Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Jak se vybavit na piknik?
Přečtěte si pár našich praktických tipů a rad a už vás na vašem pikniku plném odpočinku nikdy nic nepřekvapí!
Obsah článku
Pikniková výbava
Když se řekne piknik, určitě si jako první vybavíte piknikový koš. Stejně tak důležité je ale i pohodlné sezení - přece jen strávíte několik hodin posedáváním na zemi. Piknikové deky nabídnou dostatek prostoru pro pozadí účastníků i k odložení talířků. Díky spodní nepromokavé vrstvě navíc nehrozí promáčení rosou. Pokud pro vás delší sezení na dece není úplně pohodlné, zabalte si podsedáky.
Piknikové koše jsou hlavní hvězdou pikniků. Vybírat můžete z plně vybavených variant, kde najdete například nádobí a příbory. Prázdné piknikové koše vám oproti tomu nabídnou spoustu prostoru na výbavu, kterou už doma máte. Sešlost uprostřed léta se neobejde bez chladicích tašek a boxů. Do nich uložíte veškeré chlazené nápoje a potraviny, které jsou citlivé na vyšší teploty.
Na piknik si však můžete vzít gril. Na trhu najdete přenosná zařízení, která jsou lehká, odolná a bezpečná tak, abyste si je mohli odnést třeba na nedalekou louku. A pokud jste v grilování zatím stále zelenáči, vše potřebné se dozvíte v našem článku Grilujeme: Nejčastější chyby při grilování aneb jak správně grilovat?
Co si s sebou vzít na piknik?
- Potraviny, které se rychle nekazí a nemění svou podobu. Vhodné je obložené pečivo a koláčky, ovoce, saláty nebo tepelně upravené maso. Čokoládu, zmrzlinu, majonézové dipy nebo ryby naopak radši nechte doma.
- V horkých dnech bude potřeba dostatečné množství nápojů. Pro děti zabalte vodu a domácí limonády, dospělým se zavděčíte sangrií z červeného vína nebo sektem.
- Krabičky a dózy poslouží k přepravě jídla, alternativně lze použít i sáčky a fólie. Sbalte odolné nádobí, které něco vydrží a nehrozí rozbitím. Pokud s sebou chcete vzít křehké skleničky a talíře, dobře je zabalte a to zvlášť v případě, budou-li na pikniku děti nebo domácí mazlíčci. Díky poklopům či víkům na zakrytí jídla se pokrmům vyhne hmyz i listí.
- Zkontrolujte předpověď počasí a pro jistotu zabalte deštník nebo pláštěnku, aby vás po rozložení pikniku nepřekvapila letní sprška. Namažte se opalovacím krémem a hlavu zakryjte kloboukem nebo kšiltovkou. Celodenní sezení pod přímým sluncem by mohlo mít nepěkné následky.
- Papírové, látkové a vlhčené ubrousky se budou hodit na otření rukou i úst a repelent odežene mouchy, komáry a klíšťata.
- Svítilny nebo solární lampy vezměte pro případ, že by se piknik protáhnul do nočních hodin.
- Odpadkové pytle použijete na obaly a ubrousky, aby po vás na louce nezůstal nepořádek.
Náš tip: Pikniková výbava něco váží, a proto si ještě doma ověřte, že vše unesete dál než tři kroky vpřed.