Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Nejlepší battle royale - Fortnite, PUBG a kdo dál?
Jedna masivní obsahem nabitá mapa, na ní souběžně kolem sta hráčů a na konci jen jeden jediný vítěz. Jestli tohle není recept na zběsilou multiplayerovou zábavu, tak nevíme, co je. Žánr battle royale posledních pár let válcuje své rivaly a ono se ani není moc čemu divit. Jen si představte, jakou melu dokáže rozpoutat horda hráčů jdoucích si vzájemně po krku. Které battle royale hry byste si neměli nechat ujít?



Co je to battle royale a jak vzniklo?
Prapůvodní kořeny žánru battle royale sahají do roku 2000 k japonskému filmu stejného jména - Battle Royale. Skupinka studentů je ve snímku donucena k boji na život a na smrt, naživu z nich nakonec může zůstat jen jeden.
Skutečnou jiskrou byla pro žánr battle royale ale až rebelie Katniss Everdeen vůči Kapitolu ve filmu Hunger Games. Právě tento snímek totiž rozproudil myšlenkové pochody desítek herních vývojářů a vedl ke vzniku nejdříve několika oblíbených herních modů a nakonec i plnohodnotných her.
Všechny tyto filmy a hry mají společnou jednu věc - premisu. Skupinka hráčů je vržena na nějaké nehostinné místo a chtějí-li přežít, musí eliminovat všechny ostatní. Vyhrát může jen jeden. Začíná se zpravidla s prázdnýma rukama a v průběhu hry pátrají účastníci po vybavení, vylepšují jej a čelí nejen hráčům, ale i nečekaným nástrahám.
Součástí je často také zmenšující se bezpečná zóna, která všechny tlačí na jedno místo. Zapomeňte tak na to, že by se někdo mohl celou dobu schovávat v jednom křoví. Hráči musí držet tempo a riskovat tak setkání s někým dalším. Momenty relativního klidu střídají chvíle naprosté paniky a nikdo nikdy neví, co na ně čeká za rohem.



Fortnite
Fortnite není ani tak obyčejnou videohrou pro více hráčů jako spíše komplexním kulturním fenoménem, který katapultoval žánr battle royale do náručí milionů. Čím je tato hra tak jedinečná, že si získala po celém světě tolik fanoušků?
Fortnite si zahrajete zdarma a na čemkoliv
Vliv na to má hned několik faktorů. Zaprvé - Fortnite je free-to-play. Je kompletně, úplně a zcela zdarma a těm, kteří do něj nějaké ty peníze zainvestují, to nepřidá při hraní žádnou výhodu. Budou jen lépe vypadat - utrácet totiž můžete „jen“ za nové skiny a za tanečky.
Zadruhé - Fortnite podporuje cross-play a běží víceméně na čemkoliv. Nezáleží na tom, jestli máte doma herní počítač, Playstation 5 nebo třeba Nintendo Switch. Se svými kámoši si zahrajete tak i tak.
Třetím faktorem je intuitivnost hry a její postupně stoupající obtížnost. Do hry se může pustit kdokoliv - je velice snadná na pochopení. Chcete-li ale ovládnout všechny její herní mechaniky a přijít na vše, co se v ní skrývá, pak se připravte na to, že tomu budete muset věnovat trochu času. Je proto moc fajn, že je hra skvěle vybalancovaná. Nebude vás zpočátku stavět proti špičkám současného e-sportu. Nechá vás, ať se rozehrajete proti hráčům na stejné úrovni jako jste vy (a proti pár botům). Nikdy nebudete mít pocit, že by hraní bylo příliš lehké nebo naopak extrémně frustrující. Souboje jsou vždy zábavné a náročné tak akorát, aby vás hra neomrzela.
Nejenom střílením bude člověk živ
Nejsilnější stránkou každé povedené hry je její gameplay, její herní mechaniky. A tady Fortnite exceluje. Nestaví totiž jen na střílení, které by vás mohlo teoreticky po nějaké době omrzet, ale kombinuje ho s cestováním po mapě a hlavně s tvořivým stavěním. V průběhu hry těžíte materiály a pak z nich během přestřelek můžete stavět cokoliv od primitivních zdí až po komplexní spirálovité věže, za které by se nemusel stydět ani profesionální architekt.
Jednou tak a pak zase jinak
Fortnite se prvně objevil na počítačích a na herních konzolích už v roce 2017. Vývojáři ze studia Epic ale na hru od té doby nezanevřeli a držet tempo s jejich neustávajícími aktualizacemi je obtížné i pro ty největší herní štamgasty. V tom ale právě tkví kouzlo Fortnite. Updaty posouvají herní mechaniky dál a dál a vývojáři se neštítí transformovat oblíbené lokace, odstraňovat nejčastěji používané zbraně a samozřejmě i posouvat příběh celé hry. Mrzí nás snad jen jediná věc, a to fakt, že musíme každou chvíli čekat na stažení nového updatu.
Každá nová sezóna je ve skrytu vlastně úplně novou hrou, a to je to, proč se hráči ke hře s oblibou vracejí. Vedle aktualizací ale Fortnite září také svými masivní online událostmi - například koncerty. Nejde o žádné trapné scénky splácnuté za pár hodin. Fortnite je propracovaností a nabytostí svých událostí již legendární.



PUBG: Battlegrounds
Dokázali byste uhádnout, která hra aktuálně drží titul nejprodávanější počítačové hry v historii? Grand Theft Auto V? Samá voda. The Witcher 3: Wild Hunt? Samá voda. Minecraft? Přihořívá, ale stále to není ono. Nejprodávanější PC hrou historie je s více než 42 miliony prodaných kusů PUBG: Battlegrounds. A to už vám tak nějak napovídá, že tahle hra je něčím výjimečným. Něčím unikátním. Něčím, co byste si měli zahrát. Zvlášť teď, když už konečně naskočila na koleje free-to-play a její hraní vás tudíž nebude nic stát.
PUBG, nebo PlayerUnknown's Battlegrounds?
V minulosti bylo PUBG známé pod názvem PlayerUnknown's Battlegrounds (ne, ani my nechápeme, proč má nyní hra v názvu slovo „Battlegrounds“ vlastně hned dvakrát). Byl to totiž právě Brendan "PlayerUnknown" Greene, kdo stál za původním modem (pro českou válečnou simulaci ARMA 3), který předcházel této hře a který odstartoval celou následnou mánii battle royale her.
Fortnite vs. PUBG
Ve srovnání s barevnou, pozitivně laděnou estetikou Fortnite je PUBG výrazně chmurnější a realističtější. Na nic si nehraje a graficky vás nejspíš tolik nenadchne.
Nejde ale jen o vizuály, i samotný gameplay klade silný důraz na autentičnost a dalo by se říct až strohost soubojů. To jim ale rozhodně nic neubírá na intenzitě. Pokud máte dostatek trpělivosti a pokud dokážete překousnout pomalejší tempo hry, budete se v PUBG cítit jako doma. Hra vás tlačí k tomu, abyste se plížili, abyste taktizovali a abyste měli konstantně nastražené uši. Nikdy nevíte, kdy se vám podaří zaslechnout něčí blížící se kroky a o eliminaci pak rozhodují i sekundy. PUBG je takové velké taktické pískoviště.
Nic vám ale samozřejmě nebrání v tom se prostě sebrat, sednout na motorku, hlukem na sebe nalákat každého hráče v okolí a spustit tím nezastavitelné domino chaotických přestřelek. Nevíme, jestli se to dá nazvat výherní strategií, ale nudit se přitom budete jen stěží.
Loot a mapy
Zatímco ve Fortnite hraje prim stavění, zde mnohé stojí a padá na tom, jakou výbavu se vám v průběhu hry podaří ukořistit a jak se vám ji následně povede vylepšit. Zbraně ve hře nemají takovou ránu a zpětnou vazbu jako třeba v Call of Duty. Chovají se tak nějak obyčejně, realisticky. PUBG v tomto ohledu opravdu drží linii a táhne k sobě svým zpracováním spíše dospělejší hráče.
K dispozici je ve hře aktuálně již sedm rozsáhlých a rozmanitých map. Každá z nich má něco do sebe a neliší se mezi sebou jen vzhledově, ale i v tom, jak byste k nim během hry měli přistupovat. Na poušti se koneckonců neschováte tak snadno jako třeba v lese nebo ve městě.
PUBG alternativa
Že už PUBG moc dobře znáte a hledáte něco podobného, ale přece jen trochu jiného? Poohlédněte se po nádherně vypadající battle royale střílečce Ring of Elysium. Představit si ji můžete jako praštěné PUBG obohacené o jízdu na BMX kole, na snowboardu a o pohupování se na grappling hooku ve stylu Spider-mana.



Apex Legends
Hra Apex Legends v roce 2019 nečekaně vtrhla na přesycený battle royale trh a bleskově jej ovládla. Měsíc po svém vydání se mohla pyšnit více než 50 miliony hráčů! Na první pohled se ale od svých konkurentů zas až tak neliší - jedná se o FPS, začínáte pádem z nebe, postupně objevujete velkou mapu, sbíráte všechno, co se vám vejde do inventáře a snažíte se samozřejmě přežít co nejdéle. Proč ji tedy hrají každý den desítky milionů hráčů? Co je na ní tak speciálního?
Plížení? Ani náhodou
Apex Legends se odehrává ve stejném univerzu jako populární FPS série Titanfall a dějově navazuje na druhý díl. Za hrou koneckonců stojí stejné studio, Respawn Entertainment, a v Respawnu moc dobře vědí, jak dát dohromady poutavou akční střílečku. Apex Legends se stejně jako Titanfall opírá o elegantní a rychlý pohyb hráčů po osobitých sci-fi lokacích. Čeká vás kopec skákání, šplhání, klouzání se a vyhýbání se svištícím kulkám. DNA Titanfall se nezapře.
Apex Legends vs. PUBG
Hra je tak trochu opakem PUBG. Zápasy Apex Legends jsou krátké, svižné a plné akce a jádro zábavy se nachází ve hraní v týmu, nikoliv ve hraní solo. Již od úvodního přistání na mapě vás hra pobízí k tomu, abyste se zapojili do soubojů - například tím, že za rozdaný damage získáváte štíty. Nějaké schovávání se a velké taktizování můžete nechat na jindy.
Vraťme se ale ještě na úplný začátek - před zápasem si můžete vybrat z několik unikátních postav, z nichž každá má jiné schopnosti a každá tak bude sedět jinému typu hráče. Na rozdíl od většiny jiných battle royale titulů nezačínáte každou hru jako nepopsaná bílá stránka - jako charakter bez ničeho, v Apex Legends začínáte jako jedna z Legend.
Hra zároveň neklade zásadní důležitost na vylepšování zbraní. Mnohem důležitější jsou vaše dovednosti, hlavně váš aim. I se základní zbraní proto můžete vyhrát duel proti mnohem nabouchanějšímu soupeři. Štěstí v Apex Legends nehraje tak zásadní roli jako v jiných hrách.
Vrchol současného battle royale
Apex Legends je battle royale v té nejlepší formě. Hra každým rokem roste, vyvíjí se a vývojáři se neštítí ji inovovat. Baví-li vás hraní v týmu, a spíše než se dvacet minut plazit někde v lese, byste raději strávili celou dobu uprostřed šílené vřavy, pak není o čem přemýšlet - Apex Legends je perfektní volbou.
A to bez ohledu na to, jestli máte ambice pravidelně se účastnit vyhecovaných kompetitivních turnajů, nebo jestli si chcete jen jednou týdně oddechnout, zapomenout na své pracovní povinnosti a lehce si zastřílet.



Call of Duty: Warzone 2.0
Call of Duty: Warzone můžete pohodlně pařit už déle než dva roky a za tu dobu si hra získala spoustu loajálních ctitelů. Proč by také ne. Servíruje vám stejné radovánky jako „běžné“ Call of Duty. Akorát na ohromné mapě s až 150 hráči. Je to takové tradiční multiplayerové CoD na dopaminu. Dost ale o prvním Warzone - 16. listopadu tohoto roku vyšlo jeho pokračování Call of Duty: Warzone 2.0 a my bychom rádi koncentrovali vaši pozornost právě na něj.
Call of Duty: Warzone vs. Warzone 2.0
Novinek je v druhé verzi pomálu - jednou z nich je například nový DMZ mód, který je převážně kooperační. S hráčskými protivníky se v něm setkáte zřídka a přestřelky jsou pak výrazně taktické. Struktura módu totiž silně připomíná například níže představenou hru Hunt: Showdown. Plníte v něm menší questy a se získaným lupem musíte následně i uniknout. Stejný cíl mají ale také ostatní hráči a celou hru vás sužuje napětí a strach z toho, kdy vás někdo přepadne.
V klasickém battle royale režimu se na (nové) mapě se objevily pevnosti chráněné NPC a za nás je super novinkou také tzv. proximity chat. To, co si mezi sebou hráči povídají do mikrofonů slyšíte ve hře i vy podle toho, jak blízko k nim fyzicky jste. Což je někdy dost k popukání, ale má to zároveň i svůj strategický význam. Ty nejhlasitější břídily (nebo ty s těmi nejhoršími mikrofony) můžete ve hře snadno najít. A vyřídit.
Nejklasičtější klasika všech klasik
Call of Duty: Warzone 2.0 uhrane fandy klasických multiplayerových FPS. Hra má skvěle zvládnuté základy - pocit ze střílení, rozmanitost zbraní, pohyb postavy a jízda ve vozidlech a vertikálnost mapy. Tvůrci hry se tu nepouští do ničeho extra pokrokového a sází na prověřené atributy, které hráči milují.



Fall Guys
Kdo říká, že battle royale musí být jenom o bouchačkách a o nekončících přestřelkách? Co takhle navléknout hráče do kostýmů roztomilých fazolek a nechat je závodit na krátkých (ale o to zrádnějších) tratích a hrát proti sobě šílené minihry? Takto nějak asi probíhal brainstorming v herním studiu Mediatonic. Ve studiu stojícím za battle royale skákačkou Fall Guys.
Bezedná studna miniher
Ve hře se postavíte až 59 dalším hráčům v boji o to, kdo dokáže dříve překonat všechny překážky na cestě k cíli. Představte si 60 fazolek řítících se v chaotickém chumlu jedním směrem v jakémsi barevném skákacím hradu. Na konec se dostane jen část účastníků a tito šťastlivci potom postupují do dalšího kola. Tam na vás čeká mimo jiné týmový fotbal a basketbal, pexeso, lezení po houpačkách nebo třeba hra na honěnou.
Zábava pro celou rodinu
Fall Guys má extrémně jednoduché ovládání (fakticky jen běháte, skáčete a chytáte se rukama věcí v okolí) a její cíl je také vždy snadno pochopitelný a jasně viditelný. Takový minimalismus v sobě skrývá sladký půvab. Hru si totiž může zahrát absolutně kdokoliv. I ti, z kterých by při hraní her jako je Fortnite nebo PUBG frustrací pomalu až slezla kůže. Nic přístupnějšího na trhu nejspíš nenajdete.
Vaše předcházející zkušenosti a herní dovednosti vám samozřejmě budou při hraní jedině k dobru, ale vaším umístěním může stejně tak zamíchat i jen velká dávka štěstí.



Hunt: Showdown
Stejně jako Fall Guys, ani Hunt: Showdown není zrovna typickým představitelem žánru battle royale. Hra stojí někde na pomezí mezi PUBG a mezi hororovými survival strašáky typu Resident Evil 7. Celkem není ale ani jedním, ani druhým. Je sama sebou.
Strach, děs, běs a bída
Čemu budete v Hunt: Showdown čelit? Vaším cílem je lokalizovat a zabít jednoho z hororových bossů, vyplenit jej a s vytouženou kořistí nenápadně utéct. Hra začíná relativně v klidu - zkoumáním indicií, které vás navedou blíže a blíže ke „kýženému“ monstru. Problémem je fakt, že v ponurých Louisianských močálech nejste tak docela sami. Kromě bossů a vás jsou tam také všemožní zombíci, všelijaké jiné potvory a hlavně kolem deseti dalších hráčů pohybujících se v až tříčlenných skupinkách. A všichni hráči jdou po tom stejném co vy - po bossech a po lootu. Otázkou zůstává, komu se s ním podaří uniknout.
Do soubojů hlavně opatrně
Doba hráčských šarvátek se pohybuje v řádu sekund. Stačí, abyste dlouze mrkli a může být po všem. Může být po vás a po vaší pečlivě vypracované postavě. Herní charaktery v Hunt: Showdown totiž umírají permanentně a spolu s nimi ztratíte také veškeré své těžce vydělané perky a zbraně. Raději si tak na nic nezvykejte. Nikdy nevíte, kdy o svou postavu přijdete, a hlavně jak rychle.
Hunt: Showdown je hororem se vším všudy. Nábojů není nikdy dost a celou dobu hraní si budete lámat hlavu s tím, jestli vás náhodou někdo ve tmě nepozoruje. Všudypřítomná paranoia dělá z Hunt: Showdown zážitek, kterému se vyrovná máloco. Každý nepozorný krok k vám může přivábit okolní hráče a otevřít dokořán dveře krvelačným démonům. Budete proto váhat nad každou střelou a nad každým rychlejším pohybem. A budete samozřejmě pečlivě vnímat své okolí a budete se snažit ulovit ty méně pozorné hráče. Z kořisti lovcem a z lovce kořistí, dokola a dokola.
Battle royale horor
Milujete horory, zvláště ty multiplayerové, ale potrpíte si na fešnější prostředí než jsou zapuchlé bažiny? V tom případě můžete vzít útokem hru Vampire: The Masquerade – Bloodhunt. Jde o o hororový battle royale klasického ražení odehrávající se v detailně zpracovaných pražských ulicích plných upírů. Už to samo o sobě by vás mohlo přimět k tomu, abyste hře dali šanci. Kolik moderních her se odehrává v Česku? A jak často tam potkáte upíra?!
Netradiční battle royale hry
Již výše zmíněná dvojka her Fall Guys a Hunt: Showdown lehce vybočuje z mantinelů žánru battle royale nalinkovaných tituly jako jsou PUBG a Fortnite. To je ale jen začátek. Máme toho pro vás mnohem, mnohem více. Neobvyklé battle royale hry sypou z rukávu jednu originální herní mechaniku za druhou a otřásají tak základy tohoto stále ještě mladého žánru.
Začněme bojovkami. Milovníci amerického wrestlingu nedají dopustit na Rumbleverse. Hra svou grafikou připomíná Fortnite a mohli byste nad ní proto jen mávnout rukou a odsoudit ji jako jeden z mnoha nezáživných klonů. Tím ale není. Je ulítlou akcí s přístupnými a současně komplexními pěstními souboji.
Imponuje vám myšlenka toho, jak by asi vypadala některá ze Souls her v multiplayeru pro mraky hráčů? Nemusíte příliš napínat svou představivost. Stačí si nainstalovat a pustit hru Naraka: Bladepoint.
S bojovkami se ale stále ještě držíme při zemi. Je čas se odlepit a vlétnout na hyperkáry a závodění ve Forza Horizon 5, v herním módu s názvem The Eliminator. Hru začnete ve slabém Brouku, postupně se pídíte po něčem silnějším a cestou vyzýváte k závodění své soupeře. Zatímco poražený je ze hry vyřazen, vítěz pokračuje dále, a to buď ve svém autě, nebo v autě poraženého.
A jestli jsme se battle royale závoděním odlepili od země, potom nyní vstupujeme do stratosféry. Jak jinak bychom vám měli vysvětlit Tetris 99. Tetris, kde proti sobě v jednu chvíli stojí 99 hráčů a hrnou se na ně kostičky ze všech stran (obrazně, reálně jen zeshora, je to furt „jen“ Tetris).
Nakonec vám dáme šanci chytit dech a zklidnit svůj srdeční tep (v rámci možností) u roztomílého 2D battle royale Super Animal Royale a u parodie na celý žánr s názvem Totally Accurate Battlegrounds. Doporučit bychom vám mohli také kouzelnický titul Spellbreak, ale jeho servery budou podle všeho v roce 2023 odpojeny a navždy ztraceny.
Naraka: Bladepoint Forza Horizon 5 Super Animal Royale Totally Accurate Battlegrounds
Nejlepší battle royale hry pro mobily
Žánr battle royale neopanoval jen herní konzole a počítače, ale také smartphony. Své kamarády tak můžete proškolit i na cestě do školy nebo do práce. Nebo přímo na místě, jen se přitom nenechte nachytat!
Na mobilních telefonech nechybí žádný z velkých battle royale titulů známých z konzolí a z počítačů. Na malé dotykové obrazovce si zahrajete Fortnite, PUBG Mobile, Apex Legends a dokonce i Call of Duty: Mobile.
Co ale hry, které vyšly pouze na mobilech a jinde na ně nenarazíte? Jednou z nejstahovanějších a nejhranějších her posledních pár let je střílečka z pohledu třetí osoby Garena Free Fire. Realističtější interpretaci žánru poskytuje FPS Modern Combat 5 a mraky vozidel na vás čekají ve Scarfall: The Royale Combat. Brawl Stars se řadí spíše do žánru MOBA, ale titul si také vypůjčuje pár mechanik z battle royale. Pole mobilních her je mnohem chaotičtější než pole her pro herní konzole a pro počítače a spíše než další konkrétní hry vám doporučíme toto: nebojte se zabrouzdat do Google Storu a do Apple App Storu a zapátrat po něčem nové. Věci se chvatně mění a kdo ví, která mobilní hra bude vládnout žebříčku nejhranějších titulů za měsíc. A co teprve za rok! To upřímně nedokážeme odhadnout ani my, a to to máme tak nějak v popisu práce.
Mohlo by vás zajímat

Nejlepší a nejprodávanější televize (2023)

Nejočekávanější hry roku 2024

Představení iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Vylepšení, která stojí za to

Nejlepší fotomobily současnosti (2023)

Jak moc „strašidelně rychlé“ jsou nové M3 čipy od Apple?

Představení Meta Quest 3: VR headset do každé domácnosti

Nejlepší akční outdoorové kamery pro rok 2023

Nejlepší chytré hodinky (smartwatch) pro rok 2023

Nejlepší mobily současnosti (Samsung, iPhone, Xiaomi a další)

Nejlepší a nejvýkonnější notebooky na trhu (2023)

Nejlepší robotické vysavače pro rok 2023 (na koberce, s mopem i bez)

Nejlepší strategie všech dob (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nové Apple Watch Series 9: Nejzelenější Apple produkt v historii

Nový Google Pixel 8 (Pro): Telefon pro nastupující éru AI

Recenze Samsung Galaxy A54: Nic víc nepotřebujete

Seznámení se s Apple Watch Ultra 2: Ještě o něco extrémnější extrém

Užijte si Vánoce s RTX

Apple Vision Pro: Konečně průlom na poli virtuální reality?

Nejlepší herní notebooky na světě: Výkonu na rozdávání (2023)

Nejlepší hry na mobil: Android i iPhone (2023)

Nejlepší hry roku 2022 (PC, PS5, Xbox, Switch)

Nejlepší PlayStation 4 (PS4) hry všech dob

Představení headsetu Sony PlayStation VR2

Recenze Honor Magic5 Lite: Telefon s nekonečnou výdrží

Nejlepší brýle pro virtuální realitu (2023)

Nejlepší elektrokoloběžky do města i do přírody (2023)

Nejlepší gaučové hry pro dva

Nejlepší RPG hry současnosti (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nejlepší studentské notebooky do školy v roce 2023 (pro děti, středoškoláky, VŠ)

Notebook s dedikovanou grafickou kartou: vyplatí se studentovi připlatit si?

Recenze Samsung Galaxy A34: Lepší než si myslíte

Velké porovnání všech Apple Watch: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Nejlepší a nejvýkonnější herní mobily (2023)

Nejlepší fotoaparáty na natáčení videí a na focení (2023)

Nejlepší hororové hry

Nejlepší lednice pro rok 2023 (americké, vestavné, kombinované a jiné)

Nejlepší levné notebooky pro rok 2023 (na doma, na filmy)

Nejlepší mobily do 3 000, do 5 000 a do 10 000 Kč

Recenze Hogwarts Legacy: RPG ze světa Harryho Pottera

Recenze Samsung Galaxy S23: Nejvýkonnější Android telefon na trhu

Vyplatí se Nintendo Switch v roce 2023?

Žebříček nejlepších tyčových vysavačů 2023

10 nejlepších užitečných aplikací pro Android (2023)

Jak se stát youtuberem a vydělat peníze svým koníčkem?

Jak sestavit (herní) PC?

Luxus, ale chytře: Tipy na elegantní chytré hodinky pro dámy i pány

Nejlepší drony aneb letem světem pilotem (2023)

Nejlepší sluchátka pro rok 2023

OLED vs. LCD LED (QLED, NanoCell, Mini LED): Která TV je lepší?

Stray (Recenze)

5 nejlepších odolných telefonů do nepohody (2024)

Jak funguje bezdrátové nabíjení telefonu?

Nejlepší a nejpoužívanější aplikace pro iPhone (iOS) (2023)

Nejlepší čtečka e-knih pro rok 2023

Nejlepší hry pro virtuální realitu

Nejlepší kancelářské a herní monitory (2023)

Nejlepší projektory a domácí kina (2023)

Největší herní světy

Xiaomi oficiálně představuje řadu Xiaomi 13T

Co je to chytrá domácnost? Zařiďte si (ne)bezpečně chytrou kuchyni, koupelnu i zahradu

Nejlepší fotoaparát pro začátečníka (2023)

Nejlepší grafický tablet na kreslení (2023)

Nejlepší objektivy do každé situace (2023)

PlayStation 5 vs. Xbox Series X/S

Starfield (Preview)

Ubisoft chystá hned čtyři nové Assassin’s Creed hry

Voděodolnost a vodotěsnost (stupně krytí IP)

Chytré hodinky Apple Watch 8 (Recenze)

Chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7 (Recenze)

Jak nahrát hovor na Androidu a v iPhonu?

Jak nalepit ochranné sklo na mobil a jak ho sundat?

Jak platit mobilním telefonem (s NFC i bez něj)?

Jak propojit mobilní telefon a tablet s televizí aneb zrcadlení obrazovky na TV

Jak udělat screenshot (snímek obrazovky) na PC aneb síla print screenu

Jak vyčistit počítač a notebook od prachu a jiných nečistot?

Jak vyčistit úložiště v mobilním telefonu (Android i iPhone)?

Jak vysušit utopený mobilní telefon? Rýže a další bezpečné metody

Nejlepší hry na PC

Nejlepší klávesnice pro rok 2023

Nejlepší počítačová myš pro rok 2023

Nejlepší reproduktory k počítači a k televizi

Nejlepší tablety pro rok 2023

Nejvýkonnější Mac historie, VR brýle a další novinky od Apple

Práce z domova: Jak se vybavit na home office?

Vyhraj si s výbavou

18 nejlepších aplikací pro chytré hodinky (smartwatch)

Co je to DVB-T2?

Google Pixel Watch a další oznámení z I/O 2022

Jak na nahrávání obrazovky (Android i iPhone)?

Jak spárovat ovladač s televizí a ovládání TV mobilem

Jak udělat screenshot na mobilu (Android i iPhone)?

Jak vyčistit a zrychlit pomalý notebook?

Jak vyčistit konektor, displej nebo reproduktor mobilního telefonu?

Jaké novinky přináší stylová „ohýbačka“ Samsung Galaxy Z Flip5?

Největší Apple novinky z WWDC 2022

Novinky od Samsungu (Z Flip4, Z Fold4 a Watch5)

Staň se influencerem

Vybíráme bezdrátová sluchátka JBL

Vytvořte nedobytnou pevnost

Xiaomi 13 a 13 Pro (Preview)

Čekání je u konce, PlayStation 5 konečně skladem!

Doporučená pozorovací vzdálenost televize dle úhlopříčky aneb jak daleko sedět dle velikosti TV?

Elden Ring (Recenze)

FIFA 23 aneb poslední FIFA od EA

Google Pixel 7 a Pixel 7 Pro Preview

Google Pixel Watch Preview

iPhone 14, Apple Watch 8 a další novinky z Cupertina

Jak propojit notebook a PC s televizí? (HDMI i bezdrátově)

Jak se dostat do BIOSu (a do UEFI), co tam a jak ho aktualizovat?

Jak snadno spárovat chytré hodinky s mobilním telefonem?

Jak velkou televizi? (úhlopříčka, rozměry a velikost)

Jak vyčistit obrazovku televize? (LED, LCD, OLED)

Nejlepší fitness náramek pro rok 2023

Notebook nejde zapnout? Poradíme, co dělat s černou obrazovkou!

Nová sestava počítačů Microsoft Surface

Nové iPady pro rok 2022

Novinky ze Samsung Galaxy Unpacked 2023 (Z Fold5, Z Flip5, Watch6, Tab S9)

Péče o baterii v notebooku: Kapacita, kondice, kalibrace a výměna za novou

Projektor Samsung The Freestyle (Recenze)

Představení prémiového ohebného telefonu Samsung Galaxy Z Fold5

Připojení jednoho, dvou a více monitorů k notebooku

Tipy na vánoční dárky od WRTECH

Apple AirPods Pro Black Friday

Apple iPad Air 2022 (preview)

Apple iPhone 12 Black Friday

Apple iPhone 13 (Preview)

Apple iPhone 13 Black Friday

Apple iPhone 14 (Plus) Preview

Apple iPhone 14 Pro (Max) Preview

Apple iPhone SE 2022 (Preview)

Apple Mac Studio (preview)

Apple MacBook Air Black Friday

Apple Watch Black Friday

Apple Watch Ultra Preview

CES 2023: Největší technologické novinky

Co je HDR (High Dynamic Range)?

DeLonghi ECAM 22.110 Black Friday

Diablo 4: Jak vypadá nejočekávanější akční RPG posledních 10 let?

Google Pixel Fold, Pixel 7a a Pixel Tablet: Co říkáme na nové kousky od Googlu?

GROHE QuickFix

Jak dlouho vydrží maso v lednici? Kapr, kuřecí i šunka

Lednička přestala chladit? Nebo hřeje z boku, je ní voda či namrzá?

Microsoft Xbox Series Black Friday

Monitor Apple Studio Display (Preview)

Nejočekávanější hry roku 2022

Nejočekávanější hry roku 2023

Novinka od O2 - bezdrátová sluchátka O2 pods+

Novinky od Samsungu 2022

První Apple Event v roce 2022 (preview)

Samsung Galaxy A52s Black Friday

Samsung Galaxy S22 | S22+ | S22 Ultra (preview + srovnání)

Samsung Galaxy Watch Black Friday

Snímková frekvence (FPS)

Sony PlayStation 5 Black Friday

Stabilizace obrazu (IS, OIS, IBIS)

Světelnost objektivu

Tablet Samsung Galaxy Tab S8 (preview + srovnání)

Xiaomi 13: Přichází nová vlajková loď Xiaomi

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro Black Friday
