Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Jak vyčistit počítač a notebook od prachu a jiných nečistot?
Drhněte si doma podlahy a vysávejte koberce třeba každý den, ale svůj počítač tím před bordelem neochraníte. Prach se do něj časem dostane i tak a vám nezbude nic jiného, než jej rozebrat a pořádně ho vyčistit. Co k tomu budete potřebovat, na co byste si měli dát při takto delikátním úklidu pozor a jak si udělat pořádek také ve svých souborech?



Proč počítač a notebook čistit pravidelně?
Naprostá většina stolních počítačů a notebooků disponuje nějakým systémem chlazení. Bez jeho přítomnosti by se jednotlivé komponenty jako jsou procesory a grafické karty neustále přehřívaly a časem pak přestaly fungovat. Do útrob počítače proto prostřednictvím větráčků proudí studený vzduch a ten horký je odváděný ven. Co to všechno má společného s čištěním počítače?
Co se stane, když počítač čistit nebudu?
Dovnitř se se vzduchem nenápadně vkrádá také prach. Prach, který se pomalu všude usazuje a kvůli kterému přestává být chlazení efektivní. Počítač není (úplně) hloupý - vyšších teplot si hned všimne a bude se je snažit vykompenzovat vyššími otáčkami větráčků (nezvyklá hlučnost počítače je tak dobrým ukazatelem času na úklid). To však povede jen k tomu, že se dovnitř dostane ještě více prachu. Čím více prachu, tím horší chlazení. A čím horší chlazení, tím vyšší teploty a tím vyšší šance, že se něco porouchá.
Typickým důsledkem zaprášeného vnitřku počítače je tzv. thermal throttling. To je stav, kdy se počítač v obavě z možného poškození rozhodne snížit výkonnost svých komponent.
V kostce: nebudete-li se o svého počítačového pracanta hezky starat, stane se z něj hlučný a nevýkonný slaboch a v nejhorším i nefunkční zombie. Prostě počítač k nepoznání od zařízení, které jste si původně za své těžce vydělané prostředky pořídili. A to by byla celkem škoda, no ne?
Jak často počítač čistit?
Proto je nutná jeho pravidelná údržba. Skříň počítače (respektive šasi notebooku) je dobré utřít nebo vysát (s citem) alespoň jednou týdně.
Vnitřek se pak vyplatí uklidit průměrně každý půlrok, záleží na prašnosti prostředí a na tom, jak intenzivně svůj počítač používáte. Myslete na to, že čím častěji jej budete uklízet, tím snazší to bude. Po dvou letech tam na vás naopak bude čekat dost nepříjemné překvapení, s kterým budete válčit klidně i celý den.
Jak udělat screenshot (snímek obrazovky) na PC aneb síla printscreenu

Co si na čištění připravit?
Jak se na úklid počítače vybavit tak, aby vás při něm nic nepřekvapilo?
- Abyste se do svého počítače nebo notebooku vůbec dostali, budete potřebovat vhodný šroubovák - šroubovák správného tvaru a správné velikosti. Špatným šroubky strhnete a dovnitř už se nikdy nedostanete.
- U některých notebooků si kromě šroubků budete muset poradit také s jejich plastovými kryty. Zde bychom vám doporučili například plastové trsátko (které využijete například i při výměně teplovodivé pasty) nebo plastové páčidlo. V nouzi poslouží také LEGO® Creator oddělovač kostek, ten mívá doma zašantročený každý z nás.
- A nyní k samotnému úklidu. Počítačovou skříň můžete nejdříve (s citem) vysát vysavačem a pak se na ní vrhnout s navlhčeným hadříkem. Hadřík z mikrovláken využijete spolu s nějakým bezalkoholovým čistícím prostředkem i při čištění monitoru.
- Nejpraktičtějším nástrojem pro boj s prachem usazeným uvnitř počítače je sprej se stlačeným vzduchem. Dobře vám poslouží také měkký štětec, případně měkký kartáček. Na tvrdohlavější usazeniny, které se nedají odfouknout, si připravte líh, případně isopropylalkohol, a nějaké vatové tyčinky.
- Praktické jsou též čisticí hmoty připomínající plastelínu, zvláště pro čištění klávesnic.
- A neuškodí vám mít po ruce také pinzetu.
- Hodit se vám bude také rouška nebo respirátor na zakrytí nosu a úst. Nechcete přece všechen ten odporný prach hned vdechnout do sebe. A věřte nám, je ho tam mnohem víc, než si myslíte, vyplatí se proto úklid provádět venku nebo třeba v garáži. Na úklid si připravte přibližně hodinku až dvě volného času. Záleží na tom, jak důkladní chcete být a jaké s tím už máte zkušenosti.


Jak vyčistit počítač jako začátečník a jako pokročilý?
Předtím, než se do toho tolik odkládaného a obávaného úklidu naplno pustíte, počítač vypněte a vytáhněte jej ze zásuvky. Šance na jakékoliv zranění se tím sníží minimálně o polovinu.
Jak změřit výkon počítače?
Zvědavcům doporučujeme si před úklidem změřit teplotu a výkon počítače (například pomocí programu HWMonitor) a následně si to stejné změřit i po něm. Ideálně by se tam měl objevit alespoň malý rozdíl k lepšímu.
Jak vyčistit počítač krok za krokem
Kde začít s čištěním? Každý počítač je jiný a neexistuje tak žádný všeobjímající návod. Zkuste vyhledat instrukce na rozebrání svého konkrétního modelu počítače (ať už na stránkách výrobce, nebo na YouTube), resp. instrukce na rozebrání své počítačové skříně. Minimálně totiž potřebujete vědět, jak se dostat dovnitř a jak při tom nic nepoškodit.
Víte, jak na to? Skvělé. Poté, co očistíte vnější část skříně, odendejte všechny její kryty a vrhněte se na vnitřnosti. A když říkáme „vrhněte“, myslíme tím zachovejte klid a dělejte jen ty úkony, na které si věříte. Pokud vidíte vnitřek počítače poprvé v životě, nemá smysl jej rozebírat na ty nejdrobnější součástky a drhnout každý jeho šroubeček. Dost pravděpodobně tím naděláte více škody než užitku.

Čištění počítače začátečníkem
Počítač můžete obstojně vyčistit i bez toho, aniž byste jej celý složitě demontovali. Stačí, když se dostanete dovnitř skříně a očistíte alespoň ten binec, který vidíte, a to kombinací spreje se stlačeným vzduchem a štětce (nebo kartáčku). Odvážlivci si vezmou k ruce také vysavač, ale vnitřek počítače je plný citlivých a drahých kousků výbavy, takže my bychom raději nechali vysavač zavřený v komoře.
Zvláštní pozornost věnujte ventilátorům a prachovým filtrům. Prachové filtry se zpravidla nacházejí z přední a ze zadní části skříně a bývají snadno dostupné - stačí je vysunout. Většinou jsou z plastu a tak jim stačí dát co proto pod vodou. Předtím, než je vrátíte na jejich místo, se ujistěte, že jsou suché. Vlhkost v počítači dokáže napáchat pěknou neplechu.
Ventilátorů je v počítači hned několik a právě v nich se prachu usazuje zdaleka nejvíce (hned po již zmíněných filtrech). Můžete je buď odšroubovat ze skříně, anebo je řádně profouknout sprejem na místě. Přitom je ale přidržujte rukou, aby se neotáčely! Při překročení maximálních otáček by se totiž mohly trvale poškodit. A sprej držte od komponent alespoň pár centimetrů daleko.
Až počítač dáte zase dohromady, umístěte jej alespoň metr od zdi a od jiných předmětů, které by mohly zhoršovat přívod vzduchu. Počítač totiž potřebuje „dýchat“.

Pokročilejší úklid
Toto byla tedy jedna možnost, ta jednodušší. Druhou možností je vyndat každý komponent zvlášť, rozebrat jej a vyčistit, a to opravdu do hloubky. Použít k tomu můžete vatové tyčinky napuštěné lihem nebo isopropylalkoholem a další již zmíněné pomůcky. Součástí tohoto procesu je také výměna teplovodivé pasty, která s postupem času ztrácí své teplovodivé schopnosti.
Tento způsob ale můžeme doporučit jen technicky zdatným jedincům a například těm z vás, kteří si počítač sami postavili. Vyhněte se přitom dotýkání se kontaktních ploch, ať už u procesoru nebo u grafické karty a snažte se nesahat na nic na základní desce. Nesnažte se nic trhat a škubat silou a buďte trpěliví. Na starou teplovodivou pastu použijte plastové trsátko a jejích zbytků se zbavte již zmíněnou vatovou tyčinkou s lihem. Nové pasty pak stačí nanést jen minimum - bez problémů vyjdete s ťupkou o velikosti hrášku.

Jak vyčistit notebook od prachu?
Pro čištění notebooku platí v mnoha ohledech to samé jako pro stolní počítač.
- Před úklidem jej vypněte, vypojte ze zásuvky a ideálně z něj vyndejte baterii (pokud to lze).
- Začněte z vnějšku. Chopte se hadříku z mikrovláken, navlhčete jej (vodou nebo k tomu určeným čističem) a notebook zvenčí otřete.
- Zvláště opatrní buďte u klávesnice a u portů, aby se voda nedostala dovnitř, a samozřejmě také u displeje.
Není notebook jako notebook
Demontáž notebooku se liší model od modelu. U některých kousků lze snadno odšroubovat spodní část a dostat se tak k větráčkům a veškerým jeho komponentům. U jiných modelů kvůli tomu budete muset rozebrat celou základní desku. I tady proto platí, že chcete-li se pustit do čištění notebooku, najděte si nejdříve instrukce, jak jej rozebrat, a to ať už na YouTube, nebo na stránkách výrobce.
Spousta notebooků se „pyšní“ konstrukcí, jejíž demontáž je pro normálního člověka téměř nemožná. A to i když víte jak na to. O to horší to bude, když jen odhadujete.
Než notebook otevřete, ujistěte se, že se tím nepřipravíte o záruku. Pokud ano, pak nemá smysl riskovat a vyplatí se svůj notebook raději předat autorizovanému servisu.
Postup při čištění notebooku
Záruka je v bezpečí a víte, jak notebook rozevřít? Pusťte se směle do toho!
- I nyní se soustřeďte hlavně na větráčky a na žebrování chladiče, kde se usazuje největší množství prachu.
- Pokud si věříte, chladič můžete kompletně odšroubovat, rozebrat, vyčistit a nakonec zase nahradit starou teplovodivou pastu pastou novou a vše vrátit na své místo.
- Pokud si tolik nevěříte, nezoufejte a prach alespoň vyfoukejte pomocí spreje se stlačeným vzduchem. I tady si větráčky při jejich profuku přidržujte, aby se neprotáčely a nepoškodily.
Notebooky trpí na přehřívání mnohem více než stolní počítače, protože jsou prostě a jednoduše menší a nemají tak silné chladicí systémy. A o to důležitější je jejich údržba, aby fungovaly co nejefektivněji.

Jak vyčistit monitor, myš a klávesnici?
Monitor
Pucování monitoru je vedle čištění počítače úplná hračka. Použijte k němu utěrku z mikrovláken a čistič bez alkoholu - ideálně takový, který je k čištění monitorů přímo určený. Použijete-li obyčejný silný čistič, můžete tím nenávratně poškodit jednu z mnoha citlivých vrstev displeje.
Klávesnice
A když už jste se pustili do drhnutí počítače a monitoru, nezanevřete ani na klávesnici a na myš. Právě tyto dvě periferie s vámi koneckonců přichází do kontaktu nejčastěji. Nemluvě o tom, jak trpí na drobečky a na rozlité nápoje v jejich okolí.
Klávesnici vypojte (nebo z ní vyndejte baterie), obraťte ji a poplácejte ji po „zádech“. Pomoci si můžete sprejem se stlačeným vzduchem. Pak ji vraťte do její původní pozice, do ruky si vezměte navhlčený hadřík (nebo například dětské vlhčené ubrousky) a klávesnici pořádně vyleštěte. Používáte-li klávesnici již nějaký ten rok, můžete z ní také vyndat všechny klávesy a jít do hloubky, případně můžete použít čisticí hmotu.
Myš
Také myš nejdříve vypojte (nebo z ní vyndejte baterie) a soustřeďte se hlavně na senzor. Právě on nabírá nejvíce prachu, což může mít znatelný vliv při používání. K čištění použijte vatovou tyčinku napuštěnou lihem.
Když už jsme u té myši, vyčistěte rovnou také její podložku. S plastovou podložkou si poradí obyčejný namočený hadr a s látkovou pak krátká mýdlová koupel.


Jak zrychlit počítač čistkou nepotřebných souborů?
Počítač musíte pravidelně čistit nejen od prachu a od dalších fyzických nečistot, ale také od nepoužívaných programů, od přebytečných souborů a od virů.
Před jakoukoliv touto očistou si ale nejdříve zazálohujte všechna svá data. Můžete tak učinit postaru - hodit je na externí pevný disk nebo na USB flash disk, anebo moderně - nahrát je na cloud. Nakonec ale nezáleží na tom, kterou z těchto alternativ si zvolíte, hlavní je, že jste se vůbec rozhodli si své věci zálohovat a ne nadále žít na tenkém ledě.
Jak uvolnit místo na disku?
- Častým problémem, s kterým se potýká spousta z nás, je nedostatek místa na disku. A jeho nejjednodušším řešením je (stejně jako doma) vynést plný koš. Vždy se snažte si na počítači udržovat minimálně pár (desítek) GB volného prostoru.
- Dalším východiskem je zbavit se nepoužívaných aplikací. Projděte si všechny programy, které vám zabírají místo na disku a u každého si řekněte: „Používal jsem tento program v posledním roce?“ Ne? Šup, odinstalovat. Každý máme v počítači hroudu programů, které jsme použili maximálně jednou a od té doby nám jen překážejí na disku.
- Nějakého místa se zbavíte odstraněním dočasných souborů. Do vyhledávacího pole Windows zadejte „Vyčištění disku“, zvolte, které soubory chcete odstranit a máte hotovo. macOS je v promazávání dočasných souborů relativně efektivnější a je lepší mu do toho radši nezasahovat.
- Poslední možností je použití k tomu určeným programům typu CCleaner. K těm je ale nutno přistupovat se špetkou opatrnosti, protože jim dáváte přístup ke svým datům a nikdy si nemůžete být úplně jistí, jak s nimi budou zacházet.
Nejnovější aktualizace
Spoustu dalších svízelů vyřeší updaty. Updaty operačního systému a antivirového programu, nové drivery grafické karty a procesoru a nakonec aktualizace vámi nejpoužívanějších programů.
Co se děje po spuštění?
Trvá vašemu počítači až podezřele dlouho jeho boot up, tedy zapnutí? Tak to si jistě budete chtít projít seznam programů zapínajících se po jeho startu a zlehka jej zkrouhnout. Ve Windows stačí pro vyhledání těchto programů napsat do panelu vyhledání „Aplikace po spuštění“. Na počítačích od Apple tyto programy najdete pod Předvolby systému - Uživatelé a skupiny - Přihlášení.
Viry a antiviry
Váš počítač je pod nepřetržitým náporem agresivních virů. Je možné, že se nějaký ten malý tvor proplazil vaší antivirovou ochranou a nyní si pochrupuje na vašich datech a například zpomaluje váš počítač. Antivirus jste si již aktualizovali (protože samozřejmě sledujete naše kroky jeden po druhém) a nyní je tedy čas provést kompletní kontrolu a daného viru se zbavit. Jak Windows, tak macOS disponují předinstalovanými antiviry, ale myslíte-li to s ochranou svého počítače vážně, poohlédněte se raději po placených antivirech.
Mohlo by vás zajímat

Nejlepší a nejprodávanější televize (2023)

Nejočekávanější hry roku 2024

Představení iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Vylepšení, která stojí za to

Nejlepší fotomobily současnosti (2023)

Jak moc „strašidelně rychlé“ jsou nové M3 čipy od Apple?

Představení Meta Quest 3: VR headset do každé domácnosti

Nejlepší akční outdoorové kamery pro rok 2023

Nejlepší chytré hodinky (smartwatch) pro rok 2023

Nejlepší mobily současnosti (Samsung, iPhone, Xiaomi a další)

Nejlepší a nejvýkonnější notebooky na trhu (2023)

Nejlepší robotické vysavače pro rok 2023 (na koberce, s mopem i bez)

Nejlepší strategie všech dob (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nové Apple Watch Series 9: Nejzelenější Apple produkt v historii

Nový Google Pixel 8 (Pro): Telefon pro nastupující éru AI

Recenze Samsung Galaxy A54: Nic víc nepotřebujete

Seznámení se s Apple Watch Ultra 2: Ještě o něco extrémnější extrém

Užijte si Vánoce s RTX

Apple Vision Pro: Konečně průlom na poli virtuální reality?

Nejlepší herní notebooky na světě: Výkonu na rozdávání (2023)

Nejlepší hry na mobil: Android i iPhone (2023)

Nejlepší hry roku 2022 (PC, PS5, Xbox, Switch)

Nejlepší PlayStation 4 (PS4) hry všech dob

Představení headsetu Sony PlayStation VR2

Recenze Honor Magic5 Lite: Telefon s nekonečnou výdrží

Nejlepší brýle pro virtuální realitu (2023)

Nejlepší elektrokoloběžky do města i do přírody (2023)

Nejlepší gaučové hry pro dva

Nejlepší RPG hry současnosti (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nejlepší studentské notebooky do školy v roce 2023 (pro děti, středoškoláky, VŠ)

Notebook s dedikovanou grafickou kartou: vyplatí se studentovi připlatit si?

Recenze Samsung Galaxy A34: Lepší než si myslíte

Velké porovnání všech Apple Watch: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Nejlepší a nejvýkonnější herní mobily (2023)

Nejlepší battle royale - Fortnite, PUBG a kdo dál?

Nejlepší fotoaparáty na natáčení videí a na focení (2023)

Nejlepší hororové hry

Nejlepší lednice pro rok 2023 (americké, vestavné, kombinované a jiné)

Nejlepší levné notebooky pro rok 2023 (na doma, na filmy)

Nejlepší mobily do 3 000, do 5 000 a do 10 000 Kč

Recenze Hogwarts Legacy: RPG ze světa Harryho Pottera

Recenze Samsung Galaxy S23: Nejvýkonnější Android telefon na trhu

Vyplatí se Nintendo Switch v roce 2023?

Žebříček nejlepších tyčových vysavačů 2023

10 nejlepších užitečných aplikací pro Android (2023)

Jak se stát youtuberem a vydělat peníze svým koníčkem?

Jak sestavit (herní) PC?

Luxus, ale chytře: Tipy na elegantní chytré hodinky pro dámy i pány

Nejlepší drony aneb letem světem pilotem (2023)

Nejlepší sluchátka pro rok 2023

OLED vs. LCD LED (QLED, NanoCell, Mini LED): Která TV je lepší?

Stray (Recenze)

5 nejlepších odolných telefonů do nepohody (2024)

Jak funguje bezdrátové nabíjení telefonu?

Nejlepší a nejpoužívanější aplikace pro iPhone (iOS) (2023)

Nejlepší čtečka e-knih pro rok 2023

Nejlepší hry pro virtuální realitu

Nejlepší kancelářské a herní monitory (2023)

Nejlepší projektory a domácí kina (2023)

Největší herní světy

Xiaomi oficiálně představuje řadu Xiaomi 13T

Co je to chytrá domácnost? Zařiďte si (ne)bezpečně chytrou kuchyni, koupelnu i zahradu

Nejlepší fotoaparát pro začátečníka (2023)

Nejlepší grafický tablet na kreslení (2023)

Nejlepší objektivy do každé situace (2023)

PlayStation 5 vs. Xbox Series X/S

Starfield (Preview)

Ubisoft chystá hned čtyři nové Assassin’s Creed hry

Voděodolnost a vodotěsnost (stupně krytí IP)

Chytré hodinky Apple Watch 8 (Recenze)

Chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7 (Recenze)

Jak nahrát hovor na Androidu a v iPhonu?

Jak nalepit ochranné sklo na mobil a jak ho sundat?

Jak platit mobilním telefonem (s NFC i bez něj)?

Jak propojit mobilní telefon a tablet s televizí aneb zrcadlení obrazovky na TV

Jak udělat screenshot (snímek obrazovky) na PC aneb síla print screenu

Jak vyčistit úložiště v mobilním telefonu (Android i iPhone)?

Jak vysušit utopený mobilní telefon? Rýže a další bezpečné metody

Nejlepší hry na PC

Nejlepší klávesnice pro rok 2023

Nejlepší počítačová myš pro rok 2023

Nejlepší reproduktory k počítači a k televizi

Nejlepší tablety pro rok 2023

Nejvýkonnější Mac historie, VR brýle a další novinky od Apple

Práce z domova: Jak se vybavit na home office?

Vyhraj si s výbavou

18 nejlepších aplikací pro chytré hodinky (smartwatch)

Co je to DVB-T2?

Google Pixel Watch a další oznámení z I/O 2022

Jak na nahrávání obrazovky (Android i iPhone)?

Jak spárovat ovladač s televizí a ovládání TV mobilem

Jak udělat screenshot na mobilu (Android i iPhone)?

Jak vyčistit a zrychlit pomalý notebook?

Jak vyčistit konektor, displej nebo reproduktor mobilního telefonu?

Jaké novinky přináší stylová „ohýbačka“ Samsung Galaxy Z Flip5?

Největší Apple novinky z WWDC 2022

Novinky od Samsungu (Z Flip4, Z Fold4 a Watch5)

Staň se influencerem

Vybíráme bezdrátová sluchátka JBL

Vytvořte nedobytnou pevnost

Xiaomi 13 a 13 Pro (Preview)

Čekání je u konce, PlayStation 5 konečně skladem!

Doporučená pozorovací vzdálenost televize dle úhlopříčky aneb jak daleko sedět dle velikosti TV?

Elden Ring (Recenze)

FIFA 23 aneb poslední FIFA od EA

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro Preview

Google Pixel Watch Preview

iPhone 14, Apple Watch 8 a další novinky z Cupertina

Jak propojit notebook a PC s televizí? (HDMI i bezdrátově)

Jak se dostat do BIOSu (a do UEFI), co tam a jak ho aktualizovat?

Jak snadno spárovat chytré hodinky s mobilním telefonem?

Jak velkou televizi? (úhlopříčka, rozměry a velikost)

Jak vyčistit obrazovku televize? (LED, LCD, OLED)

Nejlepší fitness náramek pro rok 2023

Notebook nejde zapnout? Poradíme, co dělat s černou obrazovkou!

Nová sestava počítačů Microsoft Surface

Nové iPady pro rok 2022

Novinky ze Samsung Galaxy Unpacked 2023 (Z Fold5, Z Flip5, Watch6, Tab S9)

Péče o baterii v notebooku: Kapacita, kondice, kalibrace a výměna za novou

Projektor Samsung The Freestyle (Recenze)

Představení prémiového ohebného telefonu Samsung Galaxy Z Fold5

Připojení jednoho, dvou a více monitorů k notebooku

Tipy na vánoční dárky od WRTECH

Apple AirPods Pro Black Friday

Apple iPad Air 2022 (preview)

Apple iPhone 12 Black Friday

Apple iPhone 13 (Preview)

Apple iPhone 13 Black Friday

Apple iPhone 14 (Plus) Preview

Apple iPhone 14 Pro (Max) Preview

Apple iPhone SE 2022 (Preview)

Apple Mac Studio (preview)

Apple MacBook Air Black Friday

Apple Watch Black Friday

Apple Watch Ultra Preview

CES 2023: Největší technologické novinky

Co je HDR (High Dynamic Range)?

DeLonghi ECAM 22.110 Black Friday

Diablo 4: Jak vypadá nejočekávanější akční RPG posledních 10 let?

Google Pixel Fold, Pixel 7a a Pixel Tablet: Co říkáme na nové kousky od Googlu?

GROHE QuickFix

Jak dlouho vydrží maso v lednici? Kapr, kuřecí i šunka

Lednička přestala chladit? Nebo hřeje z boku, je ní voda či namrzá?

Microsoft Xbox Series Black Friday

Monitor Apple Studio Display (Preview)

Nejočekávanější hry roku 2022

Nejočekávanější hry roku 2023

Novinka od O2 - bezdrátová sluchátka O2 pods+

Novinky od Samsungu 2022

První Apple Event v roce 2022 (preview)

Samsung Galaxy A52s Black Friday

Samsung Galaxy S22 | S22+ | S22 Ultra (preview + srovnání)

Samsung Galaxy Watch Black Friday

Snímková frekvence (FPS)

Sony PlayStation 5 Black Friday

Stabilizace obrazu (IS, OIS, IBIS)

Světelnost objektivu

Tablet Samsung Galaxy Tab S8 (preview + srovnání)

Xiaomi 13: Přichází nová vlajková loď Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Black Friday
