Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Nejlepší sluchátka pro rok 2023
Ať už holdujete Billie Eilish nebo máte raději spíše Beethovena - bez pořádných sluchátek si naplno neužijete ani jedno. Jaká jsou momentálně ta nejlepší sluchátka na trhu a podle čeho byste si měli vybrat ta svá?


Obsah článku
- Nejlepší sluchátka do každé situace
- Nejlepší bezdrátová sluchátka na cokoliv
- Nejlepší herní sluchátka s mikrofonem
- Nejlepší Bluetooth sluchátka na běhání
- Nejlepší studiová sluchátka
- Nejlepší sluchátka do 1 000 Kč
- Nemáte už zamotaných kabelů plné zuby?
- Který typ sluchátek si vybrat?
- Na co se zaměřit při výběru?
Nejlepší sluchátka do každé situace
-
- 5 880 Kč – 7 555 Kč
- Sluchátka v 43 obchodech
-
- 7 290 Kč – 9 999 Kč
- Sluchátka v 38 obchodech
-
- 6 290 Kč – 9 890 Kč
- Sluchátka v 20 obchodech
-
- 2 099 Kč – 4 421 Kč
- Sluchátka ve 2 obchodech
-
- 4 130 Kč – 5 990 Kč
- Sluchátka v 14 obchodech
-
- 8 989 Kč – 12 390 Kč
- Sluchátka v 16 obchodech
Nejlepší bezdrátová sluchátka na cokoliv
-
- 12 390 Kč – 26 387 Kč
- Sluchátka v 53 obchodech
-
- 2 930 Kč – 9 720 Kč
- Sluchátka v 75 obchodech
-
- 1 689 Kč – 2 609 Kč
- Sluchátka v 25 obchodech
-
- 6 401 Kč – 7 220 Kč
- Sluchátka v 14 obchodech
-
- 5 833 Kč – 11 050 Kč
- Sluchátka v 34 obchodech
-
- 14 324 Kč – 19 563 Kč
- Sluchátka v 14 obchodech
Nejlepší herní sluchátka s mikrofonem
-
- 2 119 Kč – 2 937 Kč
- Sluchátka v 9 obchodech
-
- 2 250 Kč – 7 108 Kč
- Sluchátka v 38 obchodech
-
- 3 024 Kč – 4 724 Kč
- Sluchátka v 42 obchodech
-
- 1 266 Kč – 2 719 Kč
- Sluchátka v 6 obchodech
-
- 1 799 Kč – 9 984 Kč
- Sluchátka v 32 obchodech
-
- 1 165 Kč – 3 190 Kč
- Sluchátka v 59 obchodech
Nejlepší Bluetooth sluchátka na běhání
-
- 4 790 Kč – 11 306 Kč
- Sluchátka v 38 obchodech
-
- 3 886 Kč – 7 262 Kč
- Sluchátka v 53 obchodech
-
- 2 328 Kč – 3 199 Kč
- Sluchátka v 6 obchodech
-
- 5 833 Kč – 11 050 Kč
- Sluchátka v 34 obchodech
-
- 3 610 Kč – 10 830 Kč
- Sluchátka v 60 obchodech
-
- 2 888 Kč – 8 024 Kč
- Sluchátka v 20 obchodech
Nejlepší studiová sluchátka
-
- 3 389 Kč – 4 265 Kč
- Sluchátka v 12 obchodech
-
- 4 149 Kč – 4 515 Kč
- Sluchátka ve 2 obchodech
-
- 3 571 Kč – 4 590 Kč
- Sluchátka v 17 obchodech
-
- 17 590 Kč – 27 000 Kč
- Sluchátka v 13 obchodech
-
- 2 569 Kč – 4 537 Kč
- Sluchátka v 14 obchodech
-
- 529 Kč – 625 Kč
- Sluchátka ve 2 obchodech
Nejlepší sluchátka do 1 000 Kč
-
- 888 Kč – 1 290 Kč
- Sluchátka ve 2 obchodech
-
- 1 119 Kč – 1 415 Kč
- Sluchátka v 16 obchodech
-
- 1 099 Kč – 1 359 Kč
- Sluchátka ve 2 obchodech
-
- 674 Kč – 990 Kč
- Sluchátka v 11 obchodech
-
- 349 Kč – 969 Kč
- Sluchátka v 105 obchodech


Nemáte už zamotaných kabelů plné zuby?
Už vás nebaví nekonečné rozmotávání sluchátek? Pak nejspíš konečně přišel čas popřemýšlet o těch bezdrátových. Budete překvapení, o kolik pohodlnější vlastně jsou. Kolikrát už se nám stalo, že se kabel klasických sluchátek někde zachytil a násilím nám je vyrval z uší (a v horším případě i mobil z kapsy). S bezdrátovými sluchátky se ničeho takového bát nemusíte. Můžete se s nimi volně pohybovat a naplno se věnovat třeba vaření nebo práci na své fyzičce.
Kvalita bezdrátových sluchátek
Bezdrátová sluchátka zároveň už nejsou nikým neprověřenou technologií, dlouho ne. Kvalita jejich audia je srovnatelná s kvalitou těch drátových a výdrž mají také dostačující. Malá sluchátka do uší vydrží průměrně kolem 6 hodin poslechu a větší sluchátka přes hlavu vydrží často déle než 24 hodin!
True Wireless sluchátka
Králem komfortních bezdrátových sluchátek jsou tzv. True Wireless sluchátka. To jsou sluchátka, která nejenže nepotřebují kabel na propojení s vaším zařízením, ale nemají kabel ani mezi sebou navzájem. A nabíjejí se jednoduše skrze malé pouzdro. Teď už jen ani jedno z nich neztratit.
Benefity kabelových sluchátek
Ale i kabelová sluchátka mají samozřejmě své přednosti. Tou hlavní a první, na kterou při výběru narazíte, je cena. Záleží samozřejmě na konkrétních modelech, ale v obecné rovině jsou drátová sluchátka levnější - nemají totiž tolik funkcí.
Druhou předností je fakt, že je logicky nemusíte nabíjet. Nemusíte neustále kontrolovat, kolik jim zbývá času a bát se, v který moment dohrají. Nakonec lze zpravidla drátová sluchátka jednoduše zapojit do správného konektoru a ona hned hrají. S bezdrátovými sluchátky si budete muset projít o jeden nebo dva kroky navíc, ale nejde o nic hrozného - většinou stačí zapnout Bluetooth, propojit dvě zařízení a máte také hotovo.
Bezdrátová vs. kabelová sluchátka
Pro nás jsou bezdrátová sluchátka jednoznačným krokem vpřed. Zvlášť pokud trávíte každý den nespočet hodin poslechem hudby, sledováním filmů, hraním her a nebo třeba účastí na nekonečných pracovních schůzkách.
S bezdrátovými sluchátky jednoduše zapomenete, že je vůbec máte na sobě. To se vám s těmi drátovými jen tak nestane. A pokud ano, tak budete muset zase lovit svůj mobil někde na zemi a modlit se, aby se mu nic nestalo.


Který typ sluchátek si vybrat?
Porovnali jsme si sluchátka kabelová a bezdrátová, ale jaké jsou rozdíly mezi špunty, peckami, sluchátky přes hlavu a co jsou to sluchátka otevřená a uzavřená? Pojďme si v tom všem udělat pořádek.
Nejjednodušeji dělíme sluchátka na sluchátka přes hlavu a na sluchátka do uší.
- Sluchátka přes hlavu se dále dělí na sluchátka na uši (sedí na ušních boltcích) a na sluchátka kolem uší (obepínají celé ucho).
- Sluchátka do uší se dělí na špunty (uzavřená konstrukce) a na pecky (polootevřená konstrukce).
Dalším dělením je dělení dle propustnosti zvuku do okolí, a to na sluchátka otevřená a uzavřená. Se sluchátky otevřenými váš výběr písniček neuslyšíte jenom vy, ale také všichni kolem vás. Mají ale také vyšší kvalitu audia a podávají přirozenější zvuk než sluchátka uzavřená.
Sluchátka přes hlavu jsou větší a těžší a zní lépe. Sluchátka do uší jsou naopak výrazně pohodlnější, ale zvukově strádají.

Sluchátka na uši
Jsou ideální na cesty autobusem nebo vlakem. Podávají slušné audio - často až příliš zaměřené na silné basy a obstojně tlumí okolí. Jsou skladná - dají se složit. Rozhodně si je ale nejdříve vyzkoušejte v obchodě, protože vás z nich můžou po chvilce poslechu bolet uši. Je možné, že si na to zvyknete, ale myslete na to už při výběru, ať víte, do čeho jdete.

Sluchátka kolem uší
Jsou spíše na doma, nejsou totiž nejmenší, připomínají dva menší talíře. Perfektně odhlučňují okolí a kvalitou audia jsou na špici - tohle jsou sluchátka pro audiofily a profesionály. Stejně jako u sluchátek na uši vám ale doporučujeme si je nejdřív někde ozkoušet - mohou vás totiž také po nějaké době nošení tlačit a dost možná se v nich i slušně zapotíte.

Špuntová a pecková sluchátka
Špunty se od pecek liší svou konstrukcí - vkládají se hluboko do ucha a izolují okolní hluk - někdy až příliš. Pecky se nevkládají dovnitř, ale visí na ušním boltci. Hodně záleží na anatomii vašich uší. Některým špunty věčně vypadávají a nedají dopustit na pecky, jiní to mají přesně naopak.

Sluchátka na lícní kosti
Relativně novým typem sluchátek jsou sluchátka na lícní kosti s technologií bone conduction. Ta se nevkládají ani do uší a ani na uši. Zvuk vysílají skrze vibrace přes lícní kost do středního ucha. Tato sluchátka jsou populární hlavně při sportování, protože vás tolik neomezují a máte s nimi neustálý přehled o dění v okolí.
Každý typ sluchátek umí něco lépe a něco hůře a každý z nás má nějaké preference. Na prvním místě by měl být vždycky komfort - jak vám sluchátka sedí na uších a jak se s nimi cítíte. Až na druhém místě pak kvalita hudby a případně moderní vzhled sluchátek a jak vám sluší. Když si je totiž bolestí nebudete moct ani nasadit na hlavu, bude vám fuk, jak čistý a atmosférický zvuk z nich vychází a jak parádně vypadají.


Na co se zaměřit při výběru?
Máte základní přehled o typech sluchátek a víte, jestli vám budou sedět spíš ta bezdrátová, nebo to přežijete i s nějakým tím kabelem. Na co dalšího byste se ale při výběru měli zaměřit?
Co poslouchám nejraději a kde?
Rozhodně se zaměřte na zvuk. Problémem je, že vnímání zvuku je až neuvěřitelně subjektivní a sluchátka, která někomu znějí nádherně, vám vůbec nemusí sedět. Jen vy nejlépe víte, jak znějí vaše vysněná sluchátka. Důležité bude především to, co posloucháte nejčastěji a jakou kvalitu od sluchátek požadujete.
Posloucháte-li R&B a elektronickou hudbu a hrajete videohry, pak vás snadno ke koupi přesvědčí silné basy. Nedáte ani den bez vážné hudby? Pátrejte po čistých výškách a středech. Důležitá je samozřejmě i hlasitost a jak moc s jejím růstem upadá kvalita zvuku.
Citlivost sluchátek
Něco málo vám o možnostech sluchátek napoví jejich citlivost udávaná v decibelech. Zjednodušeně - čím vyšší citlivost, tím hlasitější sluchátka. Teoreticky. Každý výrobce ji měří jinak a více než samotné číslo vám řeknou zkušenosti jiných posluchačů, nebo úplně nejlépe - váš vlastní test v obchodě.
Impedance sluchátek
Důležitým parametrem je také impedance udávaná v ohmech. Sluchátka s vyšší impedancí budou k hraní potřebovat vysoce výkonný zdroj signálu. Což znamená, že pokud narazíte na sluchátka s impedancí vyšší než 100 ohmů, tak je sice se svým mobilem propojíte, ale budou hrát pěkně potichu - váš mobil to nedá. To můžete do určité úrovně napravit koupí zesilovače, ale pokud nehledáte vyložené profesionální studiová sluchátka, držte se těch s impedancí kolem 30 ohmů.
Frekvenční rozsah sluchátek
A frekvenční rozsah? Nad tím se moc nepozastavujte. Lidské ucho má ve srovnání se sluchem vašich domácích mazlíčků velké mezery a vnímá jenom zvuky v rozmezí 20-20 000 Hz. Cokoliv navíc proto neuslyšíte.


Pohodlí a design sluchátek
Pohodlí a komfort už jsme nakousli o něco výše. Pohodlí ale neznamená jen a pouze to, jak vám sluchátka sedí na uších, ale jaké to je daná sluchátka den co den používat.
Kabely
Mají dostatečně dlouhý kabel a jaké kvality? Ne všechny kabely jsou si rovny. Ploché kabely je o něco těžší zamotat a opletené kabely toho víc vydrží a vypadají lépe.
Ovládání sluchátek
Je možné sluchátka ovládat dotykově, nebo mají aspoň dedikovaná tlačítka? Pokud si na nich bez mobilu nebudete moct ani snížit hlasitost, natož přijmout hovor nebo přeskočit nudnou písničku, pak by možná stálo za to, se poohlédnout po jiných. Narazíte i na taková, která se pyšní vlastním hlasovým asistentem a na taková, která poznají, když si sluchátko vyndáte z ucha - ty dokáží pozastavit vámi poslouchanou hudbu nebo podcast a příště můžete začít přesně tam, kde jste předtím skončili.
Bytelnost sluchátek a jejich pouzdra
Jestliže často někam vyrážíte, bude vás zajímat, dají-li se sluchátka složit. A pokud ano, je jejich konstrukce dostatečně bytelná? Sluchátka přes hlavu mají hned několik pohyblivých částí a každá z nich by měla vydržet několik let běžného zacházení. Kovová konstrukce samozřejmě vydrží více než klasický plast, ale zase přidá sluchátkům něco málo na váze. Ne vždycky si můžete sluchátka před koupí osahat, ale pokaždé si můžete alespoň pročíst recenze a ujistit se, že vámi vybraný kousek něco vydrží.
S odolností sluchátek úzce souvisí jejich pouzdro, a to speciálně u typu True Wireless. U nich nejenže pouzdro chrání sluchátka před vnějšími vlivy, ale také je nabíjí. Budete ho otevírat a zavírat několikrát denně - zvládne to? Nebo se po pár dnech rozpadne?
Výdrž sluchátek
A jak jsou na tom vůbec vámi vybraná sluchátka s výdrží a s nabíjením? U bezdrátových sluchátek jde o jeden z nejdůležitějších parametrů vůbec! Zásadní je nejen kolik hodin hraní vydrží, ale i kolikrát se dají dobít v nabíjecím pouzdru a jak dlouho jejich nabití trvá.
Shrnutí
Abychom to ve zkratce shrnuli, váš zážitek se sluchátky může ovlivnit velká spousta aspektů. Nenechte se unést jenom jejich moderním vzhledem, myslete spíše na své pohodlí a na to, jak dlouho vám sluchátka vydrží.

ANC neboli aktivní potlačení hluku
Sluchátka s ANC (active noise cancellation) umí potlačit okolní hluk. Ne svou konstrukcí, což by bylo potlačení hluku pasivní, ale vysíláním zvuků - opačných zvukových frekvencí - aktivně rušících nechtěný okolní hluk.
Narozdíl od pasivního potlačení hluku můžete to aktivní vypínat a zapínat, kdy se vám zachce. Některé modely umí dokonce potlačit jen vybrané zvuky, zatímco jiné stále uslyšíte. Nabízí tak různé režimy - například režim chůze po ulici (známý také jako ambient sound). Nemusíte se tak bát, že byste ze svého okolí neslyšeli vůbec nic - třeba blížící se vozidlo nebo jiná nebezpečí. Slabinou sluchátek se zapnutým ANC je horší kvalita zvuku, pro profesionály tak doporučujeme spíše modely s potlačením hluku pasivním.
Další užitečné funkce sluchátek
Mikrofon
Sluchátka často neslouží jen k poslechu, ale také ke komunikaci. Mikrofon je asi nejpodceňovanější částí sluchátek vůbec. Čeká-li vás ale každý den několik online schůzek nebo paříte-li po nocích s přáteli videohry, tak chcete, aby vás bylo slyšet a aby vám bylo rozumět.
Sluchátka na sportování
Nedokážete si představit sport bez hudby? Sportovní sluchátka by měla být vodotěsná, určitě se při pohybu zapotíte, a měla by vám sedět perfektně na uších, nebo v nich. A nejenže by tam měla sedět, měla by tam i vydržet - ideální jsou sluchátka s upevňovacími klipy. A nezapomeňte na již zmíněná sluchátka na lícní kosti, ta jsou na sport přímo zaměřená.
Burn-in sluchátek
A malá rada na závěr. Poté, co si sluchátka konečně pořídíte, nechte je nejdříve pár hodin hrát jen tak. Je dost možné, že hned po vyndání z krabice nebudou podávat takové výkony, jaké jste od nich očekávali, potřebují se rozehrát - hlavně sluchátka studiová. Tomuto procesu se říká „burn-in“. Tak ne že je hned budete vracet, dejte jim chvíli na rozehřátí.
Mohlo by vás zajímat

Nejlepší a nejprodávanější televize (2023)

Nejočekávanější hry roku 2024

Představení iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Vylepšení, která stojí za to

Nejlepší fotomobily současnosti (2023)

Jak moc „strašidelně rychlé“ jsou nové M3 čipy od Apple?

Představení Meta Quest 3: VR headset do každé domácnosti

Nejlepší akční outdoorové kamery pro rok 2023

Nejlepší chytré hodinky (smartwatch) pro rok 2023

Nejlepší mobily současnosti (Samsung, iPhone, Xiaomi a další)

Nejlepší a nejvýkonnější notebooky na trhu (2023)

Nejlepší robotické vysavače pro rok 2023 (na koberce, s mopem i bez)

Nejlepší strategie všech dob (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nové Apple Watch Series 9: Nejzelenější Apple produkt v historii

Nový Google Pixel 8 (Pro): Telefon pro nastupující éru AI

Recenze Samsung Galaxy A54: Nic víc nepotřebujete

Seznámení se s Apple Watch Ultra 2: Ještě o něco extrémnější extrém

Apple Vision Pro: Konečně průlom na poli virtuální reality?

Nejlepší herní notebooky na světě: Výkonu na rozdávání (2023)

Nejlepší hry na mobil: Android i iPhone (2023)

Nejlepší hry roku 2022 (PC, PS5, Xbox, Switch)

Nejlepší PlayStation 4 (PS4) hry všech dob

Představení headsetu Sony PlayStation VR2

Recenze Honor Magic5 Lite: Telefon s nekonečnou výdrží

Nejlepší brýle pro virtuální realitu (2023)

Nejlepší elektrokoloběžky do města i do přírody (2023)

Nejlepší gaučové hry pro dva

Nejlepší RPG hry současnosti (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nejlepší studentské notebooky do školy v roce 2023 (pro děti, středoškoláky, VŠ)

Notebook s dedikovanou grafickou kartou: vyplatí se studentovi připlatit si?

Recenze Samsung Galaxy A34: Lepší než si myslíte

Velké porovnání všech Apple Watch: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Nejlepší a nejvýkonnější herní mobily (2023)

Nejlepší battle royale - Fortnite, PUBG a kdo dál?

Nejlepší fotoaparáty na natáčení videí a na focení (2023)

Nejlepší hororové hry

Nejlepší lednice pro rok 2023 (americké, vestavné, kombinované a jiné)

Nejlepší levné notebooky pro rok 2023 (na doma, na filmy)

Nejlepší mobily do 3 000, do 5 000 a do 10 000 Kč

Recenze Hogwarts Legacy: RPG ze světa Harryho Pottera

Recenze Samsung Galaxy S23: Nejvýkonnější Android telefon na trhu

Vyplatí se Nintendo Switch v roce 2023?

Žebříček nejlepších tyčových vysavačů 2023

10 nejlepších užitečných aplikací pro Android (2023)

Jak se stát youtuberem a vydělat peníze svým koníčkem?

Jak sestavit (herní) PC?

Luxus, ale chytře: Tipy na elegantní chytré hodinky pro dámy i pány

Nejlepší drony aneb letem světem pilotem (2023)

OLED vs. LCD LED (QLED, NanoCell, Mini LED): Která TV je lepší?

Stray (Recenze)

5 nejlepších odolných telefonů do nepohody (2024)

Jak funguje bezdrátové nabíjení telefonu?

Nejlepší a nejpoužívanější aplikace pro iPhone (iOS) (2023)

Nejlepší čtečka e-knih pro rok 2023

Nejlepší hry pro virtuální realitu

Nejlepší kancelářské a herní monitory (2023)

Nejlepší projektory a domácí kina (2023)

Největší herní světy

Xiaomi oficiálně představuje řadu Xiaomi 13T

Co je to chytrá domácnost? Zařiďte si (ne)bezpečně chytrou kuchyni, koupelnu i zahradu

Nejlepší fotoaparát pro začátečníka (2023)

Nejlepší grafický tablet na kreslení (2023)

Nejlepší objektivy do každé situace (2023)

PlayStation 5 vs. Xbox Series X/S

Starfield (Preview)

Ubisoft chystá hned čtyři nové Assassin’s Creed hry

Voděodolnost a vodotěsnost (stupně krytí IP)

Chytré hodinky Apple Watch 8 (Recenze)

Chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7 (Recenze)

Jak nahrát hovor na Androidu a v iPhonu?

Jak nalepit ochranné sklo na mobil a jak ho sundat?

Jak platit mobilním telefonem (s NFC i bez něj)?

Jak propojit mobilní telefon a tablet s televizí aneb zrcadlení obrazovky na TV

Jak udělat screenshot (snímek obrazovky) na PC aneb síla print screenu

Jak vyčistit počítač a notebook od prachu a jiných nečistot?

Jak vyčistit úložiště v mobilním telefonu (Android i iPhone)?

Jak vysušit utopený mobilní telefon? Rýže a další bezpečné metody

Nejlepší hry na PC

Nejlepší klávesnice pro rok 2023

Nejlepší počítačová myš pro rok 2023

Nejlepší reproduktory k počítači a k televizi

Nejlepší tablety pro rok 2023

Nejvýkonnější Mac historie, VR brýle a další novinky od Apple

Práce z domova: Jak se vybavit na home office?

Vyhraj si s výbavou

18 nejlepších aplikací pro chytré hodinky (smartwatch)

Co je to DVB-T2?

Google Pixel Watch a další oznámení z I/O 2022

Jak na nahrávání obrazovky (Android i iPhone)?

Jak spárovat ovladač s televizí a ovládání TV mobilem

Jak udělat screenshot na mobilu (Android i iPhone)?

Jak vyčistit a zrychlit pomalý notebook?

Jak vyčistit konektor, displej nebo reproduktor mobilního telefonu?

Jaké novinky přináší stylová „ohýbačka“ Samsung Galaxy Z Flip5?

Největší Apple novinky z WWDC 2022

Novinky od Samsungu (Z Flip4, Z Fold4 a Watch5)

Staň se influencerem

Vybíráme bezdrátová sluchátka JBL

Vytvořte nedobytnou pevnost

Xiaomi 13 a 13 Pro (Preview)

Čekání je u konce, PlayStation 5 konečně skladem!

Doporučená pozorovací vzdálenost televize dle úhlopříčky aneb jak daleko sedět dle velikosti TV?

Elden Ring (Recenze)

FIFA 23 aneb poslední FIFA od EA

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro Preview

Google Pixel Watch Preview

iPhone 14, Apple Watch 8 a další novinky z Cupertina

Jak propojit notebook a PC s televizí? (HDMI i bezdrátově)

Jak se dostat do BIOSu (a do UEFI), co tam a jak ho aktualizovat?

Jak snadno spárovat chytré hodinky s mobilním telefonem?

Jak velkou televizi? (úhlopříčka, rozměry a velikost)

Jak vyčistit obrazovku televize? (LED, LCD, OLED)
