Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Chytré hodinky Apple Watch 8 (Recenze)
Apple Watch se již od první generace, která byla představená v roce 2015, staly legendou. Pokud chcete spolehlivé chytré hodinky, jež vám budou dělat parťáka na túře a v posilovně stejně dobře jako v práci, spočítají vám kroky, spálené kalorie, budou vás motivovat, a navíc vás informují o všech notifikacích, sáhnete právě po Apple Watch. V roce 2022 tu je již 8. série, která slibuje zásadní inovaci – měření teploty. Jaké jsou nové Apple Watch 8, jak se liší od předchozí generace a vyplatí se upgradovat?
Obsah článku
- Parametry
- Obsah balení a první dojem: Hranatý design se nekoná
- Zpracování a design: Apple Watch, jak je známe
- Displej všude, kam se podíváš
- Funkce a nový watchOS 9: Ďábel je ukrytý v detailu
- Výdrž baterie
- Verdikt, klady a zápory
- Konkurence může Apple Watch 8 potrápit
- Nejčastější otázky při nákupu Apple Watch
- Apple Watch Series 8 Preview
Parametry
Apple Watch Series 8 | Parametry |
Rozměry | 41 × 35 × 10,7 mm 45 × 38 × 10,7 mm |
Materiály a hmotnost | Hliník (s GPS) – od 31,9 g Hliník (GPS + Cellular) – od 32,2 g Nerezová ocel – od 42,3 g |
Odolnost | Voděodolnost do 50 m Odolnost proti prachu IP6x Ochranné sklíčko Ion-X (hliník) Safírové sklíčko (nerezová ocel) |
Displej | Always On LTPO OLED Retina displej, jas až 1 000 nitů 41mm – 352 × 430 px 45 mm – 396 × 484 px |
Čip | S8 s 64bitovým dvoujádrovým procesorem |
Zdravotní měření | Srdeční tep, Saturace kyslíkem, Aplikace EKG, Snímání teploty |
Bezpečnost | Tísňové volání SOS, Detekce pádu, Detekce autonehody, Monitorování hluku |
Další funkce a měření | Kompas s funkcí Návrat, Gyroskop, Akcelerometr |
Výdrž baterie | Až 18 hodin, rychlé nabíjení |
Mobilní připojení | GPS nebo GPS + Cellular |
Operační systém | watchOS 9 |
Cena | 12 490 – 35 990 Kč (dle materiálu pouzdra, konektivity a řemínku) |
Obsah balení a první dojem: Hranatý design se nekoná
Když nám Apple Watch 8 dorazily, bylo jasné, že Apple v tomto směru razí čistě minimalistické pojetí, jak je v posledních letech zvykem. V krabičce najdete samotné hodinky, řemínek a kabel pro magnetické nabíjení. Nabíjecí adaptér si už budete muset sehnat sami. Budiž Applu odpuštěno za to, že na svých stránkách nabízí možnost sestavit si Apple Watch 8 přesně tak, jak vám budou vyhovovat. Máte totiž na výběr mezi několika materiály samotného těla hodinek (hliník, nerezová ocel), jeho barvami a škálou řemínků, které jsou i samostatně dokoupitelné. Srdce nejednoho módního fandy tedy zaplesá, nemluvě o tom, že na trhu jsou tisíce dalších neoriginálních řemínků, které vaše Watche mohou zdobit.
Testované hodinky jsou 41mm GPS verzí v barvě inkoustového hliníku s identicky barevným řemínkem. Jedná se o konzervativní variantu, která neurazí, ale zároveň ničím nezaujme. Velikostně jde o menší model, který je ideální především pro menší zápěstí. 45mm Apple Watch 8 jsou vhodné zejména pro muže, pokud máte totiž menší zápěstí, mohly by vás hodinky omezovat v pohybu. Jak se však říká: „Důvěřuj, ale prověřuj.“ Pokud si nejste jisti, poradím vám, abyste se na hodinky raději mrkli naživo.
Zpracování a design: Apple Watch, jak je známe
Ať už naživo, z fotek nebo produktových snímků bude patrné, že Apple s designem nijak zásadně nepohnul. Spekulovalo se, zda nepředstaví Apple Watch 8 v hranatějším designu, který se lépe bude hodit k novým iPhonům, ale máme tu opět zaoblený design známý již od první verze. Na první pohled je poměrně složité rozeznat jednotlivé série od sebe a v téhle tmavé barvě je to prakticky nemožné. Design je tedy ohraný, a buď Apple Watch milujete, nebo nenávidíte. Nic mezi tím.
Kvalita zpracování zůstala také stejná. Tmavá varianta hliníku je poměrně náchylná na škrábance a oděrky, nejpraktičtější je tedy stříbrná, kde případné vrypy nebudou viditelné. Pokud si pořídíte ocelovou variantu, nemusíte si se škrábanci lámat hlavu vůbec.
Tradičně musím pochválit odolné sklo Ion-X, které je velmi pevné a spolehlivě chrání displej. Na něm byste naopak škrábanec udělali jen s velikou nešikovností. Nechci se nijak chvástat, jsem odbornice na nešikovnost všeho druhu, ale sklíčko u Apple Watch 8 se mi zlikvidovat nepovedlo. Na ocelovém modelu bych to měla pravděpodobně ještě složitější, protože tam je sklíčko dokonce safírové.
A jak se Apple Watch nosí? Hodinky jsou lehké a během pár dnů jsem je úplně přestala vnímat. Jediné, co je nepohodlné na nonstop nošení, je silikonový řemínek. Je skvělý na sport, ale při neustálém nošení se vám pod ním bude potit ruka a v noci budete mít pocit, jak když vás za zápěstí drží zpocený zápasník MMA. Pokud tedy hodinky nechcete sundat z ruky, rozhodně doporučuji přikoupit textilní řemínek.
Displej všude, kam se podíváš
Apple Watch 8 stejně jako předchozí modely ovládáte přes Digital Crown (korunku), tlačítkem, ale nejčastěji budete tlapkat po displeji. Ten zabírá plochu 1 143 mm2. Ano, přesně tak to uvádí společnost na svých oficiálních stránkách. Pro všechny ostatní je to pak 1,7 palců (41mm varianta). Je tedy dle Applu na mm2 stejně velký jako u předchozích Apple Watch 7 a má také stejné rozlišení (352 × 430 px) i jas (až 1 000 nitů). Změna se tedy nekoná, ale nebudete s ním mít sebemenší problém. Zabírá téměř celou přední stranu, ovládá se pohodlně.
Funkce a nový watchOS 9: Ďábel je ukrytý v detailu
Apple Watch nikdy neměly ambice stát se profesionálním zařízením na měření jakéhokoliv sportu. Vždy se jednalo, a stále jedná, o spolehlivého parťáka, který měří běžné denní aktivity, motivuje vás na tréninku, počítá spálené kalorie a informuje o notifikacích. Díky voděodolnosti do 50 m a odolnosti proti prachu IP6x s vámi přežije plavecký trénink i výšlap do hor. Měřit můžete nepřeberné množství sportů od běhu, jízdy na kole a plavání přes HIIT, jógu, pilates až po veslování nebo tajči. Tento rok ale hodinky doznaly pár vylepšení, a to především díky novému watchOS 9.
Nově jsou k dispozici informace o fázích spánku, takže máte přehled o tom, jakou dobu jste v noci strávili v hlubokém, základním nebo REM spánku a zda jste se budili. Nejedná se o převratnou novinku, ale pomohla mi lépe pochopit, proč se cítím unavená, nebo naopak čilá, a spojit si to s tím, co jsem před spaním dělala. I přes tuhle příjemnou novinku mi ve watchOS 9 opět chyběla automatická detekce spánku. Měření spánku lze zapnut ručně na hodinkách či kterémkoliv synchronizovaném zařízení, nebo se bude zapínat automaticky dle nastaveného spánkového režimu. Pokud tedy jdete spát pozdě nebo režim nezapnete, hodinky zkrátka dělají, že nespíte a spánek nezaznamenají. Tohle negativum se netýká přímo Apple Watch 8, ale s novou verzí operačního systému by se tato funkce již opravdu hodila.
Další nesrovnalosti se objevily ve chvíli, kdy byl spánkový režim zapnutý, ale probudila jsem se dříve a vypla ho. Opět stejný problém, spánek se nezaznamenal. Popravdě netuším, proč Apple spolehlivější a automatické měření již neimplementoval, ale ostatní výrobci jsou v tomto ohledu přeci jen dál, a pokud chcete lépe měřit spánkové návyky, budete muset sáhnout po jiné aplikaci než té nativní od Applu.
Zlepšení doznala i aplikace Cvičení. Konkrétně se jedná o nové ukazatele během tréninků, například zóny tepové frekvence, které určují, zda se nacházíte v aerobním pásmu a hubnete, a možnost nastavení intervalů cvičení. Za mě jsou zóny tepové frekvence skvělé vylepšení, protože mi přesně ukázaly, zda musím přidat, nebo ubrat, aby mělo cvičení význam. Musíte pak však přijmout fakt, že jste dodnes to cvičení dost flákali, a pokud se budete zónami řídit, zjistíte, že si musíte dát do těla podstatně více, než jste si mysleli, že stačí.
Měření teploty aneb měříme, ale nepovíme
Budou nové Apple Watch 8 umět změřit teplotu, nebo ne? Spekulace na poslední chvíli tvrdily, že Apple měření neintegroval, proto bylo velké, a nutno přiznat, že příjemné překvapení, když Apple představil nové Watche s měřením teploty. Srdce nejednoho hypochondra zajásalo, včetně mého. Řekněme si totiž narovinu, od té doby, co nemáme staré dobré rtuťové teploměry, je měření teploty dobrodružstvím. Digitální teploměry vybíjí baterie rychleji než Tesla se zapnutou klimatizací na dálnici, a přímá náhrada – teploměry se sloučeninami gallia? Ty mrchy prostě nejdou sklepat, ani když si trháte ruku až v rameni. Nové Apple Watch jsou spásou přímo z kalifornského nebe! Nebo ne?
No... ne. Apple zde udělal jeden z absolutně nelogických tahů. Teplotu sice hodinky měří, ale jen ve spánku. A jestli si myslíte, že ji uvidíte zpětně, tak ani to ne. Dozvíte se jen odchylky od běžného stavu a ani ten se nikde nedozvíte. Teplota by měla sloužit pouze k lepšímu odhadování ženského cyklu, a ani tam jsem nezaznamenala nějaké přesnější měření oproti starším Apple Watch. Měření ani nelze vyvolat na hodinkách stejně jako Měření tepu, EKG nebo Saturaci kyslíkem. Zkrátka se jedná o jedinou takovou funkci na Apple Watch, která vám prakticky není přístupná. Ale proč?
Když jsem hledala nějaké smysluplné vysvětlení, našla jsem vyjádření Applu v tom smyslu, že se nejedná o zdravotnický přístroj k přesnému měření teploty. Což ale platí o každé z těch funkcí. Proč to tedy Apple nevyřešil stejně? Stačilo dát k naměřené teplotě informaci o tom, že se nejedná o zdravotnickou pomůcku, a pokud se necítíte dobře, máte se obrátit na lékaře. Tahle záhada nám všem asi zůstane skryta, ale osobně si do sešitu dělám velký černý puntík. Pokud tedy přemýšlíte o upgradu právě kvůli této funkci, můžete s klidným svědomím zůstat u staršího modelu.
Detekce autonehody: Funkce, kterou pro vás vážně otestovat nechceme
Když v září představoval jablečný gigant nové iPhony a Apple Watch 8, integroval do nich jednu z největších bezpečnostních novinek posledních let – Detekci autonehody. A jak to funguje? Apple Watch v tomto případě obsahují hned několik senzorů a funkcí, které autonehodu detekují:
- Vylepšený tříosý gyroskop s vysokým dynamickým rozsahem
- Akcelerometr se snímáním vysokého zrychlení
- Barometr
- GPS
- Mikrofon
Díky kombinaci těchto funkcí a algoritmu dokážou hodinky zaznamenat rychlou změnu rychlosti, směru, tlaku v kabině a detekovat zvuk nárazu. Pokud vyhodnotí, že došlo k vážné autonehodě, zeptají se, zda jste v pořádku, nebo potřebujete pomoct. Pokud nereagujete, automaticky začnou vytáčet linku 911 a odešlou zprávu nejbližším kontaktům, které jste si zvolili. Volání probíhá pomocí spojení s iPhonem (verze GPS) nebo samostatně (verze GPS + Cellular).
Taky vás hned napadlo, co takové hodinky, potažmo iPhone, řeknou záchranným složkám, když se dovolají? Realita není tak pestrá, jak by vás v první chvíli mohlo napadnout. Začnou přehrávat zprávu o detekované autonehodě a odesílat polohové údaje.
Nic by mi neudělalo větší radost, než napsat, že tahle funkce je bomba a funguje skvěle, ale stejně jako si vážím čtenářů, vážím si i svého života, a tuhle novinku nechám testovat profesionály... nebo zaryté fanoušky Applu. Přesto jsem přesvědčená, že tohle je jedna z funkcí, kvůli které stojí za to upgradovat na nový model, zvláště, pokud často cestujete. Jedná se o jakousi pojistku, která samozřejmě bude fungovat jen v případě, že k úhoně během nehody nepřijde iPhone nebo samotné Apple Watch, přesto je taková fíčura, která dokáže v nouzi přidat čárku života na vašem life baru, rozhodně vítaná.
Výdrž baterie
Kdyby nám tak ty chytré hodinky vydržely bez nabití tak dlouho, jako svého času Nokia 3310. Nabíječku byste vytahovali jednou za 3 týdny a svět by byl zas o něco jednodušší. Bohužel, vylepšení se nekoná a pravděpodobně ještě nějakou dobu konat nebude. Apple Watch 8 jsou zkrátka jednodenními hodinkami, když je budete opravdu hodně šetřit, tak dvoudenními. Určitě to není velký problém a ti, pro které Apple Watch nejsou novinkou, už mají na svém noční stolku připravenou magnetickou nabíječku, ke které hodinky přicvaknou, stejně bych ale ocenila alespoň 3denní výdrž, což rozhodně není nereálné.
Pokud ale chcete hodinky nosit pořád, kdy je tedy nabíjet? Mně se osvědčilo hodinky hodit na nabíječku před sprchováním, a zatímco si dokončím svůj hodinový rituál v koupelně (stejně jako každá žena a pár mužů) a další půlhodinu věnuju slastnému nicnedělání u televize, jsou hodinky plně nabité.
Verdikt, klady a zápory
Apple Watch 8 rozhodně nejsou revolucí, spíše velmi mírnou evolucí a mnoho z uvedených změn se týká především nové verze operačního systému. Samotné hodinky disponují pouze dvěma novinkami, což je Měření teploty, které v tomto stavu pro mnoho lidí nebude mít prakticky žádné využití, a Detekce autonehody. Z mého pohledu je tato bezpečnostní funkce prakticky jediná, kvůli které stojí za to přechod z modelů jako je Apple Watch 5 a starších. Pokud máte novější modely, myslím, že u nich můžete s klidným svědomím zůstat, a o nic zásadního nepřijdete. Pokud však s hodinkami Apple ještě zkušenost nemáte a rozmýšlíte se nad jejich koupí, rozhodně se jedná o kvalitní kus techniky, který vás bude spolehlivě provázet v naprosté většině vašich aktivit (pokud u nich neusnete) a dělat vám parťáka po mnoho let.
Nakonec zbývá říci, jaké další možnosti máte. Pokud se obejdete bez Měření teploty, EKG a Saturace kyslíkem, budou pro vás lepší volbou nové Apple Watch SE 2022, které jsou vstupní branou do světa Apple Watch. Naopak, jestliže toužíte po outdoorovější verzi, která bude odolnější a připravená i na potápění, zvolte Apple Watch Ultra.
Klady a zápory Apple Watch 8
Klady
+ velký Always On displej se skvělým rozlišením a jasem, pohodlné ovládání
+ měření mnoha sportovních aktivit
+ měření tepu, EKG a Saturace kyslíkem
+ Detekce pádu, Detekce autonehody
+ novinky v aplikaci Cvičení (zóny tepové frekvence a režimy cvičení)
+ Možnost přizpůsobení vzhledu (tělo, řemínky a síťová konektivita)
Zápory
- Měření teploty nemá velké využití
- Chybí automatická detekce spánku
- Ohraný, roky recyklovaný design
- Výdrž baterie by mohla být vyšší
- Barevné hliníkové varianty jsou náchylné k viditelnému poškrábání
Konkurence může Apple Watch 8 potrápit
A co konkurenti z jiných stájí? Slušným konkurentem by jistě mohly být Garmin Fenix 7S. Oproti hliníkovým Apple Watch 8 jsou dražší (mají cenu srovnatelnou s ocelovou verzí – cca 16 tisíc Kč), avšak jsou voděodolné do 100 m. Chytrým hodinkám Garmin nechybí GPS, placení přes Garmin Pay, Detekce pádu, Sledování tepu, Pulzní oxymetr, měření aktivit i spánku. Na jedno nabití vydrží až 14 dní. Naopak budete muset oželet měření teploty, síťovou konektivitu a smířit se s menším displejem (1,2").
Dalším soupeřem jsou Samsung Galaxy Watch 5, které najdete ve velikostech 40 nebo 44 mm. Stejně jako Apple Watch se nabízejí ve verzi GPS nebo s podporou sítí. Mají menší displej (1,19"), ale nechybí jim měření tepu, saturace kyslíkem, měření úrovně stresu, EKG a monitoring spánku. Jsou také voděodolné do 50 m a nabízí dokonce vojenský standard odolnosti MIL-STD 810G. Platby probíhají pomocí Google Pay. Cena chytrých hodinek Samsung Galaxy Watch je v tomto případě o něco příznivější než u Apple Watch (okolo 11 tisíc Kč).
Poslední konkurent bojuje především v poměru cena/kvalita. Jedná se o hodinky Xiaomi Watch S1. Hodinky sledují tepovou frekvenci, okysličení krve, měří délku i fáze spánku a detekují stres. Nabízejí více než 117 sportovních režimů a platit můžete přes Mi Pay. Navíc jim přičítáme body za ocelové tělo a safírové sklíčko. Oproti Apple Watch 8 však mají chytré hodinky Xiaomi menší displej (1,43"), nenabízejí připojení sítí a neměří teplotu ani EKG. Cena se však pohybuje okolo 5 tisíc korun.
Nejčastější otázky při nákupu Apple Watch
Bohužel, Apple Watch fungují pouze s iOS, tedy telefony Apple iPhone. Pokud hledáte hodinky pro Android, podívejte se na hodinky Xiaomi, Samsung nebo Garmin a dalších.
Stačí na telefonu zapnout Bluetooth, hodinky postranním tlačítkem zapnout a přiblížit k iPhonu, hodinky se samy spárují s telefonem.
Záleží na velikosti, jakou vaše Apple Watch mají. 41mm verze je kompatibilní i s řemínky pro 38 a 40mm variantu a naopak. 45mm Apple Watch jsou kompatibilní také s řemínky pro modely 42, 44 a 49 mm a naopak.
Na spodní straně těla Apple Watch se nachází dvě tlačítka na straně řemínků. Stačí tlačítko stisknout, podržet a řemínek vytáhnout.
Abyste mohli platit kartou, je kvůli bezpečnosti nezbytné na Apple Watch nastavit kód (Nastavení Kód). Poté do aplikace Peněženka v Apple Watch nahrajte vaši platební kartu (vyplnit číslo, datum expirace a CVC/CVV kód – nachází se na zadní straně platební karty). Provedete to jednoduše v aplikaci Watch na telefonu, nebo přímo v hodinkách. Následně můžete provádět platby – stačí, když dvakrát stisknete postranní tlačítko a hodinky přiblížíte k terminálu.
Autor recenze: Jarka Charbuská
Apple Watch Series 8 Preview
Měření tělesné teploty
Největším updatem je, stejně jako u nedávno oznámených konkurentů od Samsungu, senzor tělesné teploty. Abychom byli přesní, senzory jsou to vlastně dva. Jeden na zadní části hodinek a další nacházející se přímo pod displejem. V tandemu by měly tyto snímače být schopné přesně změřit vaši teplotu a vzít přitom v potaz i prostředí, ve kterém se právě nacházíte. Měření by mělo probíhat v noci během spánku, a to každých pět sekund.
Výsledky měření si následně budete moct prohlédnout v aplikaci a vyzjistit z nich spoustu dalšího. Užitečné by měly být hlavně pro ženy a to v souvislosti s menstruačním cyklem a s ovulací.
Apple Watch 8 a detekce autonehod
Stejně jako u nových iPhonů, i u těchto hodinek přibyla funkce detekce autohavárie. Apple strávil tisícovky hodin testováním a nemusíte se tak bát, že by pro vás hodinky poslaly sanitku v nějaký zcela nevhodný okamžik (a i pokud by k tomu došlo, volání o pomoc lze do 10 sekund zrušit), nebo že by vám naopak v nouzi vůbec nepomohly. K detekování nehod jim totiž napomáhají nejen informace ze zabudovaného akcelerometru a gyroskopu, ale například i z GPS a z mikrofonu.
Zbytek zůstává při starém
Kromě nového senzoru a rozpoznávání autonehod nic moc dalšího nepřibylo. I tentokrát budou hodinky dostupné ve dvou velikostech - ve verzi se 41mm pouzdrem a se 45mm pouzdrem a i tentokrát budou disponovat vším, na co jsou dosavadní uživatelé Apple Watch Series 7 zvyklí. Od jasného a ostrého Retina OLED displeje s funkcí Always-On, přes jednodenní výdrž baterie až po vodotěsnost do 50 metrů. Chytré hodinky poznají, kdy právě cvičíte, budou monitorovat váš spánek a měřit vám EKG nebo třeba okysličení krve.
Se svým novým procesorem budou jistě o kapku svižnější než jejich předchůdci, ale běžný uživatel si toho pravděpodobně ani nevšimne. Nově hodinky nabídnou i tzv. Low Power režim, s kterým baterii vytáhnete se štěstím až na 36 hodin používání na jedno nabití. Povypíná totiž funkce jako je Always-On displej a automatické rozpoznávání cvičení. Tento mód však nebude exkluzivní pouze pro nové modely, po aktualizaci softwaru se ho dočkají i předcházející generace hodinek.
Dostupnost a cena Apple Watch Series 8
Chytré hodinky Apple Watch Series 8 budou dostupné ve verzích z hliníku a z nerezové oceli. Hliníkové modely si budete moct pořídit v černé, bílé, stříbrné a červené barvě a ty ocelové pak v barvě stříbrné, zlaté a grafitové.
Hodinky s GPS budou cenově začínat na 12 490 Kč a verze s GPS a s možností telefonování a psaní zpráv (Cellular) pak bude začínat na 15 490 Kč. K dispozici budou 16. září.
Apple Watch 7 vs. Apple Watch 8 vs. SE vs. Ultra
Apple Watch Series 7 | Apple Watch Series 8 | Apple Watch SE (2022) | Apple Watch Ultra | |
Nejnižší aktuální cena (13.9.2022) | 8 379 Kč | 12 490 Kč | 7 690 Kč | 24 990 Kč |
Velikost displeje | 41mm: 1,61", 45mm: 1,77" | 41mm: 1,61", 45mm: 1,77" | 40mm: 1,57", 44mm: 1,73" | 1,93" |
Typ displeje | Always-On Retina OLED | Always-On Retina OLED | Retina OLED | Always-On Retina OLED |
Rozlišení displeje | 41mm: 352 × 430 px 45mm: 396 × 484 px | 41mm: 352 × 430 px 45mm: 396 × 484 px | 40mm: 324 × 394 px 44mm: 368 × 448 px | 410 × 502 px |
Procesor | 2jádrový S7 čip | 2jádrový S8 čip | 2jádrový S8 čip | 2jádrový S8 čip |
Velikost pouzdra | 41 mm, 45 mm | 41 mm, 45 mm | 40 mm, 44 mm | 49 mm |
Materiál pouzdra | hliník, nebo nerezová ocel | hliník, nebo nerezová ocel | hliník | titan |
Vodotěsnost | 50 m (5 ATM), IP6X | 50 m (5 ATM), IP6X | 50 m (5 ATM) | 100 m (10 ATM), IP6X |
Výdrž baterie | až 18 hodin | až 18 hodin | až 18 hodin | až 36 hodin |
Funkce měření EKG | ano | ano | ne | ano |
Nové funkce | senzor tělesné teploty, detekce autonehod | detekce autonehod | senzor tělesné teploty, detekce autonehod, noční mód, funkce pro potápění, siréna | |
Hmotnost (může se lišit dle materiálu pouzdra) | 41mm hliníkové: 32 g, 45mm hliníkové: 38,8 g | 41mm hliníkové: 32 g, 45mm hliníkové: 38,8 g | 40mm: 26,4 g, 44mm: 32,9 g | 61,3 g |