Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Nejlepší fotoaparát pro začátečníka (2023)
Chytlo vás focení mobilem a říkáte si: „Nemám konečně přejít na pořádný foťák? Nebo to vyjde nastejno?“ My si myslíme, že to nastejno nevyjde a že klasický fotoaparát povýší vaše fotky na nečekanou úroveň. Jaká je nejlepší zrcadlovka pro začátečníky či kompakt?


Nejlepší fotoaparáty (bezzrcadlovky) pro začátečníky
-
- 30 890 Kč – 45 390 Kč
- Digitální fotoaparáty v 17 obchodech
-
- 15 990 Kč – 53 190 Kč
- Digitální fotoaparáty v 19 obchodech
-
- 24 989 Kč – 44 682 Kč
- Digitální fotoaparáty v 26 obchodech
-
- 13 590 Kč – 24 090 Kč
- Digitální fotoaparáty v 18 obchodech
-
- 16 998 Kč – 29 835 Kč
- Digitální fotoaparáty v 26 obchodech
-
- 21 330 Kč – 21 590 Kč
- Digitální fotoaparáty ve 2 obchodech
-
- 13 490 Kč – 21 590 Kč
- Digitální fotoaparáty v 32 obchodech
-
- 19 934 Kč – 35 970 Kč
- Digitální fotoaparáty v 19 obchodech
-
- 15 490 Kč – 23 302 Kč
- Digitální fotoaparáty v 12 obchodech
-
- 18 360 Kč – 41 542 Kč
- Digitální fotoaparáty v 41 obchodech
-
- 52 990 Kč – 102 890 Kč
- Digitální fotoaparáty v 21 obchodech
-
- 27 980 Kč – 67 090 Kč
- Digitální fotoaparáty v 19 obchodech
Nejlepší zrcadlovka pro začátečníka
-
- 7 390 Kč – 21 790 Kč
- Digitální fotoaparáty v 46 obchodech
-
- 14 390 Kč – 27 390 Kč
- Digitální fotoaparáty v 48 obchodech
-
- 17 990 Kč – 29 656 Kč
- Digitální fotoaparáty v 14 obchodech
-
Nikon D3500
-
- 27 165 Kč – 49 090 Kč
- Zrcadlovky v 11 obchodech
-
- 20 590 Kč – 36 690 Kč
- Digitální fotoaparáty v 8 obchodech
Nejlepší kompakt
-
Fujifilm FinePix X100V
-
- 24 890 Kč – 30 343 Kč
- Digitální fotoaparáty v 11 obchodech
-
- 14 840 Kč – 33 490 Kč
- Digitální fotoaparáty v 25 obchodech
-
- 21 390 Kč – 21 659 Kč
- Digitální fotoaparáty ve 2 obchodech
-
- 13 790 Kč – 15 590 Kč
- Digitální fotoaparáty v 14 obchodech
-
- 1 689 Kč – 2 990 Kč
- Klasické fotoaparáty v 40 obchodech


Mobilní telefon vs. klasický fotoaparát
Mobily se pomalu ale jistě kvalitou dotahují na fotoaparáty. Proč si tedy myslíme, že byste měli ten svůj nechat v kapse a k focení si pořídit ještě navíc foťák? Argumentů máme hned několik.
Kvalita fotografií
Nejdříve ty technické. Fotoaparáty bezesporu podávají lepší výsledky. Ať už za horších světelných podmínek, tak za světla - mají totiž několikanásobně větší senzory. Fotky z nich vychází ostřejší a takřka bez šumu.
Fotografický všeuměl
S fotoaparátem vyfotíte naprosto cokoliv, stačí když k tomu máte vhodný objektiv. Je jedno, jestli se váš předmět zájmu nachází sto metrů od vás nebo jestli má pouhý jeden milimetr. Se správným objektivem se můžete postavit čemukoliv.

Bokeh
Další důvod se může jevit trochu povrchním, ale zmínit ho musíme - bokeh. Bokeh je estetický efekt rozostření obrázku mající zpravidla tvar kruhů. Málokdy se setkáte s portrétem, který by s bokeh alespoň trochu nekoketoval. Snaží se jej dokonce simulovat i mobily, ale pouze pomocí softwaru a (zatím) s nevalnými výsledky.
Editování fotografií
A nezapomeňme na úpravy. Obrázky nafocené ve formátu RAW lze jednoduše editovat, a to i výrazněji a bez ztráty kvality, což dovoluje málokterý telefon.
Fotografie jako umění
Nic z výše zmíněného ale nakonec není tak důležité. Tím hlavním důvodem, proč si pořídit fotoaparát, jsou jeho nekonečné kreativní možnosti. Mobilní telefon je silně automatizovaným nástrojem a 99 % práce odvede za vás. Všechny fotky jsou si tím pádem podobné. Jsou bezvadně zaostřené, sytě barevné a málokdy se setkáte s tím, že by na fotce bylo něco kompletně zakrytého stínem.
S fotoaparátem budete muset o těchto věcech (a mnoha dalších) rozhodovat vy. Fotoaparát vás donutí činit kreativní rozhodnutí a fotky tvořit, ne jen „cvakat“, co vidíte před sebou. Seznámíte se tak se základními principy práce se světlem a na focení začnete pohlížet tak trochu jinak - jako na tvorbu umění, ne jen jako na zachycování momentek.
To samozřejmě nemusí vyhovovat každému. Ne každý má takovou trpělivost. Pro většinu z nás je mobil perfektní - sem tam si s ním vyfotíme něco zajímavého, jako vzpomínku, a tím to hasne. Pro jiné, pro ty, kteří jsou ochotni se učit, posouvat se dál, tvořit a vyprávět vizuální příběhy, je ale přechod na fotoaparát krokem takřka nevyhnutelným.


Jsou zrcadlovky za zenitem aneb co je to bezzrcadlovka?
Rozhodli jste se ke koupi fotoaparátu a teď přemýšlíte, kde začít? Převážné části tápajících se vybaví zrcadlovky, tzv. DSLR. Tím přece fotí profíci, nebo ne?
Pravdou je, že ne. Zrcadlovky už mají svá léta slávy za sebou a takřka všichni výrobci fotoaparátů a kamer se posledních pár let maximálně soustředí na výrobu a inovaci bezzrcadlovek. V čem se liší bezzrcadlovky od zrcadlovek a mají zrcadlovky alespoň v nějakých aspektech navrch?
Zrcadlovky vs. bezzrcadlovky
Rozdílem mezi těmito dvěma druhy fotoaparátů je jejich konstrukce. Názvy tak nějak mluví za vše - zrcadlovky mají uvnitř zrcadlo, bezzrcadlovky nikoliv. Zrcadlo odráží světlo do optického hledáčku a při stisknutí spouště se sklopí a odkryje tím digitální senzor. Bezzrcadlovky žádné zrcadlo nemají a světlo putuje přímo k senzoru - jsou proto mnohem menší a lehčí, a hledáček mají elektronický.
Výhody zrcadlovek
Mají zrcadlovky nějaké výhody? Jejich hlavním plusem je výdrž baterie - nafotíte toho s nimi až dvakrát tolik. A další věcí je relativně nízká cena. Ač o té bychom mohli polemizovat, protože bezzrcadlovky začínají být levnější a levnější.

Srovnání OVF a EVF
Pro někoho bude u zrcadlovek kladem i optický hledáček (OVF), ve kterém vidíte scénu přesně tak, jak stojí před vámi (obraz se odráží od zrcadla) - bez ohledu na vaše nastavení. Jiní budou naopak preferovat hledáček elektronický (EVF) - ten u bezzrcadlovek. EVF totiž zobrazuje obrázek konečný, tak jak jste si ho nastavili, přesně podle vaší expozice. Vy proto hned víte, jestli potřebujete snížit rychlost uzávěrky nebo třeba ubrat v nastavení ISO.
Výhody bezzrcadlovek
A v čem naopak kralují bezzrcadlovky? Ve zkratce - ve všem ostatním. Od skladnosti, přes svižné automatické ostření a pokročilejší stabilizaci obrazu až po skvěle vypadající video. Vše samozřejmě záleží na konkrétním modelu, ale v obecné rovině můžeme říct, že bezzrcadlovky jsou jednoduše lepší.
Co jsou to kompakty?
Kompakt zpravidla označuje ty fotoaparáty, kterým chybí možnost výměny objektivu. Jsou to malé přístroje s jednoduchým ovládání a tunou automatických režimů. Ne nepodobné mobilním telefonům.


První fotoaparát – na co se zaměřit při jeho výběru?
Co potřebujete vědět před koupí svého nezapomenutelného prvního parťáka na focení?
Velikost senzoru - Full Frame, APS-C, nebo Micro 4/3?
Faktorem, který ovlivňuje kvalitu fotek zdaleka nejvíce, je fyzická velikost snímače. A to speciálně za horších světelných podmínek. Větší senzor totiž znamená více světla, s čímž se pojí vyšší dynamický rozsah a větší množství detailů. Menší senzory ale také mají své přednosti - činí fotoaparát skladnějším a levnějším.
Nejčastější jsou tyto 3 druhy senzorů (existuje jich ale mnohem více) - každý značí určitou velikost:
- Full Frame (36 x 24 mm) - snímač odpovídající velikosti klasického 35mm kinofilmu, nejpopulárnější typ senzoru mezi profesionály,
- APS-C (23,6 x 15,6 mm) - nejčastější typ tzv. „crop“ senzoru (senzoru menšího než Full Frame), více než dostačující pro jakýkoliv typ fotografie,
- Micro 4/3 (17 x 13 mm) - fotoaparáty s tímto typem senzoru jsou menší a mají zpravidla výbornou stabilizaci obrazu.
S velikostí senzoru se pojí i velikost objektivů. Zatímco Full Frame skla mohou svým vzhledem a váhou připomínat děla, Micro 4/3 objektivy jsou lehké, skladné a cenově dostupné.
A jak je to s rozlišením senzoru? To není zas až tolik důležité. I levnější fotoaparáty disponují vysokým rozlišením a kvalita fotek se neodvíjí ani tak od počtu pixelů jako od již zmíněné velikosti senzoru a kvality jeho zpracování.


Objektivy aneb co vlastně hodlám fotit?
Už na počátku pátraní po svém zbrusu novém fotoaparátu musíte myslet na objektivy. Ty totiž ovlivní vaše fotografie více než cokoliv jiného, včetně fotoaparátu samotného. Můžete si pořídit ten nejdražší fotoaparát na trhu, ale s nekvalitním objektivem byste to na svých fotkách nepoznali. Rozhodně je nepodceňte. Při výběru objektivu vás bude zajímat několik věcí.
1. Kompatibilita objektivu s fotoaparátem
Objektiv musí být kompatibilní s vámi vybraným fotoaparátem - tzv. tělem. Rozhoduje nejen velikost senzoru, ale hlavně bajonet - ta část fotoaparátu, do které musí objektiv zapadnout. Každý výrobce má svůj typ bajonetu a objektivy jsou mezi jednotlivými značkami málokdy zaměnitelné (např. objektiv typu Nikon Z nebude sedět na bajonet fotoaparátu Fujifilm X). Řešením je pak jedině nákup adaptéru.

2. Zoom, nebo pevné ohnisko?
Ujasněte si, co vlastně chcete fotit. Pokud si nejste tak docela jistí, sáhněte do začátku po zoom objektivu. Zoom pokrývá určitý rozsah ohniskové vzdálenosti (např. od 18 do 55 mm) a je proto univerzální. Fotit s ním můžete subjekty nablízko a také v dálce - hodí se do mnoha různých situací.
Pokud ale máte jasnou představu o svých plánech, pak nejspíše zvolíte objektiv s pevným ohniskem (např. 35 mm). Proč? Protože pevná skla propouští více světla - mají lepší světelnost. Světelnost se značí jako f ve spojení s určitým číslem (např. f/2). Čím nižší číslo, tím více světla se dostane k senzoru, což se hodí například při nočním focení nebo při hrátkách s bokeh.
3. Ohnisková vzdálenost
A která ohnisková vzdálenost je vhodná k čemu? Lidské oko má nejblíže k ohnisku 50 mm. Ohniska pod 50 mm jsou proto širokoúhlá a ohniska nad 50 mm jsou pak známá jako teleobjektivy.
- Širokoúhlé objektivy jsou schopné zachytit širší úhel záběru - do fotky se toho vejde velká spousta. Pojí se s nimi ale deformace perspektivy, nejsou proto vhodné pro focení portrétů. Hodí se ale pro focení v interiérech a pro focení krajin.
- Teleobjektivy nám přibližují vzdálenější objekty. Jsou dělané například pro sport, pro focení domácích mazlíčků a samozřejmě fotí nádherné portréty.
Při volbě ohniska počítejte s velikostí senzoru vašeho fotoaparátu. Nejen kvůli již zmíněné kompatibilitě, ale také kvůli přepočtu ohniskové vzdálenosti.
50mm objektiv určený pro Full Frame těla má opravdu ohnisko 50 mm. Ale 50mm objektiv určený pro APS-C snímače má přepočítanou ohniskovou vzdálenost 75 mm. A 50mm objektiv pro Micro 4/3 snímače má reálnou ohniskovou vzdálenost dokonce 100 mm!
Proč? Protože menší senzor není schopen pokrýt stejný úhel záběru jako větší senzor. APS-C senzor je menší než Full Frame senzor, a to 1,5krát. Má tedy crop faktor 1,5. 50mm objektiv proto vynásobíme crop faktorem a vyjde nám ohnisková vzdálenost 75 mm.
Pokud byste si chtěli pořídit na svůj APS-C fotoaparát objektiv s ohniskovou vzdáleností rovnající se přibližně 50 mm, pak musíte volit mezi 33mm objektivy (33 x 1,5 = 49,5).
4. Automatické ostření a stabilizace obrazu
Nakonec by vás při výběru objektivu mělo zajímat, jestli umí objektiv automaticky ostřit (autofocus - AF). Manuální ostření není vhodné pro začátečníky a nehodí se do každé situace - vyžaduje totiž notnou dávku zvyku a trpělivosti.
A další užitečnou funkcí je optická stabilizace obrazu (OIS). Stabilizaci může mít jak samotné tělo fotoaparátu, tak objektiv. Stabilizace vám umožní fotit s nízkou rychlostí závěrky, aniž by byly fotky rozmazané, a také točit plynulá stabilní videa.


Design fotoaparátu
Jak by vám mohl vzhled fotoaparátu dopomoci k lepším fotkám? Fotoaparát přece není ničím jiným než prostředkem k výsledkům, nebo je?
Subjektivní stránka designu
Focení vás musí bavit. A pokud si pořídíte fotoaparát, který budete používat s radostí, tak budete fotit častěji. Velká nudná plastová kostka nemusí být pro každého dostatečně inspirativní. Někomu může více vyhovovat nostalgický vzhled s manuálními tlačítky a kolečky, kterým jsou známé fotoaparáty značek Fujifilm a Leica. Někomu vyhovovat nemusí.
Někdo bude raději za solidní uchycení a nebude se tolik zaobírat váhou a velikostí. Takovému fotografovi dost možná bude ukradené, že je tělo z plastu - aspoň se bude lépe držet, jen tak se nepoškrábe a dlouho vydrží.
Jiní budou rádi za co nejlehčí a nejmenší fotoaparát, protože si jej budou chtít každý den brát s sebou kamkoliv se vydají. Každý má své preference a každému vyhovuje něco jiného. Jen je dobré se nad nimi zamyslet.
Displej a hledáček
Méně subjektivními faktory designu jsou displej a hledáček. U obou se vám bude hodit vysoké rozlišení a dostatečný jas. Točíte vlogy? Poohlédněte se po fotoaparátech s otočným displejem - potřebujete na sebe vidět. A s dotykovým displejem zase jednoduše navolíte bod ostření a celkové ovládání pro vás bude dost možná intuitivnější - jako na mobilu.


Která značka fotoaparátů je nejlepší?
Tahle otázka je závislá hlavně na vás samotných. Kvalitních značek je totiž spousta a všechny mají své klady a zápory. Liší se hlavně v designu, v jednoduchosti ovládání, v přímočarosti uživatelského rozhraní, v možnostech nastavení tlačítek podle svých priorit a tak dále a tak dále.
JPG snímky rovnou z foťáku
Samostatnou zmínku si zaslouží dvě věci. Nejdříve fotky samotné. Pokud nejste fanouškem následných úprav v počítači a po stisknutí spouště chcete mít fotku hotovou - bude vás zajímat vzhled fotek ve formátu JPG.
Fotoaparáty jsou na toto připravené a vybavené množstvím režimů barev. A barvy každého výrobce fotoaparátů jsou trošičku jiné. Tato oblast je maximálně subjektivní a my vám můžeme doporučit jediné - vyhledat si co nejvíce recenzí s názornými snímky a porovnávat.
Automatické ostření
Druhou věcí, na kterou bychom vás chtěli upozornit, je automatické ostření neboli AF. Každá značka používá ve svých fotoaparátech jinou technologii ostření. Některé jsou výborné v ostření na obličeje a některé umí ostřit i na domácí mazlíčky. Některé ostří rychleji, jiné pomaleji. Některé ostřící systémy nejsou příliš spolehlivé a ostření nechávají spíše na vás. Mějte tohle všechno při výběru na paměti, zvláště pokud plánujete fotit například sportovce v akci.
Chci točit videa - potřebuji kameru?
Jedním slovem - ne. Bezzrcadlovky umí točit kvalitní a ostré video a sem tam narazíte i na zrcadlovku, která taktéž zvládne natočit něco koukatelného.
Zaměřte se na fotoaparáty, které umí točit video v rozlišení 4K. A jste-li fandy zpomalených záběrů, mělo by to být video s alespoň 60 snímky za sekundu (záběry se 120 snímky vás doslova ohromí). Nezapomeňte na stabilizaci obrazu, ať už v těle fotoaparátu nebo alespoň v objektivu, jinak se nevyhnete koupi stabilizátoru neboli gimbalu. Hodit se vám bude i výše zmíněný otočný displej a dost pravděpodobně i spolehlivé ostření.


Příslušenství, bez kterého to nepůjde
Fotoaparát i objektiv máte konečně v košíku a přemýšlíte, co dalšího by se vám mohlo k focení hodit? Je tu jeden nezbytný a několik užitečných kousků příslušenství.
Potřebovat budete paměťovou kartu. Bez té to nepůjde. Vybírejte kartu kompatibilní s vámi vybraným fotoaparátem a s dostatečnou kapacitou. A zaměřte se také na její rychlost přenosu, zejména pokud budete točit 4K video a nebo fotit více fotek v rychlém sledu za sebou. Doporučujeme vám také vybírat pouze mezi ověřenými výrobci, protože o své fotky a videa nechcete ani náhodou přijít.
Co dalšího by se vám na vašem fotografickém dobrodružství mohlo hodit? Stativ. Stativy má rád málokdo - nikam se nevejdou a jsou drahé. Ale teprve se stabilním stativem budete moct fotit nádherné fotky s dlouhou expozicí, a ty za to stojí.
Dále nás napadá brašna nebo batoh, ve kterém se o svůj fotoaparát (a všechny vaše cenné objektivy) nebudete muset strachovat. Plánujete-li delší výlety - myslete i na výdrž. Nejen svou, ale také na výdrž vašeho fotoaparátu. Jistotu budete mít s jednou nebo více náhradními bateriemi. Pokročilejší fotografové jistě najdou využití i pro všemožné filtry, sluneční clony, bateriové gripy a externí světla nebo blesky.
Jak vybrat stativ? Jak vybrat paměťovou kartu? Jak vybrat foto brašnu či pouzdro?


Nostalgie s instantními foťáky - Polaroid nebo Instax?
Instantní fotoaparáty jsou malé stroje času. Můžete s nimi totiž vycestovat zpět do časů analogických Polaroidů. Instantní fotoaparáty jsou malá zařízení připomínající hračky, s kterými můžete fotit a nafocené snímky si rovnou i tisknout. Kvalitou se samozřejmě nemohou rovnat klasickým bezzrcadlovkám, o kterých jsme tu zatím bavili, a ani mobilní telefonům, ale zábavy si s nimi přesto užijete až až.
Nejpopulárnější jsou momentálně modely značek Fujifilm a Polaroid a špatně neuděláte ani s jednou z nich.
-
- 1 949 Kč – 4 540 Kč
- Klasické fotoaparáty v 37 obchodech
-
- 1 689 Kč – 2 990 Kč
- Klasické fotoaparáty v 40 obchodech
-
- 2 307 Kč – 4 224 Kč
- Klasické fotoaparáty v 29 obchodech
-
- 489 Kč – 3 815 Kč
- Klasické fotoaparáty v 35 obchodech
-
- 2 289 Kč – 5 999 Kč
- Klasické fotoaparáty v 50 obchodech
Mohlo by vás zajímat

Představení iPhone 15 (Plus, Pro, Pro Max): Vylepšení, která stojí za to

Nové Apple Watch Series 9: Nejzelenější Apple produkt v historii

Xiaomi oficiálně představuje řadu Xiaomi 13T

Jaké novinky přináší stylová „ohýbačka“ Samsung Galaxy Z Flip5?

Nejlepší fotomobily současnosti (2023)

Nejlepší a nejprodávanější televize (2023)

Nejlepší akční outdoorové kamery pro rok 2023

Nejlepší chytré hodinky (smartwatch) pro rok 2023

Nejlepší mobily současnosti (Samsung, iPhone, Xiaomi a další)

Novinky ze Samsung Galaxy Unpacked 2023 (Z Fold5, Z Flip5, Watch6, Tab S9)

Nejlepší robotické vysavače pro rok 2023 (na koberce, s mopem i bez)

Nejlepší strategie všech dob (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Nejočekávanější hry roku 2023

Nejvýkonnější Mac historie, VR brýle a další novinky od Apple

Notebook s dedikovanou grafickou kartou: vyplatí se studentovi připlatit si?

Recenze Samsung Galaxy A54: Nic víc nepotřebujete

Seznámení se s Apple Watch Ultra 2: Ještě o něco extrémnější extrém

Apple Vision Pro: Konečně průlom na poli virtuální reality?

Nejlepší hry na mobil: Android i iPhone (2023)

Nejlepší hry roku 2022 (PC, PS5, Xbox, Switch)

Nejlepší PlayStation 4 (PS4) hry všech dob

Představení prémiového ohebného telefonu Samsung Galaxy Z Fold5

Recenze Honor Magic5 Lite: Telefon s nekonečnou výdrží

Sony PlayStation VR2 (Preview)

Diablo 4: Jak vypadá nejočekávanější akční RPG posledních 10 let?

Nejlepší brýle pro virtuální realitu (2023)

Nejlepší elektrokoloběžky do města i do přírody (2023)

Nejlepší gaučové hry pro dva

Nejlepší RPG hry současnosti (PC, PlayStation, Xbox, Switch)

Notebooky pro studenty a školáky (2023)

Recenze Samsung Galaxy A34: Lepší než si myslíte

Velké porovnání všech Apple Watch: Jaké jsou mezi nimi rozdíly?

Nejlepší battle royale - Fortnite, PUBG a kdo dál?

Nejlepší fotoaparáty na natáčení videí a na focení (2023)

Nejlepší hororové hry

Nejlepší lednice pro rok 2023 (americké, vestavné, kombinované a jiné)

Nejlepší mobily do 3 000, do 5 000 a do 10 000 Kč

Recenze Hogwarts Legacy: RPG ze světa Harryho Pottera

Recenze Samsung Galaxy S23: Nejvýkonnější Android telefon na trhu

Vyplatí se Nintendo Switch v roce 2023?

Žebříček nejlepších tyčových vysavačů 2023

10 nejlepších užitečných aplikací pro Android (2023)

Čekání je u konce, PlayStation 5 konečně skladem!

Chytrý náramek Xiaomi Smart Band 7 (Recenze)

Jak se stát youtuberem a vydělat peníze svým koníčkem?

Jak sestavit (herní) PC?

Luxus, ale chytře: Tipy na elegantní chytré hodinky pro dámy i pány

Nejlepší drony aneb letem světem pilotem (2023)

Nejlepší sluchátka pro rok 2023

OLED vs. LCD LED (QLED, NanoCell, Mini LED): Která TV je lepší?

Stray (Recenze)

CES 2023: Největší technologické novinky

Google Pixel Fold, Pixel 7a a Pixel Tablet: Co říkáme na nové kousky od Googlu?

Jak funguje bezdrátové nabíjení telefonu?

Nejlepší a nejpoužívanější aplikace pro iPhone (iOS) (2023)

Nejlepší čtečka e-knih pro rok 2023

Nejlepší herní notebooky (2023)

Nejlepší hry pro virtuální realitu

Nejlepší monitory pro rok 2023

Nejlepší projektory a domácí kina (2023)

Největší herní světy

Co je to chytrá domácnost? Zařiďte si (ne)bezpečně chytrou kuchyni, koupelnu i zahradu

Nejlepší grafický tablet na kreslení (2023)

Nejlepší objektivy do každé situace (2023)

PlayStation 5 vs. Xbox Series X/S

Starfield (Preview)

Ubisoft chystá hned čtyři nové Assassin’s Creed hry

Voděodolnost a vodotěsnost (stupně krytí IP)

Chytré hodinky Apple Watch 8 (Recenze)

Jak nahrát hovor na Androidu a v iPhonu?

Jak nalepit ochranné sklo na mobil a jak ho sundat?

Jak platit mobilním telefonem (s NFC i bez něj)?
