Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Největší herní světy
Nemáte někdy chuť se prostě jen sebrat a jet něco objevovat? Tropické džungle, majestátní hory nebo třeba nikdy nekončící americké silnice. Většinu z nás to po zběžném pohledu na naše zaprášená bankovní konta zející prázdnotou hned přejde, ale faktem je, že ta exotická místa vlastně vůbec není potřeba objevovat fyzicky. Můžete se do nich podívat i virtuálně, a to mnohem levněji. A zážitek to i tak často bývá nezapomenutelný - některé virtuální světy ve hrách jsou totiž naprosto masivní.


Obsah článku
- Jak se měří velikost světů v „open-world“ hrách?
- Jak velké jsou světy v GTA V a ve Skyrim?
- Forza Horizon 5 (107 km²)
- The Witcher 3 (140 km²)
- Assassin’s Creed Odyssey (230 km²)
- ARMA 3 (290 km²) a DayZ (225 km²)
- Xenoblade Chronicles 3 (přes 500 km²)
- Death Stranding (přes 500 km²)
- Just Cause 4 (1024 km²)
- Final Fantasy XV (1800 km²)
- Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint (2025 km²) a Wildlands (625 km²)
- Test Drive Unlimited 2 (2100 km²)
- The Crew 2 (4900 km²)
- Microsoft Flight Simulator (510 072 000 km²)
- No Man’s Sky a Minecraft aneb světy vytvořené pomocí algoritmů
- Další legendární hry s otevřeným světem
Jak se měří velikost světů v „open-world“ hrách?
Jedním slovem: těžko. Rozhodně to nelze nazvat exaktní vědou. Pokud nám to neprozradí sami vývojáři dané hry, mapy se většinou měří tak, že je hráči projdou křížem krážem se svou herní postavou a spočítají si, jak dlouho jim to trvalo. Poté odhadnou průměrnou rychlost chůze a z toho všeho jim nakonec vyjde i přibližná velikost herního světa. Čísla tedy berte s rezervou. Jde nám jen o to, abyste si udělali alespoň přibližnou představu o tom, jak ohromné některé kreace vlastně jsou.
Jak velké jsou světy v GTA V a ve Skyrim?
A ať máte s čím porovnávat, město Los Santos a jeho okolí v Grand Theft Auto V má nějakých 75 km². A kdo jím někdy virtuálně projížděl či procházel, tak ví, že to rozhodně není žádný drobek.
A zasněžený fantasy svět The Elder Scrolls V: Skyrim má dokonce „jen” 37 km²!
Forza Horizon 5 (107 km²)
Začněme něčím menším, a to konkrétně Mexikem ze závodní hry Forza Horizon 5. Je to místo, ve kterém narazíte jak na živá a barevná městečka a nekonečně dlouhé pláže se třpytícím se pískem, tak i na hustou džungli plnou klikatících se off-roadových stezek, která v sobě skrývá starobylé a dosud neobjevené chrámy. Třešničkou na dortu (respektive třešničkou na mapě) pak je vrchol stále ještě aktivní sopky, z kterého se budete moct rozhlédnout i kilometry daleko. Pokud se vám tedy povede se na něj nějak dostat.
Nejlepší je, že si všechna tato místa budete moct prohlédnout ze sedačky jednoho z několika set nablýskaných bouráků a nebudete se tak muset plahočit pěšky rychlostí 4 kiláky za hodinu.
A až dostanete pocit, že jste z toho Mexika viděli už snad vše, budete moct přesedlat na virtuální Británii (71 km2) a Austrálii (60 km2), kterou nabízejí hry Forza Horizon 4 a Forza Horizon 3 a které jsou vizuálně i hratelně víceméně na stejné úrovni jako nejnovější pětka.
The Witcher 3 (140 km²)
Svět třetího Zaklínače je jedním z těch vůbec nejčilejších a jeho objevování je velice naplňující. Středověká města a vesničky pulzují životem a i okolní krajina toho má spoustu co nabídnout. Zvláště Zaklínači, nájemnému zabijákovi monster. Místní končiny jsou ale zároveň plné kontrastů. Na jednu stranu se před vámi rozléhají nádherné bujné lesy, zasněžené kopce a epické trosky starých hradů a na druhou stranu jste neustále konfrontováni s faktem, že místní svět je plný války a utrpení a nachází se na pokraji rozkladu. Rozhodně mu ale nelze upřít smysl pro detail a autentičnost.
Fakt, že se takhle detailní svět rozléhá na celých 140 km² je naprosto neuvěřitelný a polští vývojáři z CD Projekt si bez pochyb zaslouží naši poklonu.

Assassin’s Creed Odyssey (230 km²)
Nevím, jak to máte vy, ale já naprosto miluji azurově modré Egejské moře a všechny ty jeho roztomilé malé řecké ostrůvky, které se v něm skrývají. Miluji to, jak je z nich i tisíce let po pádu starověkých řeckých státečků stále cítit jejich antická historie. A tohle vše, zdá se, milují i vývojáři z Ubisoft Quebec, protože právě tomuto všemu vzdávají velkou poctu v Assassin’s Creed Odyssey.
Hra se odehrává v antickém Řecku uprostřed Peloponéské války mezi Spartou a mezi Athénami. Tvůrci hry si k formování tohoto virtuálního světa přizvali hned několik historiků a snažili se o to, aby vše odpovídalo tomu, jak to v Řecku před nějakými těmi 2500 lety opravdu vypadalo. A tím nemáme na mysli pouze architekturu, ale například i kulturu, politiku, náboženství, umění nebo třeba tamější humor.
A chcete-li celou tuto říši prozkoumat, nemusíte kvůli tomu hru ani „hrát“, respektive nemusíte se vůbec věnovat jejímu příběhu, úkolům a bitvám. Vývojáři totiž do hry zakomponovali i režim tzv. „historické prohlídky“, který vám dovolí vše objevovat v naprostém bezpečí svým vlastním tempem a navíc i s naučným komentářem!

ARMA 3 (290 km²) a DayZ (225 km²)
Kdo videohrám holduje již delší dobu, tak jistě ví, že česká stopa v tvorbě virtuálních světů není vůbec malá. Specificky vývojáři studia Bohemia Interactive jsou doslova experty v modelování realistických vojenských pískovišť inspirovaných reálnými terény.
Válečná simulace ARMA 3 se odehrává v blízké budoucnosti na fiktivních ostrovech Altis a Stratis inspirovaných řeckými ostrovy. Několik autorů hry bylo dokonce při průzkumu a focení na jednom z řeckých ostrovů zatčeno s podezřením na špionáž. S ohledem na takto pečlivou (a očividně i nebezpečnou) přípravu si jistě dokážete představit, jak fotorealisticky výsledné prostředí působí.
Se sérií ARMA úzce souvisí také zombie hra o přežití s názvem DayZ. Původně totiž vznikla jako fanouškovský mod pro druhou ARMU. A ze všech her na tomto listu je mi DayZ asi nejbližší. Odehrává se totiž ve fiktivní postsovětské republice nazývané Chernarus. A čím je prostředí Chernarusy inspirováno? Krajinou v okolí měst Ústí nad Labem a Děčín. Krajinou, kterou důvěrně znám, protože ji mám z dětství pěkně prošlou. A můžu tak s klidným srdcem říct, že herní prostředí DayZ je zpracováno docela hodnověrně.

Xenoblade Chronicles 3 (přes 500 km²)
Nechme realismus realismem a střemhlav se vrhněme do podivných mimozemských prostředí japonského RPG Xenoblade Chronicles 3. Rozlehlost jeho světa je pomalu nezměřitelná - nejen kvůli tomu, že je rozdělený do mnoha izolovaných lokací, ale i proto že je prostě obrovský.
V jednu chvíli budete probíhat starobylým megalomanským mečem a hned na to budete lézt po větvích mohutného stromu. Dohrání této hry vám zabere až 150 hodin a za tu dobu jistě spatříte ledacos.

Death Stranding (přes 500 km²)
Death Stranding je dalším epickým dílem Hideo Kojima, legendárního herního designéra a tvůrce série Metal Gear Solid. Tuto jeho hru a její svět však není vůbec lehké popsat. Chopíte se v ní totiž role kurýra, jež je zodpovědný za doručování nákladu přes post-apokalyptické Spojené státy americké. Poutavé? Na papíře nejspíš moc ne.
Hra je vlastně jakýmsi simulátorem turistiky v surrealistické a klidné krajině srovnatelné například s Islandem. Vaše túry povedou přes rozprouděné řeky, přes zelené planiny a přes zdánlivě nepřekonatelné skály a každý kilometr, který ujdete, pocítíte, jako kdybyste si ho vydupali vlastníma nohama. Náklad na vašich zádech má totiž nutkání se neustále převažovat ze strany na stranu a nepoškodit ho tak není zrovna jednoduché. A teď si představte, že celý herní svět Death Stranding má něco přes 500 km²! Produpat jej vám tak nějakou tu chvilku zabere.
Just Cause 4 (1024 km²)
Už se pomalu blížíme k titánům - herním světům, které se svou velikostí mohou rovnat i menším státům. A akční hra Just Cause 4 si přesně jeden takový svět vzala za svůj. Svět, který se pyšní více než tisícovkou kilometrů čtverečních čekajících jen na vás a na to, až je probádáte.
Překvapující je, že svět takovýchto rozměrů dokáže pořád být nemonotónní. Přirozeně se v něm střídají pláže, džungle, pouště a zasněžené vrcholky hor a hra vás tak pokaždé dokáže něčím překvapit. Neopomeňme dodat, že kromě toho, že to vše budete moct objevovat pěšky nebo autem, dostanete k dispozici (jako každý správný tajný agent) i wingsuit, což jsou vlastně křídla, a hák, který z vás udělá něco jako Spider-mana. To se pak ty kilometry hned nasčítají, když na ně pohlížíte hezky v letu z výšky.
Aby toho nebylo málo, velká část prostředí je ve hře zničitelná, a pokud jej nezruinujete vy v průběhu neustálých akčních přestřelek, tak jej dorazí časté tropické bouře a všudypřítomná tornáda. Chaos, jak má být.
Final Fantasy XV (1800 km²)
Pod Final Fantasy se jistě většině z vás vybaví jakýsi výpravný fantasy epos, ve kterém budete se svou partou kouzelníků a válečníků zas a znovu zachraňovat svět. A ačkoliv si již patnáctý díl této ságy jistě něco málo vypůjčil od svých předchůdců, v mnohém si jde svou vlastní cestou. Nebo spíše jede. Velkou část této hry totiž strávíte v autě na roadtripu se svými parťáky. Na roadtripu, na kterém potenciálně stojí a padá budoucnost celého místního království.
Království, jež se rozléhá stovky kilometrů daleko a jež obklopují vysoká pohoří a nesmírné lesy. Království, které ve vás vyvolá pocit, že nejste nic víc, než jen zrnkem písku v nekončícím moři.
Na své cestě budete muset plánovat, kde přespíte, kde se najíte a budete-li se chtít vydat i mimo vyasfaltované silnice, tak kde si najmete všeobecně známá přerostlá kuřata a jakési maskoty této herní série, kterým se říká Chocobo. Jde vskutku o roadtrip se vším všudy.
Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint (2025 km²) a Wildlands (625 km²)
Poslední dva přírůstky do herní série taktických stříleček Ghost Recon rozhodně nejsou perfektní hry. Trpí množstvím bugů a repetitivností questů. Jedno jim ale nelze upřít. Jejich tvůrci jsou posedlí vytvářením ohromných světů vypiplaných do nejmenších detailů. Světů, které vám dovolí se vyblbnout třeba do zbláznění.
Ghost Recon Wildlands se odehrává ve virtuální Bolívii a vaším hlavním úkolem je postupnými krůčky svrhnout místní drogový kartel. Co vám bude stát v cestě (kromě již zmíněných gangsterů)? Kouzelné solné pláně, jezera, bažiny, jeskyně, pouště, džungle a mnoho dalšího. Každé z těchto prostředí má něco svého a jeho charakteristiky lze pak využít při plánování přepadení. V poušti se totiž jen tak neschováte a budete vidět i na kilometry daleko.
Ghost Recon Breakpoint plynule navazuje na svého předchůdce a odehrává se na fiktivním ostrově v Tichém oceánu. Vaším protivníkem tentokrát bude moderní korporace vybavená drony poslední generace. Také na tomto ostrově naleznete víceméně každý z biomů, který si dokážete představit. Jeho nejsilnější stránkou (vedle jeho velikosti) je ale jeho pečlivě propracovaná historie. Nejenže se tvůrci hry zamysleli nad tím, co se s ostrovem dělo v průběhu studené války a v průběhu druhé světové války, ale dokonce popřemýšleli i o tím, jak ostrov před miliony let vlastně vznikl a proč vypadá zrovna tak, jak vypadá. Tomu se říká náležitá péče!
Test Drive Unlimited 2 (2100 km²)
Kdybyste jen tak dostali k ruce nějaký rychlý sporťák, kam byste se s ním vydali? Které silnice byste s ním chtěli brázdit? Co třeba okresky na Ibize a na Hawaii? Přesně ty se před vámi totiž rozprostřou v závodní hře Test Drive Unlimited 2. Vývojáři si vzali k ruce satelitní snímky těchto reálných ostrovů a následně se je snažili co nejpřesněji přenést do hry.
To znamená plochu čítající více než 2 tisíce kilometrů čtverečních a až 3 tisíce kilometrů silnic! Ano, Test Drive Unlimited 2 už není nejmladší a na grafice hry je to docela znát, ale jistě vás potěší, že na příští rok se chystá pokračování s názvem Test Drive Unlimited Solar Crown, a to se přesune do prostředí Hongkongu, který by tam měl být vymodelovaný ve škále 1:1. Tak snad to dobře dopadne a my budeme moct již za rok létat po jednom z nejzajímavějších měst této planety a směle ignorovat jakékoliv rychlostní limity.
The Crew 2 (4900 km²)
Do třetice všeho dobrého, máme tu další závodní hru. V The Crew 2 se „mihnou“ na ploše až 5 tisíc km² doslova celé Spojené státy americké - včetně velkoměst jako jsou New York a Los Angeles nebo třeba Miami. A nechybí ani všechno to, co daná města rozděluje - tedy lesy, kopce, pole, bažiny a kdo ví co dalšího.
Proč řešit víza a protrpět si desetihodinový let, když si stačí zapnout počítač, nažhavit spolu s kámoši The Crew 2 a vydat se na pravý americký roadtrip virtuálně, ať už v rudém Ferrari, na off-roadové motorce od KTM či na luxusní lodi s výstižným přídomkem „Demon“.
Microsoft Flight Simulator (510 072 000 km²)
Jeden z největších herních světů vůbec je tak trochu podvod. Je to totiž náš svět - planeta Země pracně přenesená do leteckého simulátoru s názvem Microsoft Flight Simulator z roku 2020. Rozloha tohoto virtuálního světa jistě nikoho nepřekvapí. Je to těch tolik provařených (a na herní poměry absolutně neuvěřitelných) 510 milionů kilometrů čtverečních - přesně tak, jak jsme se to učili na základní škole.
Navštívit zde budete moct všechna svá oblíbená místa. Od fotbalových stadionů svých klubů a napraných koupališť až po své zahraniční favority pro trávení letní dovolené. Některé lokace sice postrádají detaily, vygenerovala je koneckonců umělá inteligence, ale i tak nás vždy moc překvapí, jak reálně hra působí a kolik toho dokáže nabídnout. A to jsme ještě ani nezmínili excelentní autentickou simulaci počasí a letového provozu. Jsme moc zvědaví, jak na hru budeme nahlížet třeba za 20 let a kam se technologie za tu dobu posune. Momentálně je tohle ale úplný vrchol.

No Man’s Sky a Minecraft aneb světy vytvořené pomocí algoritmů
Jednou věcí jsou herní světy vytvořené (převážně) rukou designéra. Kompletně odlišnou věcí jsou pak herní světy vytvořené hrou čísel, světy vytvořené pomocí algoritmů - tzv. procedurálně generované světy. Potenciál těchto světů je takřka nekonečný. Algoritmy jsou schopné dát dohromady prostředí, které svou rozlohou zastíní i naši planetu a jejich hranice jsou dány pouze limity současných technologií.
Dva nejznámější tituly reprezentující tento přístup k tvorbě herních lokací jsou No Man’s Sky a Minecraft.
No Man’s Sky je objevitelská hra, ve které se chopíte své vesmírné lodi a vydáte se prozkoumávat blízké planety. Tuto hru tvoří více než 255 galaxií. Každá se stovkami hvězdných systémů a každý hvězdný systém s mnoha a mnoha planetami. Jak dlouho by vám zabralo je objevit všechny? Řekněme pár let. Pár miliard let.
A Minecraft? Každý svět, který si v Minecraftu vygenerujete se skládá z nějakých 30 milionů kostiček. Každá kostka má jeden metr. To znamená 30 tisíc kilometrů. 30 tisíc krát 30 tisíc rovná se 900 milionů km². Až tak velký dokáže potenciálně být jeden svět v Minecraftu. Slušné, co říkáte?
Další legendární hry s otevřeným světem
V našem výčtu jsme pár ohromných her vynechali, ale zaslouží si alespoň kratičkou zmínku zde. Dlouhou dobu byl jedním z největších herních světů ten ve druhém díle RPG série The Elder Scrolls. Díle s přízviskem Daggerfall. Tamější svět se honosil rozlohou masivních 161 tisíc km² a jeho značná část byla procedurálně generovaná.
Kultovní status si získaly post-apokalyptické závody Fuel zasazené kam jinam než do Spojených států amerických. Herní svět této hry má slušných 14 tisíc km². Velkou většinu této plochy ale tvoří vyprahlá poušť, takže není zas až tolik o co stát.
Úctyhodný výkon předvedli také tvůrci True Crime: Streets of LA, ne příliš zdařené hry silně inspirované sérií GTA. V poměru 1:1 totiž ve hře vymodelovali velkou část města Los Angeles a dokonce i nějaké jeho okolí. Celková rozloha tohoto světa dělala obstojných 622 km².
Kolosální světy se objevovaly také ve spoustě MMORPG, namátkou můžeme jmenovat The Lord of the Rings Online, Guild Wars a samozřejmě i World of Warcraft.
Snad tedy máte po přečtení tohoto článku alespoň na pár týdnů co objevovat. My rozhodně ano.
Vyplatí se stále ještě Nintendo Switch? Nejlepší gaučové hry Recenze hry Stray
Mohlo by vás zajímat

Nejlepší a nejprodávanější televize (2023)

Nejočekávanější hry roku 2024

Představení iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Vylepšení, která stojí za to

Nejlepší fotomobily současnosti (2023)

Jak moc „strašidelně rychlé“ jsou nové M3 čipy od Apple?

Představení Meta Quest 3: VR headset do každé domácnosti

Nejlepší akční outdoorové kamery pro rok 2023

Nejlepší chytré hodinky (smartwatch) pro rok 2023

Nejlepší mobily současnosti (Samsung, iPhone, Xiaomi a další)

Nejlepší a nejvýkonnější notebooky na trhu (2023)

Nejlepší robotické vysavače pro rok 2023 (na koberce, s mopem i bez)

Nejlepší strategie všech dob (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nové Apple Watch Series 9: Nejzelenější Apple produkt v historii

Nový Google Pixel 8 (Pro): Telefon pro nastupující éru AI

Recenze Samsung Galaxy A54: Nic víc nepotřebujete

Seznámení se s Apple Watch Ultra 2: Ještě o něco extrémnější extrém

Užijte si Vánoce s RTX

Apple Vision Pro: Konečně průlom na poli virtuální reality?

Nejlepší herní notebooky na světě: Výkonu na rozdávání (2023)

Nejlepší hry na mobil: Android i iPhone (2023)

Nejlepší hry roku 2022 (PC, PS5, Xbox, Switch)

Nejlepší PlayStation 4 (PS4) hry všech dob

Představení headsetu Sony PlayStation VR2

Recenze Honor Magic5 Lite: Telefon s nekonečnou výdrží

Nejlepší brýle pro virtuální realitu (2023)

Nejlepší elektrokoloběžky do města i do přírody (2023)

Nejlepší gaučové hry pro dva

Nejlepší RPG hry současnosti (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nejlepší studentské notebooky do školy v roce 2023 (pro děti, středoškoláky, VŠ)

Notebook s dedikovanou grafickou kartou: vyplatí se studentovi připlatit si?

Recenze Samsung Galaxy A34: Lepší než si myslíte

Velké porovnání všech Apple Watch: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Nejlepší a nejvýkonnější herní mobily (2023)

Nejlepší battle royale - Fortnite, PUBG a kdo dál?

Nejlepší fotoaparáty na natáčení videí a na focení (2023)

Nejlepší hororové hry

Nejlepší lednice pro rok 2023 (americké, vestavné, kombinované a jiné)

Nejlepší levné notebooky pro rok 2023 (na doma, na filmy)

Nejlepší mobily do 3 000, do 5 000 a do 10 000 Kč

Recenze Hogwarts Legacy: RPG ze světa Harryho Pottera

Recenze Samsung Galaxy S23: Nejvýkonnější Android telefon na trhu

Vyplatí se Nintendo Switch v roce 2023?

Žebříček nejlepších tyčových vysavačů 2023

10 nejlepších užitečných aplikací pro Android (2023)

Jak se stát youtuberem a vydělat peníze svým koníčkem?

Jak sestavit (herní) PC?

Luxus, ale chytře: Tipy na elegantní chytré hodinky pro dámy i pány

Nejlepší drony aneb letem světem pilotem (2023)

Nejlepší sluchátka pro rok 2023

OLED vs. LCD LED (QLED, NanoCell, Mini LED): Která TV je lepší?

Stray (Recenze)

5 nejlepších odolných telefonů do nepohody (2024)

Jak funguje bezdrátové nabíjení telefonu?

Nejlepší a nejpoužívanější aplikace pro iPhone (iOS) (2023)

Nejlepší čtečka e-knih pro rok 2023

Nejlepší hry pro virtuální realitu

Nejlepší kancelářské a herní monitory (2023)

Nejlepší projektory a domácí kina (2023)

Xiaomi oficiálně představuje řadu Xiaomi 13T

Co je to chytrá domácnost? Zařiďte si (ne)bezpečně chytrou kuchyni, koupelnu i zahradu

Nejlepší fotoaparát pro začátečníka (2023)

Nejlepší grafický tablet na kreslení (2023)

Nejlepší objektivy do každé situace (2023)

PlayStation 5 vs. Xbox Series X/S

Starfield (Preview)

Ubisoft chystá hned čtyři nové Assassin’s Creed hry

Voděodolnost a vodotěsnost (stupně krytí IP)

Chytré hodinky Apple Watch 8 (Recenze)

Chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7 (Recenze)

Jak nahrát hovor na Androidu a v iPhonu?

Jak nalepit ochranné sklo na mobil a jak ho sundat?

Jak platit mobilním telefonem (s NFC i bez něj)?

Jak propojit mobilní telefon a tablet s televizí aneb zrcadlení obrazovky na TV

Jak udělat screenshot (snímek obrazovky) na PC aneb síla print screenu

Jak vyčistit počítač a notebook od prachu a jiných nečistot?

Jak vyčistit úložiště v mobilním telefonu (Android i iPhone)?

Jak vysušit utopený mobilní telefon? Rýže a další bezpečné metody

Nejlepší hry na PC

Nejlepší klávesnice pro rok 2023

Nejlepší počítačová myš pro rok 2023

Nejlepší reproduktory k počítači a k televizi

Nejlepší tablety pro rok 2023

Nejvýkonnější Mac historie, VR brýle a další novinky od Apple

Práce z domova: Jak se vybavit na home office?

Vyhraj si s výbavou

18 nejlepších aplikací pro chytré hodinky (smartwatch)

Co je to DVB-T2?

Google Pixel Watch a další oznámení z I/O 2022

Jak na nahrávání obrazovky (Android i iPhone)?

Jak spárovat ovladač s televizí a ovládání TV mobilem

Jak udělat screenshot na mobilu (Android i iPhone)?

Jak vyčistit a zrychlit pomalý notebook?

Jak vyčistit konektor, displej nebo reproduktor mobilního telefonu?

Jaké novinky přináší stylová „ohýbačka“ Samsung Galaxy Z Flip5?

Největší Apple novinky z WWDC 2022

Novinky od Samsungu (Z Flip4, Z Fold4 a Watch5)

Staň se influencerem

Vybíráme bezdrátová sluchátka JBL

Vytvořte nedobytnou pevnost

Xiaomi 13 a 13 Pro (Preview)

Čekání je u konce, PlayStation 5 konečně skladem!

Doporučená pozorovací vzdálenost televize dle úhlopříčky aneb jak daleko sedět dle velikosti TV?

Elden Ring (Recenze)

FIFA 23 aneb poslední FIFA od EA

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro Preview

Google Pixel Watch Preview

iPhone 14, Apple Watch 8 a další novinky z Cupertina

Jak propojit notebook a PC s televizí? (HDMI i bezdrátově)

Jak se dostat do BIOSu (a do UEFI), co tam a jak ho aktualizovat?

Jak snadno spárovat chytré hodinky s mobilním telefonem?

Jak velkou televizi? (úhlopříčka, rozměry a velikost)

Jak vyčistit obrazovku televize? (LED, LCD, OLED)

Nejlepší fitness náramek pro rok 2023

Notebook nejde zapnout? Poradíme, co dělat s černou obrazovkou!

Nová sestava počítačů Microsoft Surface

Nové iPady pro rok 2022

Novinky ze Samsung Galaxy Unpacked 2023 (Z Fold5, Z Flip5, Watch6, Tab S9)

Péče o baterii v notebooku: Kapacita, kondice, kalibrace a výměna za novou

Projektor Samsung The Freestyle (Recenze)

Představení prémiového ohebného telefonu Samsung Galaxy Z Fold5

Připojení jednoho, dvou a více monitorů k notebooku

Tipy na vánoční dárky od WRTECH

Apple AirPods Pro Black Friday

Apple iPad Air 2022 (preview)

Apple iPhone 12 Black Friday

Apple iPhone 13 (Preview)

Apple iPhone 13 Black Friday

Apple iPhone 14 (Plus) Preview

Apple iPhone 14 Pro (Max) Preview

Apple iPhone SE 2022 (Preview)

Apple Mac Studio (preview)

Apple MacBook Air Black Friday

Apple Watch Black Friday

Apple Watch Ultra Preview

CES 2023: Největší technologické novinky

Co je HDR (High Dynamic Range)?

DeLonghi ECAM 22.110 Black Friday

Diablo 4: Jak vypadá nejočekávanější akční RPG posledních 10 let?

Google Pixel Fold, Pixel 7a a Pixel Tablet: Co říkáme na nové kousky od Googlu?

GROHE QuickFix

Jak dlouho vydrží maso v lednici? Kapr, kuřecí i šunka

Lednička přestala chladit? Nebo hřeje z boku, je ní voda či namrzá?

Microsoft Xbox Series Black Friday

Monitor Apple Studio Display (Preview)

Nejočekávanější hry roku 2022

Nejočekávanější hry roku 2023

Novinka od O2 - bezdrátová sluchátka O2 pods+

Novinky od Samsungu 2022

První Apple Event v roce 2022 (preview)

Samsung Galaxy A52s Black Friday

Samsung Galaxy S22 | S22+ | S22 Ultra (preview + srovnání)

Samsung Galaxy Watch Black Friday

Snímková frekvence (FPS)

Sony PlayStation 5 Black Friday

Stabilizace obrazu (IS, OIS, IBIS)

Světelnost objektivu

Tablet Samsung Galaxy Tab S8 (preview + srovnání)

Xiaomi 13: Přichází nová vlajková loď Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Black Friday
