Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Nejlepší reproduktory k počítači a k televizi
Nejste žádní velcí audiofilové, a přesto byste si chtěli čas od času užít filmy, hudbu a hry s opravdu živým zvukem - zvukem, který by vás přenesl daleko od vašeho obývacího pokoje? Přestaňte se spoléhat na žalostné audio své televize, svého PC a svého mobilu a pořiďte si pořádné reproduktory!


Nejlepší reproduktory k PC
-
- 29 990 Kč – 36 990 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 12 obchodech
-
- 2 206 Kč – 3 625 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 36 obchodech
-
- 2 199 Kč – 4 631 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 19 obchodech
-
- 2 290 Kč – 4 468 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 11 obchodech
-
- 5 276 Kč – 10 490 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 56 obchodech
-
- 4 990 Kč – 6 790 Kč
- Aparatury pro univerzální použití v 9 obchodech
-
- 6 099 Kč – 8 999 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 12 obchodech
-
- 11 990 Kč – 21 990 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 6 obchodech
-
- 4 783 Kč – 7 537 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 21 obchodech
-
- 4 406 Kč – 4 859 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 12 obchodech
-
- 2 287 Kč – 3 553 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 30 obchodech
Nejlepší reproduktory k TV aneb nejlepší soundbary
-
- 25 988 Kč – 69 990 Kč
- Soundbary v 19 obchodech
-
- 19 979 Kč – 35 990 Kč
- Soundbary v 29 obchodech
-
- 10 979 Kč – 15 879 Kč
- Soundbary v 22 obchodech
-
- 37 900 Kč – 37 990 Kč
- Soundbary v 6 obchodech
-
- 11 161 Kč – 14 990 Kč
- Soundbary v 39 obchodech
-
- 17 299 Kč – 36 990 Kč
- Soundbary v 15 obchodech
-
- 18 035 Kč
- Soundbary v 1 obchodě
-
- 6 989 Kč – 10 990 Kč
- Soundbary ve 2 obchodech
Nejlepší přenosné Bluetooth reproduktory k mobilu
-
- 5 452 Kč – 9 404 Kč
- Bluetooth reproduktory v 66 obchodech
-
- 5 529 Kč – 7 790 Kč
- Bluetooth reproduktory v 12 obchodech
-
- 7 990 Kč – 12 490 Kč
- Bluetooth reproduktory v 27 obchodech
-
- 2 318 Kč – 6 865 Kč
- Bluetooth reproduktory v 70 obchodech
-
- 5 690 Kč – 7 399 Kč
- Bluetooth reproduktory v 16 obchodech
-
- 3 210 Kč – 5 866 Kč
- Bluetooth reproduktory v 30 obchodech
-
- 3 199 Kč – 6 190 Kč
- Bluetooth reproduktory v 71 obchodech
-
- 1 278 Kč – 2 750 Kč
- Bluetooth reproduktory v 60 obchodech
-
- 1 863 Kč – 2 499 Kč
- Bluetooth reproduktory v 12 obchodech
-
- 919 Kč – 1 462 Kč
- Bluetooth reproduktory v 70 obchodech
Nejlepší levné reproduktory k PC
-
- 458 Kč – 1 277 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 37 obchodech
-
- 1 299 Kč – 2 695 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 9 obchodech
-
- 1 067 Kč – 1 745 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory v 69 obchodech
-
- 509 Kč – 654 Kč
- Reprosoustavy a reproduktory ve 2 obchodech


Potřebuji vůbec externí reproduktory?
Reproduktory nejsou levnou záležitostí. Dokáží se vám pořádně zakousnout do peněženky. Jistě vám proto vrtá hlavou: „Všiml bych si vůbec rozdílu mezi těmi v mé televizi (nebo počítači a mobilním telefonu) a těmi rádoby super externími?“ My vám říkáme, že ano, poznali. Jednoznačně. A to i bez toho, aniž byste za ně utratili majlant. I levnější reproduktory a soundbary podávají znatelně lepší audio, než reproduktory zabudované ve kterémkoliv vašem multimediálním zařízení. Lepší o tolik, že to poznáte na první poslech. Nemusíte být žádní zvukoví experti se studnou zkušeností.
Nezáleží na tom, zda holdujete filmům, seriálům, videohrám, hudbě, nebo všemu zmíněnému najednou - bez dobrého zvuku jsou veškeré tyto zážitky poloviční. Možná ani to ne. Chybí jim náležitá atmosféra. Nemají grády. Jsou suché.
Pokaždé, když slyšíme řvát hudbu z reproduktorů nějakého nenápadného notebooku, dumáme: „Hrají tu písničku opravdu profesionální muzikanti? Nejde jen o něčí první chabý pokus v beatboxu?“ Hudba je jen tak dobrá jako reproduktory, z kterých vychází. Tak se přestaňte mučit těmi integrovanými a pořiďte si nějaké kvalitní. Nebudete-li na nich šetřit, vydrží vám možná i déle než vaše auto.


Reproduktory, nebo sluchátka?
Zatímco bitva mezi zabudovanými reproduktory a externími reproduktory má vítěze jasného, boj mezi externími reproduktory a sluchátky je mnohem vyrovnanější. Každé z těchto zařízení má něco do sebe. Každé má tudíž své zarputilé fanoušky i umíněné odpůrce.
Co na to říká vaše okolí?
Reproduktory a sluchátka se liší samozřejmě hlavně v tom, že zatímco sluchátka hrají jen a jen pro vás, reproduktory hrají pro každého v okolí - ať už dané osoby poslouchat chtějí, nebo ne. A sousedé chtějí (ne)překvapivě málokdy. Skoro bychom řekli, že nikdy. Rozhodování mezi těmito dvěma zařízeními je díky tomu převážně velice snadné. Buď nemáte prostor jen pro sebe a musíte se „uskromnit“ se sluchátky, nebo máte prostoru až až a můžete se naplno rozparádit s reproduktory.
Kvalita zvuku
Sluchátka ale nejsou nutně horší. Vůbec ne. Hudební nadšenci možná preferují reproduktory, ale sluchátka mají ve většině případů přirozenější a čistší zvuk. Nejsou totiž závislá na místnosti, ve které hrají. Zvuk z nich putuje přímo do vašich uší se všemi svými nuancemi a detaily. Zvuk z reproduktorů se naopak odráží od zdí, od stropu a od podlahy a k vám může doputovat slušně zdeformovaný. Kvalitní sluchátka jsou také výrazně levnější než solidní reprosoustava a můžete si je s sebou vzít kamkoliv. Benefitů tedy mají dostatek.
Co při poslechu cítíte?
Ne každého ale zajímají detaily a čistota zvuku nebo cena. Někdy je to všechno výhradně o pocitu, o emocích, o vibracích v celém těle. A tam sluchátka ztrácí, i ta nejlepší. Basy mají, to ano, ale limitované. Ucítíte je maximálně ve své hlavě, ne v celém těle.
Debata o tom, zda jsou lepší sluchátka, nebo reproduktory tak může pokračovat do nekonečna, a pokračovat bez pochyb i bude. Nemá totiž objektivně jasného vítěze, jedině vašeho vlastního - subjektivního. My máme doma raději reproduktory a na cestách zas preferujeme sluchátka - nikoho tak nediskriminujeme.


Na co se soustředit při výběru?
Při výběru reproduktorů narazíte na spousty více či méně známých značek a na kopec důležitě vypadajících parametrů, z nichž některé jsou ale docela irelevantní. Na co se před koupí zaměřit a jak se nespálit?
Co budu nejčastěji poslouchat?
Na prvním místě vždycky stojí kvalita zvuku. Extrémně subjektivní kvalita zvuku. Můžete strávit dny a týdny studováním všech dostupných čísel a rozjímat nad každým parametrem, ale ve finále jde hlavně o to, jak dané reproduktory zní vám - vašemu sluchu, a jak vám na nich zní vámi nejvíce poslouchaná média.

Na vlastní uši
Nejlepším tipem, který vám zde můžeme dát, je jít si poslechnout pár modelů do nejbližšího obchodu a zjistit, co je pro vás důležité, co si od reproduktorů slibujete. Ideálně si na nich poslechněte něco, co už dobře znáte, ať víte, jak by to mělo znít - například vaši nejoblíbenější písničku.
Ne každý má však za rohem hudební obchod - co s tím? Čtěte hodně recenzí a možná vám s počátečními komplikacemi pomohou naše rady.

Subwoofer
Koukáte-li každý den na akční snímky, hrajete-li hodně her a posloucháte-li elektronickou hudbu, pak pravděpodobně oceníte hluboké basy. A ty nejhlubší basy umí podat jedině dedikovaný subwoofer - samostatný reproduktor zaměřený na nízké frekvence. Jak poznáte, že je subwoofer součástí vámi vybrané reprosoustavy? Podívejte se na druhé číslo v názvu produktu a je-li tam jednička, máte vyhráno. První číslo pak značí počet reproduktorů pokrývajících vysoké a střední tóny. Reprosoustava 5.1 má tedy dohromady šest reproduktorů, z nichž jeden je subwoofer a zbylých pět bude pohromadě obstojně produkovat prostorový zvuk.

Soundbar, nebo Bluetooth reproduktor?
Pokud nechcete mít byt plný malých satelitních reproduktorů (a hlavně byt plný kilometrů a kilometrů kabelů), pak můžete sáhnout po soundbaru. Jednom malém moderním reproduktoru, který ladně vklouzne pod vaši televizi, nebo pod váš monitor, a nikdo si ho tam ani nevšimne. V současnosti jde o jedno z nejjednodušších a nejefektivnějších řešení domácího audia. Soundbary jsou perfektním spojením výkonu a snadnosti nastavení. Stejně dobře by vám ale mohl posloužit i Bluetooth reproduktor. Jeho výhodami jsou snadná přenositelnost a univerzálnost - nemusí desítky let obývat jediné místo ve vašem obýváku, můžete ho s sebou brát na cesty.
Aktivní vs. pasivní reproduktory
Audiozačátečníkům bychom doporučili se vyhnout tzv. pasivním reproduktorům a držet se těch aktivních. Pasivní reproduktory jsou reproduktory vyšší třídy bez zabudovaného zesilovače. Ke své funkčnosti vyžadují zesilovač externí. Aktivní naopak již mají vše, co potřebujete, a stačí je jenom zapojit - jsou mnohem uživatelsky přívětivější.


Kam své reproduktory umístím?
Na zvuk nemá vliv pouze kvalita vašich reproduktorů, ale také prostředí, do kterého je umístíte, a konkrétní místo, na které je položíte. Obecně platí, že do malé místnosti se hodí malé reproduktory a do velké místnosti zase ty velké. Logické, ale stojí to za vyřčení. Malé reproduktory by nemusely mít pro ozvučení velké místnosti dostatečný výkon a velké reproduktory by mohly menší místnost převálcovat a nezněly by v ní nejlépe.
Malou nápovědou ohledně výkonu vám může být kromě velikosti reproduktorů také jejich výkon RMS uváděný ve wattech.
Výkon a velikost je jedna věc, kam ale reproduktory dát? Neumisťujte je blízko ke zdi, nechte za nimi alespoň jeden metr místa a pokud je to možné, nestavte je přímo na zem (ledaže jste se rozhodli pro reproduktory sloupové). Ideálem je mít zvláštní stojan, ale poslouží vám i stabilní regály. Reproduktory se snažte namířit směrem ke svému místu - ke své nejčastější pozici poslechu. Neměly by tedy stát rovnoběžně vedle sebe, ačkoliv to samozřejmě vypadá nejlépe. A očividná poznámka na konec - nestavte nic přímo před reproduktory. Zvuk se od toho bude odrážet a dopadne to jako tichá pošta. Dorazí k vám něco úplně jiného, než byste čekali.
Pokud stále nejste spokojeni s výsledky, nic se neděje. Experimentujte, zkoušejte různá rozestavení a nakonec vyberte to nejlepší.


Budou mi reproduktory ladit se zbytkem interiéru?
Reproduktory se stanou součástí vašeho domácího dekoru, tak ne že si koupíte nějaké ohyzdné škaredy. Budete na ně muset koukat každý den a jak jsme zmínili výše - nebudete je moct nikam schovat - nehrály by dobře.
Kromě takových samozřejmostí jako je jejich barva a materiál myslete také na jejich velikost - speciálně u soundbarů, které se vám musí vejít pod televizi nebo pod monitor. Chcete přece vidět na celou obrazovku, ne jen na její horní půlku.

Pár rad na závěr
Reproduktory lze obvykle připojit několika různými způsoby. Ujistěte se proto, že vaše televize, nebo váš počítač mají ty správné porty. Klasikou je 3,5mm jack, ale setkáte se i s připojením přes USB a přes HDMI. A máte-li kabelů tak akorát dost, dejte šanci reproduktorům s Bluetooth.
A proč si rovnou nevybrat reproduktor, nebo soundbar se zabudovaným hlasovým asistentem a zabít dvě mouchy jednou ranou?
Zanedbávanou částí reproduktorů je jejich ovládání. Některé reprosoustavy se prodávají s bezdrátovým ovladačem a jiné mají ovládání přímo na sobě. Popřemýšlejte o tom, jak je budete používat a možná přijdete na to, že mít vždy po ruce ovladač s tlačítkem „mute“ je docela praktické. Co kdyby na vás zrovna naběhli sousedé a přistihli vás u poslechu nejnovějšího popového hitu?
Mohlo by vás zajímat

Nejlepší a nejprodávanější televize (2023)

Nejočekávanější hry roku 2024

Představení iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Vylepšení, která stojí za to

Nejlepší fotomobily současnosti (2023)

Jak moc „strašidelně rychlé“ jsou nové M3 čipy od Apple?

Představení Meta Quest 3: VR headset do každé domácnosti

Nejlepší akční outdoorové kamery pro rok 2023

Nejlepší chytré hodinky (smartwatch) pro rok 2023

Nejlepší mobily současnosti (Samsung, iPhone, Xiaomi a další)

Nejlepší a nejvýkonnější notebooky na trhu (2023)

Nejlepší robotické vysavače pro rok 2023 (na koberce, s mopem i bez)

Nejlepší strategie všech dob (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nové Apple Watch Series 9: Nejzelenější Apple produkt v historii

Nový Google Pixel 8 (Pro): Telefon pro nastupující éru AI

Recenze Samsung Galaxy A54: Nic víc nepotřebujete

Seznámení se s Apple Watch Ultra 2: Ještě o něco extrémnější extrém

Užijte si Vánoce s RTX

Apple Vision Pro: Konečně průlom na poli virtuální reality?

Nejlepší herní notebooky na světě: Výkonu na rozdávání (2023)

Nejlepší hry na mobil: Android i iPhone (2023)

Nejlepší hry roku 2022 (PC, PS5, Xbox, Switch)

Nejlepší PlayStation 4 (PS4) hry všech dob

Představení headsetu Sony PlayStation VR2

Recenze Honor Magic5 Lite: Telefon s nekonečnou výdrží

Nejlepší brýle pro virtuální realitu (2023)

Nejlepší elektrokoloběžky do města i do přírody (2023)

Nejlepší gaučové hry pro dva

Nejlepší RPG hry současnosti (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nejlepší studentské notebooky do školy v roce 2023 (pro děti, středoškoláky, VŠ)

Notebook s dedikovanou grafickou kartou: vyplatí se studentovi připlatit si?

Recenze Samsung Galaxy A34: Lepší než si myslíte

Velké porovnání všech Apple Watch: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Nejlepší a nejvýkonnější herní mobily (2023)

Nejlepší battle royale - Fortnite, PUBG a kdo dál?

Nejlepší fotoaparáty na natáčení videí a na focení (2023)

Nejlepší hororové hry

Nejlepší lednice pro rok 2023 (americké, vestavné, kombinované a jiné)

Nejlepší levné notebooky pro rok 2023 (na doma, na filmy)

Nejlepší mobily do 3 000, do 5 000 a do 10 000 Kč

Recenze Hogwarts Legacy: RPG ze světa Harryho Pottera

Recenze Samsung Galaxy S23: Nejvýkonnější Android telefon na trhu

Vyplatí se Nintendo Switch v roce 2023?

Žebříček nejlepších tyčových vysavačů 2023

10 nejlepších užitečných aplikací pro Android (2023)

Jak se stát youtuberem a vydělat peníze svým koníčkem?

Jak sestavit (herní) PC?

Luxus, ale chytře: Tipy na elegantní chytré hodinky pro dámy i pány

Nejlepší drony aneb letem světem pilotem (2023)

Nejlepší sluchátka pro rok 2023

OLED vs. LCD LED (QLED, NanoCell, Mini LED): Která TV je lepší?

Stray (Recenze)

5 nejlepších odolných telefonů do nepohody (2024)

Jak funguje bezdrátové nabíjení telefonu?

Nejlepší a nejpoužívanější aplikace pro iPhone (iOS) (2023)

Nejlepší čtečka e-knih pro rok 2023

Nejlepší hry pro virtuální realitu

Nejlepší kancelářské a herní monitory (2023)

Nejlepší projektory a domácí kina (2023)

Největší herní světy

Xiaomi oficiálně představuje řadu Xiaomi 13T

Co je to chytrá domácnost? Zařiďte si (ne)bezpečně chytrou kuchyni, koupelnu i zahradu

Nejlepší fotoaparát pro začátečníka (2023)

Nejlepší grafický tablet na kreslení (2023)

Nejlepší objektivy do každé situace (2023)

PlayStation 5 vs. Xbox Series X/S

Starfield (Preview)

Ubisoft chystá hned čtyři nové Assassin’s Creed hry

Voděodolnost a vodotěsnost (stupně krytí IP)

Chytré hodinky Apple Watch 8 (Recenze)

Chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7 (Recenze)

Jak nahrát hovor na Androidu a v iPhonu?

Jak nalepit ochranné sklo na mobil a jak ho sundat?

Jak platit mobilním telefonem (s NFC i bez něj)?

Jak propojit mobilní telefon a tablet s televizí aneb zrcadlení obrazovky na TV

Jak udělat screenshot (snímek obrazovky) na PC aneb síla print screenu

Jak vyčistit počítač a notebook od prachu a jiných nečistot?

Jak vyčistit úložiště v mobilním telefonu (Android i iPhone)?

Jak vysušit utopený mobilní telefon? Rýže a další bezpečné metody

Nejlepší hry na PC

Nejlepší klávesnice pro rok 2023

Nejlepší počítačová myš pro rok 2023

Nejlepší tablety pro rok 2023

Nejvýkonnější Mac historie, VR brýle a další novinky od Apple

Práce z domova: Jak se vybavit na home office?

Vyhraj si s výbavou

18 nejlepších aplikací pro chytré hodinky (smartwatch)

Co je to DVB-T2?

Google Pixel Watch a další oznámení z I/O 2022

Jak na nahrávání obrazovky (Android i iPhone)?

Jak spárovat ovladač s televizí a ovládání TV mobilem

Jak udělat screenshot na mobilu (Android i iPhone)?

Jak vyčistit a zrychlit pomalý notebook?

Jak vyčistit konektor, displej nebo reproduktor mobilního telefonu?

Jaké novinky přináší stylová „ohýbačka“ Samsung Galaxy Z Flip5?

Největší Apple novinky z WWDC 2022

Novinky od Samsungu (Z Flip4, Z Fold4 a Watch5)

Staň se influencerem

Vybíráme bezdrátová sluchátka JBL

Vytvořte nedobytnou pevnost

Xiaomi 13 a 13 Pro (Preview)

Čekání je u konce, PlayStation 5 konečně skladem!

Doporučená pozorovací vzdálenost televize dle úhlopříčky aneb jak daleko sedět dle velikosti TV?

Elden Ring (Recenze)

FIFA 23 aneb poslední FIFA od EA

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro Preview

Google Pixel Watch Preview

iPhone 14, Apple Watch 8 a další novinky z Cupertina

Jak propojit notebook a PC s televizí? (HDMI i bezdrátově)

Jak se dostat do BIOSu (a do UEFI), co tam a jak ho aktualizovat?

Jak snadno spárovat chytré hodinky s mobilním telefonem?

Jak velkou televizi? (úhlopříčka, rozměry a velikost)

Jak vyčistit obrazovku televize? (LED, LCD, OLED)

Nejlepší fitness náramek pro rok 2023

Notebook nejde zapnout? Poradíme, co dělat s černou obrazovkou!

Nová sestava počítačů Microsoft Surface

Nové iPady pro rok 2022

Novinky ze Samsung Galaxy Unpacked 2023 (Z Fold5, Z Flip5, Watch6, Tab S9)

Péče o baterii v notebooku: Kapacita, kondice, kalibrace a výměna za novou

Projektor Samsung The Freestyle (Recenze)

Představení prémiového ohebného telefonu Samsung Galaxy Z Fold5

Připojení jednoho, dvou a více monitorů k notebooku

Tipy na vánoční dárky od WRTECH

Apple AirPods Pro Black Friday
