fotí lépe než druhý. Povíme vám jen, že S23 Ultra sází primárně na excelentní 200Mpx senzor, který vám dovolí fotky ořezávat, co hrdlo ráčí, a který doplňuje například teleobjektiv s 10× optickým zoomem, s kterým uvidíte skoro až na měsíc.
Výdrž a nabíjení
Jak je na tom Samsung s výdrží? O kousek hůře než iPhone 14 Pro Max. 5 000 mAh je ale pořád 5 000 mAh, takže den vám vydrží i pod pořádnou dávkou zátěže. A bonusem je podpora rychlého 45W nabíjení a 15W bezdrátového nabíjení (včetně 4,5W reverzního nabíjení).
Galaxy S23 a S23 Plus
Alternativu ke Galaxy S23 Ultra představují telefony Samsung Galaxy S23 a Galaxy S23+. Jsou to menší verze svého vážnějšího sourozence bez podpory S Pen a s několika málo dalšími drobnými deficity. Jsou to špičkové telefony a nechcete-li po kapsách vláčet 234 gramů kovu a skla, budou vám dost možná vyhovovat i více než masivní S23 Ultra.
Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB
Recenze Samsung Galaxy S23 Nejlepší mobilní battle royale hry

Nejlepší Android telefon
Google Pixel 7 Pro
- Displej: 6,71" AMOLED (3 120 × 1 440 px, 120 Hz)
- Procesor: Google Tensor G2
- Zadní fotoaparáty: 50 Mpx (f/1,9, 25 mm), 48 Mpx (f/3,5, 120 mm), 12 Mpx (f/2,2, 13 mm)
- Rozměry: 162,9 × 76,6 × 8,9 mm
- Váha: 212 g

Google si na nic nehraje - ke svým mobilním telefonům přistupuje s maximální vážností a s každou novou iterací se pomalu ale jistě přibližuje na dotek těm nejlepším existujícím mobilům. Google Pixel 7 Pro je ve všech ohledech vybroušenější verzí Pixel 6 Pro. Vylepšení se dotkla nejen na první pohled viditelného designu, ale také výkonu, softwaru a samozřejmě i fotoaparátů.
Design
Pixel 7 Pro není jen další šedou kopírkou toho, s čím za posledních deset let přišli buď designéři Applu, nebo jejich vzdálení kolegové ze Samsungu. Pixel je, podržte se, originální a neokázalý. Mohou za to hlavně jeho záda. Specificky zadní fotoaparáty uložené ve vkusném hledí táhnoucím se napříč zleva doprava. Veškeré prvky do sebe ladně zapadají a telefon působí svěžím dojmem, zvlášť v zelené barvě. Google pečlivě pracuje na vlastním, jasně rozpoznatelném designovém jazyku a jsme zvědaví, jakým směrem se bude ubírat příště.
Ačkoliv se nám telefon vizuálně zamlouvá, musíme zmínit, že je pořádně kluzký a otiskům se na jeho nablýskaném povrchu opravdu nevyvarujete.
Displej
Obrazovka Pixelu nedosahuje takových kvalit jako panely ve výše zmíněném iPhonu a Samsungu. To ale není vůbec známkou nějakého jeho strádání. Poukazuje to spíše na to, jak extrémně kvalitní panely těchto dvou telefonů vlastně jsou. Ani 6,71palcový AMOLED displej Pixelu nelze brát na lehkou váhu. Barvy se na něm zobrazují přesně, oplývá ostrostí a dokonce i u obnovovací frekvence drží krok s těmi nejlepšími.
Nakonec vypíchněme, že panel Pixelu 7 Pro je na rozdíl od klasického Google Pixel 7 po stranách zaoblený - obdobně jako třeba displej Samsungu Galaxy S23 Ultra.
Výkon
Google Pixel 7 Pro běží na dobře optimalizovaném čipsetu Tensor G2. Google se odvážně vydal stejnou cestou jako Apple a začal pro své telefony vyrábět své vlastní čipsety. Jedině tak jsou totiž tamější inženýři a programátoři schopni zajistit dokonalou symbiózu hardwaru se softwarem.
Tensor G2 se v benchmarcích sice neobjevuje mezi prvními a k hraní her vám lépe poslouží jiní siláci. V praxi se ale popere se vším, co po něm budete chtít. Právě díky němu je Pixel 7 Pro jedním z nejchytřejších chytrých telefonů, které si můžete nyní pořídit. Pohání například veškerou umělou inteligenci stojící za jedním z nejlepších mobilních foťáků.

Fotoaparáty
O jakých fotoaparátech že je vlastně řeč? O hlavním 50Mpx snímači, o 12Mpx ultraširokoúhlém snímači a o 48Mpx teleobjektivu. Každý z nich vám má co nabídnout a každý z nich je schopný ze sebe dostat fenomenální výsledky.
Už jsme to nakousli v části o fotoaparátech v Samsungu Galaxy S23 Ultra. Nedovolíme si vám nakukat, že Pixel (nebo iPhone, či Samsung) je jedničkou mezi fotomobily, protože si nemyslíme, že je možné něco takového vůbec určit. Místo toho vám povíme, že pokud by měl trůn krále fotomobilů místo pro tři, byla by tam právě tato trojka.
Výdrž a nabíjení
Baterie v Pixelu má na první pohled velký potenciál. Svítí u ní totiž velké číslo - 5 000 mAh. V praxi ji ale nelze označit jinak než jako zklamání. Nejenže se nemůže výdrží rovnat baterii v iPhonu, ona silně zaostává i za Samsungem a patří mezi nejslabší akumulátory v celém našem žebříčku. Doufáme, že ji do budoucna Google ještě vyladí, ale její aktuální stav je na takovýto telefon zoufalý. A nevyváží jej ani nuzné 30W rychlé nabíjení.
Čistý Android
Mobily Google Pixel schovávají v rukávu (respektive pod krytem) eso, kterým mohou otočit celou hru (tedy vaše rozhodování o koupi nového mobilu). Tím je operační systém Android ve své nejčistší podobě se spoustou exkluzivních funkcí. Zmínit můžeme třeba Photo Unblur - udělátko, které vám zostří kteroukoliv vaši rozmazanou fotografii a Magic Eraser, který dokáže smazat jakékoliv nechtěné prvky hyzdící jinak perfektní fotky.
A víte, že naprostou většinu výše zmíněných funkcí umí také levnější Google Pixel 7? Obejdete-li se bez teleobjektivu a 120Hz zaobleného displeje, možná by stálo za uváženou, zda něco málo neušetřit a nekoupit si spíše ten.

Nejlepší Xiaomi telefon
Xiaomi 13 Pro
- Displej: 6.73" AMOLED (3 200 × 1 440 px, 120 Hz)
- Procesor: Snapdragon 8 Gen 2
- Zadní fotoaparáty: 50 Mpx (f/1,9, 23 mm), 50 Mpx (f/2,0, 75 mm), 50 Mpx (f/2,2, 14 mm)
- Rozměry: 162,9 × 74,6 × 8,4 mm
- Váha: 229 g

Značka Xiaomi nás již pěkných pár let pravidelně zásobuje cenově dostupnými telefony, které často nemají ve svých cenových kategoriích žádnou konkurenci. Vězte ale, že oni umí vyrobit i pořádné rakety - výkonnostně i v penězích. A jaký Xiaomi je tím nejlepší? Aktuálně je jím Xiaomi 13 Pro.
Design
Mobilní vlajkové lodě těch největších výrobců prostě nedovedou být ošklivé. Strohé a minimalistické? Ano. Ošklivé? Nikdy. Ani Xiaomi 13 Pro nás svou rafinovanou estetikou nebude nijak provokovat, ale vypadá zkrátka dobře. Díky zahnutým hranám displeje a zaobleným rohům nám telefon silně připomíná starší generace Samsungu Galaxy S. Odlišuje se však svými lesklými keramickými zády s čtvercovým výstupem pro fotoaparáty a samozřejmě mnohem užšími rámečky kolem displeje.
Xiaomi 13 Pro se konečně také vypořádal s jedním zásadním nedostatkem svého předchůdce - s odolností. Zatímco Xiaomi 12 Pro postrádal jakoukoliv certifikaci IP, Xiaomi 13 Pro se může pochlubit voděodolností a prachuvzdorností IP68 a jen tak něčeho se proto nezalekne.
Displej a výkon
Při konzumaci videí a dalšího obsahu se budete s Xiaomi tetelit blahem. Sází na expertně zpracovaný 6,73palcový LTPO AMOLED panel s 10bitovou barevnou hloubkou, na kterém vizuály doslova září. Adaptivní obnovovací frekvence dosahuje až 120 Hz a čitelnost je díky maximálnímu jasu 1 900 nitů výtečná i na přímém sluníčku. Stěžovat si nemůžeme ani na přítomné stereo reproduktory. Na mobilní telefon znějí hlasitě a skoro bychom se odvážili říct, že si v ničem nezadají ani s iPhonem.
Xiaomi 13 Pro se opírá o high-endový čipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 a při práci mu asistuje celých 12 GB RAM. Takže bez nějakého dalšího složitého vysvětlování - na poli Androidu je to to nejlepší, co je momentálně k dispozici. Snapdragon 8 Gen 2 v Galaxy S23 Ultra je možná lépe optimalizovaný a lehce přetaktovaný, ale hardwarově jde o jednu a tu samou věc.

Fotoaparáty
Xiaomi 12 Pro tahalo ve srovnání s iPhonem, Samsungem a Pixelem na poli fotoaparátů za kratší provázek (nebo - tématicky - za kabel). Nikoliv tak Xiaomi 13 Pro. To je se svým masivním jednopalcovým 50Mpx hlavním senzorem schopné se postavit komukoliv, čemukoliv a hlavně kdykoliv - i za tmy. Zvlášť když zmíněnému senzoru navíc sekundují povedený 3,2× teleobjektiv a ultraširokoúhlý objektiv s automatickým ostřením. Na optice, na uživatelském rozhraní a na barevných profilech přitom Xiaomi spolupracovalo s legendární společností Leica.
Fotky ze Xiaomi jsou detailní, ostré, bez šumu (a to i v horším světle) a nabízí nečekanou hloubku ostrosti. Právě tady je znát velikost hlavního senzoru Sony IMX 989 - aktuálně největšího snímače v mobilním telefonu vůbec.
Xiaomi 13 Pro otřásá statusem quo a nenápadně se pokouší sesadit iPhone, Samsung a Pixel z jejich fotografického trůnu. A na rovinu se nebojíme říct, že se mu to daří. Kvalitu videa mají sice stále lepší iPhone a Samsung (hlavně díky jejich spolehlivé stabilizaci), ale fotografie? Tam se Xiaomi řadí mezi nejlepší.
Výdrž a nabíjení
Výdrž Xiaomi 13 Pro se bez potíží pohybuje kolem jednoho dne a je jen něco málo pozadu za Galaxy S23 Ultra. Hlavním tahákem Xiaomi je ale podpora extrémního 120W rychlého nabíjení. S vysokorychlostní nabíječkou přímo v balení! V době, kdy vám naprostá většina výrobců k telefonu nepřihodí ani svou nejpomalejší nabíječku, je Xiaomi příjemným zjevením. A víte, že vedle 120W rychlého nabíjení podporuje i minimálně stejně tak atraktivní 50W bezdrátové nabíjení? Akorát tu bezdrátovou nabíječku si už budete muset bohužel koupit sami.

Nejlepší skládací mobil
Samsung Galaxy Z Fold5
- Hlavní displej: 7,6" AMOLED (2 176 × 1 812 px, 120 Hz)
- Procesor: Snapdragon 8 Gen 2 for Galaxy
- Zadní fotoaparáty: 50 Mpx (f/1,8), 10 Mpx (f/2,4), 12 Mpx (f2,2)
- Rozměry (složený): 154,9 × 67,1 × 13,4 mm
- Váha: 253 g

Dívali jste se před pár lety na skládací telefony s mohutnou dávkou skepse skrz prsty? Pak vás asi překvapí, že nejenže jsou tu stále s námi, ale ony dokonce prosperují! Jejich prodejní čísla bez ustání rostou a odpovědí na otázku „Proč?“ je třeba takový Samsung Galaxy Z Fold5. Ultimátní multitaskingová mašina. Navenek běžný telefon, kterému by neuškodilo v pase trochu shodit, a uvnitř tablet s velkým displejem.
Design
Zapomeňte na všechny hororové historky, které jste doposud o skládacích telefonech slyšeli. Z Fold5 je prémiově zpracované zařízení se solidním a prověřeným kloubem. Pocitově je to opravdu telefon za 40 tisíc korun a ne nějaký experiment splácaný v garáži.
Hlavní displej
Na vnitřní 7,6palcový AMOLED displej vedle sebe (případně pod sebe) poskládáte v jeden moment až tři aplikace. Z jedné pak můžete snadno třeba přetahovat obrázky do druhé a z ní zase text do třetí. Povíme vám, zvyknete si na to rychle a pak už nebudete chtít měnit.
Jinak je to klasika. 120 Hz obnovovací frekvence, vysoké rozlišení, pestré barvy a excelentní kontrast. Prostě další perfektní panel od korejských mistrů ze Samsungu. Musíme ale uznat, že pro sledování filmů a seriálů preferujeme displeje iPhonu a Samsungu Galaxy S23 Ultra a to má co do činění s formátem displeje. Z Fold5 se pyšní displejem s poměrem 21,6:18 a je proto pomalu čtvercový. Velkou část obrazovky tak budou při sledování videí zabírat tlusté černé čáry. Cokoliv jiného - od brouzdání po internetu přes hraní her až po psaní e-mailů - zvládá Z Fold5 s přehledem. Intuitivnější zařízení byste v obchodě našli možná až v uličce s tablety a s notebooky.
Kaňkou na tomto jinak skvostném displeji je viditelný ohyb přesně uprostřed. Zvyknete si na něj a často jej nebudete ani vnímat, ale jednou za čas (třeba pod přímým světlem) se vám připomene se vším všudy.

Vnější displej
Smekáme i před vnějším 6,2palcovým „vedlejším“ displejem. Ve srovnání s Z Fold3 již není tak zmáčknutý a je to plnohodnotný dobře ovladatelný panel. Využijete jej třeba pro kontrolu notifikací a pro psaní zpráv. Nic vám nebrání v tom na něm sledovat filmy nebo hrát hry, ale když se hned pod ním ukrývá taková bomba, bylo by to přinejmenším zvláštní.
Výkon
Tipnete si, co pohání tento phablet (jestli už takový výraz není tak trochu archaismus)? Jo, je to zas a znovu všem dobře známý a extrémně výkonný Snapdragon 8 Gen 2.
Prostředí má šmrnc a mobil pohotově reaguje na každou z vašich akcí a kombinace rychlého procesoru a velkého displeje značí jediné - Z Fold5 funguje skvěle jako malá herní konzole.
Fotoaparáty
V Samsung Galaxy Z Fold3 podřimovaly přinejlepším jen průměrné fotoaparáty. Se Z Fold4 se situace zlepšila a i Z Fold5 patří k nadprůměru, ač ne docela na úplnou špičku. Jen radši ignorujte 4Mpx selfie kameru pod hlavním displejem. Ta je tam jen opravdu do počtu.
Stylová alternativa - Z Flip5
Z Fold5 je koncipovaný jako počítač do kapsy a jeho velikost může velké spoustě uživatelů být jen na škodu. Chcete-li ale i tak okusit, jaké to je žít se skládacím telefonem, dejte šanci Samsung Galaxy Z Flip5.

Nejlepší telefon do 6 palců
Apple iPhone 13 mini
- Displej: 5,4" Super Retina XDR (2 340 × 1 080 px, 60 Hz)
- Procesor: Apple A15 Bionic
- Zadní fotoaparáty: 12 Mpx (f/1,6), 12 Mpx (f/2,4)
- Rozměry: 131,5 × 64,2 × 7,65 mm
- Váha: 141 g

Kompaktních telefonů v dnešní době už mnoho nevzniká. I Apple se na ně koneckonců rozhodl tento rok vykašlat a místo nového iPhone 14 mini představil větší iPhone 14 Plus. Apple iPhone 13 mini z minulého roku tak nadále zůstává jednou z mála čestných výjimek. Je to mobil, kterého bychom si měli vážit, dokud si jej ještě pořád můžeme pořídit.
Design a displej
iPhone 13 mini je iPhone 13, respektive iPhone 14 (vizuálně totožné telefony), akorát v menším provedení s 5,4palcovým OLED displejem. Vše, co platí o větších iPhonech, platí i o mini verzi. Rozdílem je, že mini můžete pohodlně ovládat jednou rukou a vejde se vám i do těch nejmenších kapes.
Telefon je tedy zkonstruovaný prémiově. Jeho displeji také není co vyčíst - podává přesné živé barvy s výrazným kontrastem a s úctou si poradí se sledováním filmů, se scrollováním na sociálních sítích nebo třeba se čtením knížek a komiksů.

Výkon
Kvůli výkonu nemusíte pátrat po nějakém drahém šíleném 250 gramovém monstru. iPhone 13 mini je se svým A15 Bionic čipem tím nejvýkonnějším malým telefonem na světě a vyrovná se i těm nejsilnějším (velkým) Androidům.
Fotoaparáty
Jen dva zadní fotoaparáty o 12 Mpx? Není to málo? Kdepak, není. Důležitý není počet pixelů, ale kvalita senzorů a ta malému iPhonu nechybí. Fotí tedy skvěle. Nechybí mu dokonce ani stabilizace obrazu a spolehlivé automatické ostření. Nepatříte-li mezi nejnáročnější fotografické fajnšmekry, bude vám poctivě sloužit dlouhá léta a nacvakáte s ním tisíce luxusních fotek.
Výdrž a Androidí alternativy
iPhone 13 mini se nenechává zastínit velikány v tomto žebříčku a na telefon s malinkatou 2 438mAh baterií vydrží opravdu hodně. Je skvěle optimalizovaný a dost mu očividně pomáhá jeho malý šetřivý displej.
Rádi byste fungovali s malým telefonem, ale Apple a iOS vám úplně nelahodí? Doporučujeme vám Asus Zenfone 9 s 5,9palcovým displejem a se Snapdragon 8+ Gen 1. Případně se můžete obrátit na již zmíněný skládací Samsung Galaxy Z Flip4, který je ve složeném stavu také příjemně skladný.

Nejlepší mobil cena/výkon
OnePlus 11
- Displej: 6,7" AMOLED (3 216 × 1 440 px, 120 Hz)
- Procesor: Snapdragon 8 Gen 2
- Zadní fotoaparáty: 50 Mpx (f/1,8, 24 mm), 32 Mpx (f/2, 48 mm), 48 Mpx (f/2,2, 115˚)
- Rozměry: 163,1 × 74,1 × 8,5 mm
- Váha: 205 g

OnePlus je u nás v Česku neprávem přehlíženou značkou. Je to takový černý kůň produkující telefony s parádními parametry, kterým kontrastuje agresivně nízká cena mobilů.
Design
OnePlus 11 se nevzpírá tomu, jak dnes mobily vypadají. On to přijímá za své. Okraje displeje jsou elegantně zahnuté a záda telefonu pokrývá reflektivní odolné sklo Gorilla Glass 5. U zad ještě chvíli setrváme - obývají je totiž fotoaparáty hrdě se hlásící ke spolupráci se značkou Hasselblad. Kulatý hrbol s čočkami fotoaparátů plynule navazuje na hliníkový rám telefonu a cíleně na sebe svou lesklou úpravou přitahuje všechnu pozornost. Hasselblad je holt Hasselblad. Oproti předchozímu modelu OnePlus 10 Pro je OnePlus 11 voděodolný, a to podle IP64.
Jeden malý pozitivní poznatek k designu - OnePlus 11 je snad jediný telefon, který se krom iPhonů honosí fyzickým tlačítkem pro přepínání mezi normálním režimem a režimem „Nerušit“.
Displej
6,7palcový AMOLED panel OnePlus 11 je pohlcující a prolíná se v něm vše, co byste od vlajkové lodi čekali. Podporuje nejen HDR10+, ale i Dolby Vision, jeho rozlišení činí 3216 × 1440 px, obnovovací frekvence zaujímá prostor mezi 1 Hz a 120 Hz a na displeji pulzuje potenciálně až jedna miliarda barev! Ve světě bez iPhonu 14 Pro a bez Samsungu Galaxy S23 Ultra by nás tento panel přiváděl k extázi. Takhle je to „jen“ další obrazovka na vysoké úrovni bez jediné slabiny.

Fotoaparáty
Výše jsme již zmínili fakt, že se OnePlus opřelo do spolupráce s Hasselblad. Fotoaparáty jsou pro OnePlus důležité a tamní inženýři bez přestávky pracují na jejich zlepšení. A set kamer v OnePlus 11 je tím nejlepším, co se v zařízení OnePlus dosud objevilo. Nedosahují sice kvality těch opravdu nejlepších fotomobilů na trhu, ale jsou konzistentně dobré - nejen hlavní 50Mpx snímač, ale i 2× teleobjektiv a ultraširokoúhlý objektiv, který lze použít i pro focení makra.
Výkon, výdrž a nabíjení
Jako kdybychom se točili v nekonečných kruzích. OnePlus 11 se totiž opírá zas a znovu o výkonný a spolehlivě chlazený Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Má tedy více výkonu, než budete kdy v běžném životě potřebovat.
Výdrž telefonu není žádné terno a nelze ji srovnávat s vytrvalci typu iPhone 14 Pro Max nebo Samsung Galaxy S23 Ultra, ale ten standardní jeden den vydrží a jednoznačně převyšuje například Pixel 7 Pro.
Silnou stránkou tohoto zařízení je rychlost nabíjení. OnePlus 11 podporuje až 100W kabelové nabíjení a s rychlou nabíječkou se tak dostanete z 1 % na 100% během ani ne půl hodiny. Lepší je v tomto ohledu pouze Xiaomi 13 Pro, ale jen o chlup.
Srovnávací tabulka: iPhone vs. Samsung vs. Pixel
iPhone 15 Pro Max | Galaxy S23 Ultra | Google Pixel 7 Pro | |
Displej | 6,7" Super Retina XDR (120 Hz) | 6,8" AMOLED (120 Hz) | 6,71" AMOLED (120 Hz) |
Rozlišení | 2 796 × 1 290 px | 3 088 × 1 440 px | 3 120 × 1 440 px |
Čipset | Apple A17 Pro | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 | Google Tensor G2 |
RAM | 8 GB | 8 GB / 12 GB | 8 GB / 12 GB |
Přední fotoaparát | 12 Mpx (f/1,9, 23 mm) | 12 Mpx (f/2,2, 26 mm) | 10,8 Mpx (f/2,2, 21 mm) |
Zadní fotoaparáty | 48 Mpx (f/1,8, 24 mm), 12 Mpx (f/2,8, 120 mm), 12 Mpx (f/2,2, 13 mm) | 200 Mpx (f/1,7, 24 mm), 10 Mpx (f/2,4, 70 mm), 12 Mpx (f/2,2, 13 mm), 10 Mpx (f/4,9, 230 mm) | 50 Mpx (f/1,9, 25 mm), 48 Mpx (f/3,5, 120 mm), 12 Mpx (f/2,2, 13 mm) |
Kapacita baterie | 4 441 mAh | 5 000 mAh | 5 000 mAh |
Odolnost | IP68 | IP68 | IP68 |
Rozměry (mm) | 159,9 × 76,7 × 8,3 | 163,4 × 78,1 × 8,9 | 162,9 × 76,6 × 8,9 |
Váha (g) | 221 | 234 | 212 |
Mohlo by vás zajímat

Nejlepší a nejprodávanější televize (2023)

Nejočekávanější hry roku 2024

Představení iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Vylepšení, která stojí za to

Nejlepší fotomobily současnosti (2023)

Jak moc „strašidelně rychlé“ jsou nové M3 čipy od Apple?

Představení Meta Quest 3: VR headset do každé domácnosti

Nejlepší akční outdoorové kamery pro rok 2023

Nejlepší chytré hodinky (smartwatch) pro rok 2023

Nejlepší a nejvýkonnější notebooky na trhu (2023)

Nejlepší robotické vysavače pro rok 2023 (na koberce, s mopem i bez)

Nejlepší strategie všech dob (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nové Apple Watch Series 9: Nejzelenější Apple produkt v historii

Nový Google Pixel 8 (Pro): Telefon pro nastupující éru AI

Recenze Samsung Galaxy A54: Nic víc nepotřebujete

Seznámení se s Apple Watch Ultra 2: Ještě o něco extrémnější extrém

Apple Vision Pro: Konečně průlom na poli virtuální reality?

Nejlepší herní notebooky na světě: Výkonu na rozdávání (2023)

Nejlepší hry na mobil: Android i iPhone (2023)

Nejlepší hry roku 2022 (PC, PS5, Xbox, Switch)

Nejlepší PlayStation 4 (PS4) hry všech dob

Představení headsetu Sony PlayStation VR2

Recenze Honor Magic5 Lite: Telefon s nekonečnou výdrží

Nejlepší brýle pro virtuální realitu (2023)

Nejlepší elektrokoloběžky do města i do přírody (2023)

Nejlepší gaučové hry pro dva

Nejlepší RPG hry současnosti (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nejlepší studentské notebooky do školy v roce 2023 (pro děti, středoškoláky, VŠ)

Notebook s dedikovanou grafickou kartou: vyplatí se studentovi připlatit si?

Recenze Samsung Galaxy A34: Lepší než si myslíte

Velké porovnání všech Apple Watch: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Nejlepší a nejvýkonnější herní mobily (2023)

Nejlepší battle royale - Fortnite, PUBG a kdo dál?

Nejlepší fotoaparáty na natáčení videí a na focení (2023)

Nejlepší hororové hry

Nejlepší lednice pro rok 2023 (americké, vestavné, kombinované a jiné)

Nejlepší levné notebooky pro rok 2023 (na doma, na filmy)

Nejlepší mobily do 3 000, do 5 000 a do 10 000 Kč

Recenze Hogwarts Legacy: RPG ze světa Harryho Pottera

Recenze Samsung Galaxy S23: Nejvýkonnější Android telefon na trhu

Vyplatí se Nintendo Switch v roce 2023?

Žebříček nejlepších tyčových vysavačů 2023

10 nejlepších užitečných aplikací pro Android (2023)

Jak se stát youtuberem a vydělat peníze svým koníčkem?

Jak sestavit (herní) PC?

Luxus, ale chytře: Tipy na elegantní chytré hodinky pro dámy i pány

Nejlepší drony aneb letem světem pilotem (2023)

Nejlepší sluchátka pro rok 2023

OLED vs. LCD LED (QLED, NanoCell, Mini LED): Která TV je lepší?

Stray (Recenze)

5 nejlepších odolných telefonů do nepohody (2024)

Jak funguje bezdrátové nabíjení telefonu?

Nejlepší a nejpoužívanější aplikace pro iPhone (iOS) (2023)

Nejlepší čtečka e-knih pro rok 2023

Nejlepší hry pro virtuální realitu

Nejlepší kancelářské a herní monitory (2023)

Nejlepší projektory a domácí kina (2023)

Největší herní světy

Xiaomi oficiálně představuje řadu Xiaomi 13T

Co je to chytrá domácnost? Zařiďte si (ne)bezpečně chytrou kuchyni, koupelnu i zahradu

Nejlepší fotoaparát pro začátečníka (2023)

Nejlepší grafický tablet na kreslení (2023)

Nejlepší objektivy do každé situace (2023)

PlayStation 5 vs. Xbox Series X/S

Starfield (Preview)

Ubisoft chystá hned čtyři nové Assassin’s Creed hry

Voděodolnost a vodotěsnost (stupně krytí IP)

Chytré hodinky Apple Watch 8 (Recenze)

Chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7 (Recenze)

Jak nahrát hovor na Androidu a v iPhonu?

Jak nalepit ochranné sklo na mobil a jak ho sundat?

Jak platit mobilním telefonem (s NFC i bez něj)?

Jak propojit mobilní telefon a tablet s televizí aneb zrcadlení obrazovky na TV

Jak udělat screenshot (snímek obrazovky) na PC aneb síla print screenu

Jak vyčistit počítač a notebook od prachu a jiných nečistot?

Jak vyčistit úložiště v mobilním telefonu (Android i iPhone)?

Jak vysušit utopený mobilní telefon? Rýže a další bezpečné metody

Nejlepší hry na PC

Nejlepší klávesnice pro rok 2023

Nejlepší počítačová myš pro rok 2023

Nejlepší reproduktory k počítači a k televizi

Nejlepší tablety pro rok 2023

Nejvýkonnější Mac historie, VR brýle a další novinky od Apple

Práce z domova: Jak se vybavit na home office?

Vyhraj si s výbavou

18 nejlepších aplikací pro chytré hodinky (smartwatch)

Co je to DVB-T2?

Google Pixel Watch a další oznámení z I/O 2022

Jak na nahrávání obrazovky (Android i iPhone)?

Jak spárovat ovladač s televizí a ovládání TV mobilem

Jak udělat screenshot na mobilu (Android i iPhone)?

Jak vyčistit a zrychlit pomalý notebook?

Jak vyčistit konektor, displej nebo reproduktor mobilního telefonu?

Jaké novinky přináší stylová „ohýbačka“ Samsung Galaxy Z Flip5?

Největší Apple novinky z WWDC 2022

Novinky od Samsungu (Z Flip4, Z Fold4 a Watch5)

Staň se influencerem

Vybíráme bezdrátová sluchátka JBL

Vytvořte nedobytnou pevnost

Xiaomi 13 a 13 Pro (Preview)

Čekání je u konce, PlayStation 5 konečně skladem!

Doporučená pozorovací vzdálenost televize dle úhlopříčky aneb jak daleko sedět dle velikosti TV?

Elden Ring (Recenze)

FIFA 23 aneb poslední FIFA od EA

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro Preview

Google Pixel Watch Preview

iPhone 14, Apple Watch 8 a další novinky z Cupertina

Jak propojit notebook a PC s televizí? (HDMI i bezdrátově)

Jak se dostat do BIOSu (a do UEFI), co tam a jak ho aktualizovat?

Jak snadno spárovat chytré hodinky s mobilním telefonem?

Jak velkou televizi? (úhlopříčka, rozměry a velikost)

Jak vyčistit obrazovku televize? (LED, LCD, OLED)

Nejlepší fitness náramek pro rok 2023

Notebook nejde zapnout? Poradíme, co dělat s černou obrazovkou!

Nová sestava počítačů Microsoft Surface

Nové iPady pro rok 2022

Novinky ze Samsung Galaxy Unpacked 2023 (Z Fold5, Z Flip5, Watch6, Tab S9)

Péče o baterii v notebooku: Kapacita, kondice, kalibrace a výměna za novou

Projektor Samsung The Freestyle (Recenze)

Představení prémiového ohebného telefonu Samsung Galaxy Z Fold5

Připojení jednoho, dvou a více monitorů k notebooku

Tipy na vánoční dárky od WRTECH

Apple AirPods Pro Black Friday

Apple iPad Air 2022 (preview)

Apple iPhone 12 Black Friday

Apple iPhone 13 (Preview)

Apple iPhone 13 Black Friday

Apple iPhone 14 (Plus) Preview

Apple iPhone 14 Pro (Max) Preview

Apple iPhone SE 2022 (Preview)

Apple Mac Studio (preview)

Apple MacBook Air Black Friday

Apple Watch Black Friday

Apple Watch Ultra Preview

CES 2023: Největší technologické novinky

Co je HDR (High Dynamic Range)?

DeLonghi ECAM 22.110 Black Friday

Diablo 4: Jak vypadá nejočekávanější akční RPG posledních 10 let?

Google Pixel Fold, Pixel 7a a Pixel Tablet: Co říkáme na nové kousky od Googlu?

GROHE QuickFix

Jak dlouho vydrží maso v lednici? Kapr, kuřecí i šunka

Lednička přestala chladit? Nebo hřeje z boku, je ní voda či namrzá?

Microsoft Xbox Series Black Friday

Monitor Apple Studio Display (Preview)

Nejočekávanější hry roku 2022

Nejočekávanější hry roku 2023

Novinka od O2 - bezdrátová sluchátka O2 pods+

Novinky od Samsungu 2022

První Apple Event v roce 2022 (preview)

Samsung Galaxy A52s Black Friday

Samsung Galaxy S22 | S22+ | S22 Ultra (preview + srovnání)

Samsung Galaxy Watch Black Friday

Snímková frekvence (FPS)

Sony PlayStation 5 Black Friday

Stabilizace obrazu (IS, OIS, IBIS)

Světelnost objektivu

Tablet Samsung Galaxy Tab S8 (preview + srovnání)

Xiaomi 13: Přichází nová vlajková loď Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Black Friday
