Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Nejlepší grily pro rok 2024 (plynové, elektrické, na uhlí)
Sbíhají se vám sliny na grilované steaky, klobásy a hamburgery nebo hermelín s opečenou zeleninu? To vše vám ale dopřeje jen ten nejlepší zahradní či domácí gril. Ale jaký to je... Rozhodli jsme se vám pomoct a připravili jsme přehledný žebříček s TOP plynovými, elektrickými a kontaktními grily a modely na dřevěné uhlí pro použití v zahradě i doma. Jak přehled nej grilů vypadá?
Nejlepší plynový gril
Weber Spirit II E-310 GBS
Špičkový plynový gril Weber Spirit II E-310 GBS se pyšní třemi hořáky s elektrickým Infinity Ignition zapalováním, které produkují až 11,43 kW/h. Jídlo můžete připravovat na hlavní grilovací ploše o rozměrech 68 × 48 cm a dalších 66 × 15 cm činí ohřívací rošt k udržování teploty. Najednou tak můžete opékat až 15 mas na hamburger. Porcelánem smaltovaný grilovací rošt z litiny navíc zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla a také je odolný proti korozi.
Díky Gourmet BBQ System je gril kompatiblní s GBS příslušenstvím, a tak si můžete libovolně měnit, zda zrovna použijete rošt, hrnec, wok pánev nebo třeba kámen na pizzu. Dále si rozumí s iGrill 3 chytrým teploměrem, se kterým budete mít propečenost mas perfektně pod kontrolou i ve svém mobilu (nutné dokoupit), disponuje však i vestavěným teploměrem. Najdete na něm také komponenty k zachycení odkapávající šťávy a systém na automatický odvod tuku od hořáků.
Spolu s otevřenou konstrukcí vozíku, dvěma postranními stolky (jeden je sklopný) a věšáčky na grilovací nářadí tak bude každé grilování čirá a ničím nerušená radost.
Tip: Na všechny části grilu se značka nebála dát 10letou záruku, a to o kvalitě grilu taktéž něco vypovídá.
Další skvělé možnosti
-
- 109 990 Kč
- Grily ve 2 obchodech
-
- 21 990 Kč – 29 990 Kč
- Zahradní grily v 9 obchodech
-
- 11 999 Kč – 15 499 Kč
- Grily v 7 obchodech
-
- 15 400 Kč – 19 990 Kč
- Grily v 16 obchodech
-
- 19 991 Kč – 21 999 Kč
- Grily v 19 obchodech
Nejlepší elektrický gril
Weber Q 1400
Weber Q 1400 je kompaktní a přenosný elektrický gril ideální pro balkony, terasy a kempování. Je vybaven grilovací plochou o velikosti 43 × 32 cm, na kterou se vejde až šest hamburgerů nebo tucet párků do rohlíku.
Porcelánem smaltovaný, litinový grilovací rošt se stará o rovnoměrné rozložení tepla a stejně jako hliníková poklice a tělo je odolný proti korozi. Q 1400 má také odnímatelnou misku na tuk a odkapávající tekutiny pro snadné čištění.
Teplotu si snadno nastavíte otočným regulátorem, který ovládá velkou topnou spirálu pro stejnoměrné grilování po celé ploše. Tento gril je navržen pro použití se standardními domácími zásuvkami a disponuje 1,8 m dlouhým přívodním kabelem.
Lze k němu dokoupit náhradní odkapávací misky, vozík/stojan s kolečky nebo obal.
Alternativní produkty
-
- 8 490 Kč – 10 990 Kč
- Grily v 7 obchodech
-
- 3 769 Kč – 6 399 Kč
- Grily v 18 obchodech
-
- 19 990 Kč – 29 990 Kč
- Grily v 14 obchodech
-
- 3 199 Kč – 3 999 Kč
- Grily v 8 obchodech
-
- 6 399 Kč – 7 999 Kč
- Grily v 11 obchodech
Nejlepší zahradní gril na dřevěné uhlí
Weber Master-Touch GBS E-5750
Tento všestranný gril na dřevěné uhlí podporuje systém GBS a jeho příslušenství. Snadno si tak přiložený rošt vyměníte za kámen na pizzu, litinovou pánev nebo stojan na drůbež. Díky jeho konstrukci a praktickým průduchům v něm však můžete i udit - tak lze Weber Master-Touch GBS E-5750 využít během celého dne a v podstatě celoročně.
Jeho 57 cm velká grilovací plocha vystačí pro celou rodinu i na přípravu pohoštění na párty. Obsluhu usnadňuje Tuck-Away držák poklopu. S čištěním pak pomůže systém One-Touch, kdy jedním posunutím ovládací klapky rozpohybujete mechanismus, který z grilu odstraní nežádoucí popel.
Jiné skvělé výrobky
-
- 8 590 Kč – 9 990 Kč
- Grily v 15 obchodech
-
- 13 899 Kč – 16 990 Kč
- Grily v 13 obchodech
-
Landmann GrillChef Comfort Basic+ 11528 -
- 5 604 Kč – 7 199 Kč
- Grily ve 2 obchodech
-
- 456 Kč – 780 Kč
- Grily v 13 obchodech
Nejlepší kontaktní gril
Tefal Optigrill+ XL GC722D34
Domácí kontaktní gril Tefal Optigrill+ XL GC722D34 je navržen tak, aby vždy poskytoval dokonalé výsledky bez jakýchkoliv starostí. Díky 9 automatickým grilovacím programům snadno připravíte červené maso, drůbež, ryby, klobásy nebo třeba mořské plody. Nabízí však také manuální režim se čtyřmi možnostmi nastavení teploty a také funkci pro mražené potraviny, díky čemuž si snadno připravíte i třeba zeleninu nebo mražené pochoutky. Se svou 800 cm2 velkou grilovací plochou je ideální na pohoštění pro 6 až 8 osob - je totiž o 33 % větší oproti OptiGrill a OptiGrill+.
Senzor automatického měření tloušťky potravin sám přizpůsobí teplotu grilování a indikátor stupně propečení se zvukovým signálem usnadňuje přípravu jakéhokoliv pokrmu. Gril má odnímatelné desky z litého hliníku a tác na šťávu, které lze mýt v myčce. Vysoce výkonný ohřev 2000 W zajišťuje rovnoměrné a efektivní vaření - pro méně starostí s grilem a více radosti s hosty.
Dále doporučujeme
-
- 8 459 Kč – 10 990 Kč
- Domácí grily v 23 obchodech
-
- 3 290 Kč – 4 990 Kč
- Domácí grily v 10 obchodech
-
- 1 788 Kč – 3 107 Kč
- Domácí grily v 32 obchodech
-
- 1 619 Kč – 1 999 Kč
- Domácí grily v 29 obchodech
-
- 5 389 Kč – 6 579 Kč
- Domácí grily ve 2 obchodech
Plynový gril, nebo na dřevěné uhlí? A co třeba elektrický?
Nakonec si ještě jednou shrňme výhody a nevýhody každého z nabízených druhů grilů.
- Plynový gril je v první řadě praktický. Rozehřejete jej během chvilky a jídlo se na něm peče jedna báseň, a to hlavně díky tomu, že máte neustále pod kontrolou jeho teplotu. Obecně ale bývají tyto grily rozměrnější a dražší a samozřejmě se musíte postarat o přívod plynu.
Zahradní plynové grily pohání – jak už jste jistě vyvodili z jejich názvu – plyn, a to zpravidla ve formě propan-butanových lahví, nebo menších plynových kartuší.
Plynovým grilům hraje do karet především jedna věc – pohodlí. Jsou totiž velice jednoduché na použití. Dají se snadno a rychle rozžehnout a jejich teplotu můžete v průběhu grilování volně regulovat podle potřeby. A jejich údržba? I ta by nemohla být snazší – většina těchto grilů se totiž pyšní odkapávací miskou.
Mají plynové grily nějaké nevýhody? Žádný gril není dokonalý – ty plynové jsou často dražší a rozměrnější než jiné typy grilů a hlavně – výsledným pokrmům chybí to tolik žádané a oblíbené kouřové aroma.
Plynové grily se díky své velikosti hodí na větší rodinné grilovačky a ocení je hlavně ti z vás, kteří se během grilování chtějí v první řadě bavit a grilování by raději nechali – až na pár výjimek – na samotném grilu.
- Zahradní elektrický gril a kuchyňský kontaktní gril (či stolní gril) je snadný na použití a zpravidla je také menší a levnější než jiné typy grilů. Hodí se hlavně pro grilování uvnitř, tedy doma nebo třeba na balkoně. Jeho největší slabinou je absence kouřového aroma, ale my si myslíme, že tuto mezírku slušně vyvažuje svou nízkou spotřebou a ne příliš náročnou údržbou.
Elektrické grily pomalu ale jistě nabírají na popularitě, a to nejen pro použití doma, ale i venku na dvorcích a na zahrádkách (za předpokladu, že se vám tam podaří nalézt zásuvku). Jsou totiž stejně snadno použitelné jako grily plynové – jejich rozehřátí trvá jen chvilku a to stejné platí i o jejich údržbě. A pokud se neřadíte mezi velké fanoušky kouře, máme pro vás dobrou zprávu – s elektrickým grilem se mu s přehledem vyhnete. Elektrické grily jsou také – na rozdíl od svých plynových soků – lehké, skladné a cenově dostupné.
Chybějící kouř ale tak trochu dvojsečným mečem. Někteří za něj budou rádi, zatímco jiným se bude stýskat po kouřové příchuti, jakou se můžou pochlubit dobroty z grilů na uhlí. Další nevýhodou elektrických grilů je fakt, že obecně nejsou schopné dosáhnout tak vysokých teplot jako jiné typy grilů a sedne jim proto spíše pomalejší pečení.
Elektrický gril se bude hodit těm z vás, kteří grilují nejen venku, ale i doma, a pak i těm, kteří si spíše než kouřového aroma váží snadného použití a minimálního času stráveného údržbou.
Grilování máme povětšinou spojené s létem, se zahradou a s hřejícími paprsky sluníčka a když je venku zima a zataženo, tak si na nějakou grilovačku ani nevzpomeneme. To je ale docela škoda, nemyslíte? Zvlášť když si dnes můžete ugrilovat víceméně cokoliv hezky v teple domova. Nebo třeba na balkoně!
A ačkoliv i doma můžete použít klasický otevřený – v tomto případě tzv. stolní gril, nejoblíbenější variantou jsou přece jen grily kontaktní (známé i jako panini grily), tedy grily s dvěma grilovacími plochami, z nichž jedna je příklopná. Jsou malé, všestranné a poradí si s nimi i úplní začátečníci. Jen ale nečekejte, že se vám na něj vejde celé kuře.
- Gril na dřevěné uhlí je klasikou pro labužníky, kteří nedají dopustit na kouřové aroma svých grilovaných dobrot. Pyšní se minimální poruchovostí a nízkou cenou, ale jeho rozehřátí a i jeho úklid a údržba vám zaberou pěknou část odpoledne. Grily na uhlí zároveň nejsou zrovna nejsnazší na uchopení a vyžadují určitou dávku tréninku a zručnosti.
Zahradní grily na dřevo a dřevěné uhlí jsou osvědčenou zahradní klasikou. Jsou to grily pro nadšence. Pro ty z vás, kteří grilováním žijí. Pro ty, kteří si užívají nejen výsledných pochoutek, ale i cesty, která je k nim dovede – od trpělivého rozpálení uhlí nebo dřeva, přes pracné udržování tepla na ideální úrovni, až po následný ne nenáročný úklid.
Odměnou za vaši extra snahu vám budou pokrmy s typickým kouřovým aroma, které žádný jiný typ grilu nedokáže napodobit. Grily na dřevěné uhlí také dokáží dosáhnout extrémně vysokých teplot a jsou proto perfektní pro co nejrychlejší grilování (nepočítáme-li tedy dobu nutnou na přípravu samotného grilu). Jejich další silnou stránkou je minimální poruchovost – neopírají se totiž o žádné složitější mechanismy jako grily elektrické a plynové – jsou to prostě „jen“ kusy železa.
Více se toho o grilech dočtete v našem rádci Jak vybrat gril? a po výběru svého vysněného opékače se nezapomeňte řádně dovybavit grilovacím nářadím!