Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Skin care pro krásnou pleť
Pleť je zrcadlem vašeho zdraví. S přibývajícími léty se na pleti projeví, zdali jste o pleť pečovala během svého dosavadního života správným způsobem. Čím dřív se svědomitou péčí o pleť začnete, tím později se na ní objeví první příznaky stárnutí.
Obsah článku
- Bez pravidelného čištění pleti to nepůjde
- Nejlepší pomůcky k čištění pleti
- Peeling projasní a vyhladí pleť
- Pleťový krém dokáže hotové zázraky
- Péče o zralou pleť začíná poklesem kolagenu
- Masáž obličeje pro pružnou pleť
- Pleťová maska: hloubková hydratace a výživa
- Přístroje k ošetření pleti pomocí světla
Skin care pro stále krásnou a svěží pleť
Ženská pleť stárne dřív. Zatímco mužská pokožka je doslova napumpovaná elastinem i kolagenem a skrývá vyšší počet mazových žláz, díky čemuž je mastnější a odolnější proti tvorbě vrásek, ženská pokožka je zhruba o 20 % tenčí a náchylnější k poškození i tvorbě jemných vrásek. To je také důvod, proč byste se měla o svou pokožku poctivě a šetrně starat. Ženám neubývá kolagen z pleti postupně, jako je tomu u mužů. Nejvyšší úbytek nastává v období výrazných hormonálních změn, které může vyvolat zejména menopauza. Pleť v tomto čase povadá a vy můžete zaznamenat výskyt hlubších vrásek.
Bez pravidelného čištění pleti to nepůjde
Čištěním pleti a její následnou hydratací by měl každý náš den zpravidla začínat i končit. Pro čištění pleti se nabízí několik druhů kosmetických přípravků.
- Micelární voda je kombinací pleťové vody a drobných olejových částeček. Je vhodná k celkovému odlíčení i odolného make-upu, a to bez potřeby ji z pleti oplachovat.
- Podobnou alternativou k micelární vodě může být dvousložková odličovací emulze, kterou je nutné před použitím protřepat, aby se v ní spojily obě účinné látky – jedna na vodní bázi a druhá na bázi oleje. Emulze jsou si někdy nápadně podobné s odličovacími gely nebo dokonce mlékem.
- Pleťové, odličovací nebo čisticí mléko je vhodné pro jakýkoliv typ pleti, neboť ji nevysušuje. K čištění pleti mlékem budete potřebovat odličovací tampony.
Čištění pleti s pomocí vody
- Pokud chcete pleť odlíčit a vyčistit pomocí vody, sáhněte po čisticím gelu, který si stačí nanést na navlhčený obličej a krouživými pohyby jemně z pleti vymývat nashromážděné nečistoty.
- Na podobném principu funguje nejen populární čisticí pěna, ale i tuhé mýdlo, které musí být určeno přímo na pleť.
- Pleťová mýdla jsou často pojatá jako ekologické řešení odličování a svou oblibu si získala nejen u fanoušků životního stylu zero-waste. Zatímco některé druhy mýdel pokožku hydratují, jiné ji mohou naopak velmi vysušovat. V tomto případě je nedoporučujeme používat každý den.
Přípravky k dočištění pleti:
- Pleťová voda vám pomůže s dočištěním pleti. Pokud nejde o výrobek z kategorie přírodní kosmetiky, může kvůli potenciálnímu obsahu alkoholu dráždit suchou a citlivou pleť.
- Pleťové tonikum vám poskytne podobnou službu jako pleťová voda, ovšem je vhodné zejména na ranní použití, kdy se na pleti nenachází žádné odolné nečistoty, jako je make-up. Tonikum slouží k nejen k samotnému vyčistění pleti, ale i k jejímu zatáhnutí se před absorpcí nečistot. Zároveň je výtečným pomocníkem pro zbavení pleti zbytků pleťového oleje, který si jednoduše poradí i s velmi odolným make-upem. Navíc díky své mastné konzistenci po pokožce krásně klouže, čímž se snižuje riziko jejího poškození.
Nejlepší pomůcky k čištění pleti
Odličovací tampony
K odstranění make-upu z pleti a jejímu dočištění vám poslouží řada báječných pomocníků. Nejzákladnější pomůckou, která by vám doma neměla rozhodně chybět, jsou odličovací tampony. Využijete je nejen k dočištění pleti pomocí odličovacího mléka, pleťové nebo micelární vody, ale i k opravám make-upu, pokud vám ujede ruka s množstvím kosmetického přípravku. Zároveň jimi nanesete na svou pleť tonikum, odlíčíte odolný make-up pleťovým olejem nebo dvoufázovým odličovačem, ale i odstraníte zbytky peelingu nebo pleťové masky. Odličovací tampony můžou být vyrobeny z mikrovlákna nebo ze 100% bavlny. Pokud jste ekologicky smýšlející a záleží vám nejen na sobě, ale i na životním prostředí, můžete sáhnout po opakovaně použitelných, pratelných tamponech. Nejčastěji jsou vyrobeny z bavlněné froté látky a bambusu.
Konjaková houbička
Konjaková houbička pochází z Japonska, je 100% přírodní a vypadá jako kousíček jemné pemzy s drobnými póry. Nenechte se však zmást – po nacucání vody nádherně změkne. Vaší pleti pomůže s vyčištěním pleti a jemným peelingem.
Konjaková houbička se vyrábí z mouky získané z rostliny ďáblův jazyk. Mouka se smíchá s vodou, vzniklá kaše se nalije do formiček, kde se nechá na několik hodin odpočinout. Poté se kaše zahřeje, díky čemuž ztuhne, a následně se zmrazí, což vede k odstranění vody z houbičky. Právě to je důvod, proč je houbička tvrdá a před použitím je nutné ji namočit do teplé vody.
- Má antibakteriální, protiplísňové a čisticí účinky.
- Svou schopností masírovat pleť podporuje mikrocirkulaci krve.
- Díky své jemnosti je vhodná i pro tu nejcitlivější pleť, včetně té dětské.
- Vyrovnává pH pleti.
- Lze ji použít s čisticím gelem, pěnou nebo mýdlem, ale i samostatně bez použití jakéhokoli čisticího přípravku.
- Měla by vydržet 2–3 měsíce, a to v závislosti na četnosti a způsobu jejího používání. Některým uživatelkám vydrží i půl roku.
- Vyrábí se z čistého organického konjaku, ale k dostání je i v různých barevných provedeních a přidaných látek – s aktivním černým uhlím (ideální na problematickou pleť), s růžovým jílem (na citlivou pleť), s enzymy z borůvek (zpomaluje stárnutí pokožky), bambusem, kurkumou, zeleným čajem nebo červeným jílem.
Elektrické přístroje k péči o pleť
Při použití čisticího gelu, pěny nebo mýdla byste měli ideálně sáhnout po čisticím kartáčku na pleť. Většina elektronických kartáčků disponuje různými čisticími módy – lze na nich nastavit intenzitu vibrací, rychlost rotující hlavice nebo nastavení podle typu pleti. Některé modely jsou navíc vybaveny inteligentním časovačem, který vás upozorní na potřebu změny módu, nebo se automaticky vypne.
- Mechanický kartáček se štětinami – K čištění pleti dochází díky rotačním pohybům výměnné hlavice. Kartáček není vhodný pro pleť s akné, neboť by štětiny mohly roznést infekci po celém obličeji. Velmi důležité je u něj měnit pravidelně čisticí hlavice, neboť zanesené hlavice jsou zdrojem bakterií a virů, které mohou narušit kvalitu pleti.
- Sonický čisticí kartáček – Jeho tělo je vyrobeno z hladkého a na dotek velmi příjemného silikonu. Přístroj disponuje krátkými štětinkami, které pleť pomocí čisticího přípravku nejen čistí, ale i masírují a prokrvují. Je poháněn zabudovaným akumulátorem, díky kterému vám při čištění pleti nepřekáží nabíjecí kabel a kartáček lze tak po vybití jednoduše dobít pomocí USB kabelu.
- Galvanická žehlička – K čištění pleti dochází díky stejnosměrnému proudu, který se zároveň postará o vpravení účinných látek z kosmetických přípravků do hlubších vrstev pleti. Galvanickou žehličkou si zjemníte pokožku, vrásky i linky. Díky ní bude vaše pokožka stárnout pomaleji, pleť bude hloubkově vyčištěná, rozzářená, detoxikovaná a hydratovaná. Před jejím pořízením si ovšem důkladně pročtěte kontraindikace (těhotenství a kojení, kardiostimulátor, rakovina, srdeční arytmie). Měla by se používat v kombinaci se speciálními pleťovými gely.
- Ultrazvuková špachtle – Pomocí vysoké zvukové frekvence vibrací dokáže z pleti odstranit hluboce usazené nečistoty a maz z pórů. Pomůže vám s redukcí černých teček, zjemněním jemných linek a vrásek, i se zmenšením vzhledu pórů. Zároveň podpoří mikrocirkulaci pleti, díky čemu bude vypadat zdravější, pružnější a pevnější.
- Vakuový čistič – Při použití vzniká v místě přiložení přístroje podtlak, který díky vakuu z pleti účinně odstraňuje nečistoty. Efektivně čistí a regeneruje pleť, a to bez podráždění a zarudnutí. Tento skvělý pomocník je vhodný na všechny typy pleti.
Peeling projasní a vyhladí pleť
O skutečně důkladnou a hloubkovou očistu pokožky se postará pleťový peeling.
- Odstraňuje z pleti zrohovatělou kůži tvořící se na povrchu pokožky.
- Pomáhá pleti lépe absorbovat vyživující a hydratační produkty, jako jsou například pleťové krémy a séra.
- Omlazuje, vyhlazuje a rozjasňuje pleť.
- Snižuje riziko tvorby vrásek.
- Prokrvuje pleť a stimuluje tvorbu kolagenu.
- Brání ucpávání pórů a zbavuje pokožku nadměrného kožního mazu.
Druhy pleťového peelingu:
- Mechanický peeling – Na pleť je vhodný pouze peeling s drobnými kousíčky soli, cukru, semínek nebo syntetických perliček, neboť větší a hrubší kousky by ji mohly poškodit. Tento pleťový scrub perfektně vyhladí a vyčistí nejen pleť, ale i krk, dekolt a pokožku celého těla.
- Chemický peeling – Tkví v nanášení ovocných kyselin na obličej. Je vhodný zejména pro normální a mastnou pleť se sklony k akné. Chemický peeling redukuje jemné vrásky i pigmentové skvrny, stahuje rozšířené póry a účinně pomáhá bojovat s černými tečkami. S chemickým peelingem začněte nejlépe na podzim nebo v zimě, a po jeho aplikaci chraňte svou pleť krémem s vysokým faktorem po dobu minimálně tří týdnů.
- Enzymatický peeling – Díky obsahu ovocných enzymů nedochází k odstranění vrchní vrstvy kůže. Jelikož enzymy přispívají k stimulaci přírodního exfoliačního procesu, je enzymatický peeling vhodný zejména pro ženy s velmi citlivou kůží, akné nebo problematickou pletí. Tento peeling vyhlazuje jemné vrásky, zlepšuje tón pleti a zmírňuje příznaky suché pokožky.
- Důkladně svou pleť očistěte.
- Na obličej přiložte žínku namočenou v teplé vodě, čímž se otevřou na pleti póry.
- Jemnými krouživými pohyby vpracujte peeling do pokožky.
- Vyhýbejte se očnímu okolí, protože je velmi citlivé.
- Peeling odstraňte namočenou žínkou nebo mořskou houbičkou.
- Zbytky peelingu omyjte teplou vodou a na pleť naneste hydratační krém.
Pleťový krém dokáže hotové zázraky
Proč hydratovat pleť?
V rámci lidského těla se setkáváme s nejtenčí kůží na obličeji, přičemž za nejjemnější je považováno oční okolí. Pokožka obličeje nedisponuje tukovými zásobami, kvůli čemuž se často vysušuje. Již po zhruba 25. roku života se z pleti začíná vytrácet kolagen, díky kterému je pleť do té doby pružná a pevná. Právě hydratace patří mezi to nejlepší, co pro svou pleť můžeme udělat.
- Na pleti pociťujete nepříjemné napínání.
- Tvoří se jemné vrásky.
- Případné svědění pleti provází šupinatění kůže.
- Pleť postrádá svěží, zdravou barvu. Namísto toho je mdlá a zašedlá.
- Lesknutí pleti neznamená její hydrataci. I mastná pleť může být dehydrovaná.
Jaký pleťový krém vybrat podle typu pleti?
- Mastná pleť: Pokud vás trápí rozšířené póry, akné a vaše pleť je všeobecně problematická, volte krémy s lehkou texturou, které zabrání ucpávání pórů. Vyzkoušet můžete také gelové krémy nebo lehké gely.
- Citlivá pleť: Používejte hypoalergenní přípravky na pleť, díky kterým se vyhnete jejímu podráždění.
- Suchá pleť: Váš pleťový krém by měl obsahovat glycerin nebo kyselinu hyaluronovou. Obě tyto látky pomáhají posílit kožní bariéru.
- Smíšená pleť: Pokud vás trápí tzv. T-zóna (mastnější čelo, nos a brada), zatímco ostatní místa pleti jsou suchá, měla byste navrátit své pleti ztracenou rovnováhu specifickým přípravkem. Vhodné budou spíše lehčí krémy bez obsahu oleje, pleťové esence a rozjasňující séra.
Kyselina hyaluronová se vyskytuje přirozeně v lidské kůži i kloubech, ovšem s věkem její množství v těle klesá. Svůj objem dokáže zvětšit až 1 000× díky tomu, že na sebe váže vodu. Lze ji proto považovat za hydratační zázrak v péči o pleť.
Cílem denního pleťového krému je pokožku hydratovat, rozjasnit a chránit ji nejen před znečištěním, ale ideálně i před slunečním zářením. Denní pleťový krém používejte v souladu s ročním obdobím – na teplé dny je vhodný lehký krém, zatímco pro chladné zimní a podzimní dny oceníte krém hutnější konzistence.
Ačkoli noční pleťový krém pokožku také hydratuje, jeho hlavním úkolem je výživa pleti a obnova její rovnováhy. Neměl by se používat namísto denního krému, neboť některé noční krémy obsahují látky citlivé na světlo a mohou být mastnější, což vám může zkomplikovat nanášení dekorativní kosmetiky.
Jak vybrat pleťový krém? Žebříček nejlepších pleťových krémů Nejlepší oční krémy
Péče o zralou pleť začíná poklesem kolagenu
První vrásky se začínají na pleti rýsovat již kolem 30. roku života, kdy v pleti dochází k poklesu kolagenu a zpomaluje se její schopnost regenerace. Můžete zpozorovat mimické vrásky – zejména na čele od mračení, nebo kolem úst a očí od smíchu. Abyste se nemusela potýkat s předčasnými vráskami již o několik let dříve, chraňte svou pleť před UV zářením. Kvůli němu vznikají v pleti záněty vedoucí k poškození pleti, z kterého se postupně vyvine vráska. Majitelky mastné pleti a tzv. T-zóny mohou jásat radostí, neboť ačkoli je dost možná trápilo dlouho akné, vrásky se jim začnou pravděpodobně objevovat až v pozdějším věku, zhruba kolem čtyřicítky. Ovšem suchá a velmi suchá pokožka se obnovuje pomaleji, a i proto vznikají vrásky zpravidla dřív. Bez ohledu na typ pleti je důležitá dobrá hydratace, jemná péče o pleť a výběr kvalitního krému.
Pokud se s vráskami začínáte pomalu, ale jistě potýkat, pořiďte si krém na první vrásky. Nebo jsou vrásky již dlouholetým společníkem vaší pleti? V tom případě volte speciální krémy pro zralou pleť, které svým složením dopřejí pleti hydrataci i vypnutí. Na místa kolem očí volte přípravek pro péči o oční okolí. Zatímco krém vaši pokožku vyživí, gel se postará o redukci otoků a osvěžení okolí očí.
Pořiďte si na svou koupelnovou poličku přípravky napumpované vitaminy. Skvělý bude vitamin C a koenzym Q10, který pleti pomáhá s regenerací a zároveň zamezuje tvorbě vrásek. Samozřejmostí by měl být i pleťový krém proti slunečnímu záření, protože UV záření pleti neprospívá (předčasné stárnutí, tvorba pigmentových skvrn i vrásek).
Jak vybrat přípravek na vrásky? Jak vybrat přípravek pro péči o oční okolí?
Masáž obličeje pro pružnou pleť
Ačkoli kvalitní kosmetika sehrává v péči o pleť velmi důležitou roli, nelze spoléhat pouze na její účinky. Součástí pečujícího rituálu o vaši pleť by měla být pravidelná masáž. Pomůže pleti s lepší cirkulací krve a uvolňováním toxických látek. Zároveň dokáže zmírnit otoky a zlepšit vsakování kosmetických přípravků do pleti. K masáži můžete použít masážní váleček, kámen Gua Sha, mikrojehličkový váleček nebo masážní baňky. Na popularitě získává i obličejová jóga, díky které si zpevníte obličej, krk i oblast dekoltu. Nepotřebujete k ní žádné speciální pomůcky, kromě pleťového oleje.
Tip: Před masáží pleť důkladně vyčistěte. Nikdy masáž neprovádějte nasucho, neboť by mohlo dojít k podráždění či poškození pokožky. Z tohoto důvodu dbejte na dostatečné promazání pokožky – pleťovým krémem, sérem nebo olejíčkem.
- Díky stimulaci krevního oběhu vypadá pleť zdravěji.
- Masáž pomáhá bojovat s vráskami.
- Při dlouhodobém používání zpevňuje obličejové svaly.
- Redukuje otoky obličeje a projasňuje pleť.
- Podporuje uvolňování toxinů z pokožky.
Druhy masážních pomůcek:
- Masážní váleček: Tento pomocník je vyrobený z polodrahokamu, přičemž mezi nejpoužívanější patří růženín, zelený jadeit, nefrit, křišťál, jaspis a křemen. Slouží zejména k jemné masáži pleti, uvolnění obličejových svalů, redukci otoků a tmavých kruhů pod očima, a pomůže i s detoxikací pleti. Masáž s válečkem provádějte vždy směrem nahoru nebo do stran. Většina modelů má na jednom konci větší váleček na krk, tváře a dekolt, zatímco druhá strana s menším válečkem se používá na masáž očního okolí a rty. Před masáží ho můžete vložit na pár minut do mrazničky (lepší prokrvení pleti) nebo nahřát v teplé vodě (uklidňující hřejivá masáž před spaním).
- Masážní kámen Gua Sha: Pravidelnou masáží destičkou vyrobenou z přírodního kamene se zbavíte přebytečných tekutin z tkání, prokrvíte pokožku, zredukujete vrásky, podpoříte činnost lymfatického systému a obnovíte kontury obličeje. Masáž vám pomůže i při bolestech hlavy nebo krční páteře. Při masáži dbejte na použití kamene naplocho, abyste pleti neublížila jeho hranami. Kamenem klouzejte po pleti směrem od nosu k okrajům obličeje, a od obočí směrem nahoru k vlasové linii a do stran. Lze ho použít i na masáž krku a čelisti.
- Mikrojehličkový váleček – Masáž tímto typem válečku spočívá v jemném vpichování jeho drobných jehliček do kůže, díky čemu se kosmetické přípravky dostávají hluboko do pokožky. Speciálním „pootevřením“ pleti navíc dochází k aktivaci tvorby kolagenu. Přístroj není vhodný pro citlivou pleť se sklony k popraskaným žilkám, začervenání nebo růžovce.
- Masážní baňka – U baňkování obličeje dochází k masáži jemným podtlakem mezi kůží a baňkou. Baňku zmáčkněte, přiložte na olejem ošetřenou pleť a vytvořte podtlak. Baňku přesouvejte od středu obličeje k jeho stranám. Použití této metody je nejvhodnější ráno (pro prokrvení obličeje) nebo večer (pro zklidnění po celém dni).
Pleťová maska: hloubková hydratace a výživa
Pleťová maska by měla být pravidelnou součástí vaší péče o pleť, neboť jí dodává cenné vitamíny a minerály. Pleť díky ní vypadá svěže, zdravě a vyživeně. Hydratační masku by si měla dopřát každá žena, a to bez ohledu na věk a typ pleti. Nejlepší je její pravidelné používání (ideálně jednou týdně) na cca 10 minut nebo dle doporučení výrobce masky.
Problematická pleť ocení jílové pleťové masky, které do sebe vtahují maz a veškeré nečistoty z pleti. Pomocí liftingové masky budete vypadat mladší. Na rozjasnění pleti použijte peelingovou masku, kterou necháte nejdřív na pleti několik minut působit, a poté vmasírujete do pleti a opláchnete.
Druhy pleťových masek:
- Slupovací maska – Jde o masku gelové konzistence, která na obličeji vyschne do téměř průhledné vrstvičky. Tu sloupnete jako vrchní tenkou kůžičku. Jelikož důkladně čistí póry, může se nanést i pouze na mastnější T-zónu. Suchá pokožka nemusí tento typ snášet dobře.
- Plátýnková maska – Je to tzv. látková maska namočená do hydrogelu, který pleť dokonale hydratuje. Její použití je velmi snadné a nevyžaduje opláchnutí obličeje po její aplikaci. Platýnková maska je vhodná na všechny typy pleti v závislosti na jejím složení.
- Jílová maska – Zpevňuje a čistí pokožku, kterou zároveň obohacuje o potřebné minerály. Maska by neměla na obličeji zcela vyschnout, protože by mohla pleť velmi dehydratovat. Bílý a červený jíl je vhodný pro citlivou pokožku, zelený jíl pro smíšenou pleť s akné a mastnou pokožku, zatímco žlutý a růžový jíl ocení každý typ pleti.
- Bublinková maska – Díky speciálnímu složení reaguje se vzduchem. Krátce po aplikaci se začne maska proměňovat v bohatou bublinkovou vrstvu, která nabývá na objemu. Kvůli pěnění ji aplikujte dál od očního okolí. Maska pleť nejen vyčistí, ale přispěje i k cirkulaci krve v podkožní vrstvě a detoxikaci pokožky. Je vhodná pro mladou a problematickou pleť s pupínky, pomůže i mastné pleti.
- Regeneruje buňky.
- Čistí, vyživuje a prokrvuje pokožku.
- Pleť je po aplikaci hydratovaná, svěží, zklidněná a rozjasněná.
- Vyhlazuje jemné vrásky a vypíná pokožku.
- Mastná pleť po její použití lépe dýchá a je zbavena mastnoty, zatímco suchá pleť se stává vláčnou a příjemnou na dotek.
- Kromě masky z aktivního uhlí, pláténkové, krémové, peelingové nebo jílové masky si můžete vyrobit vlastní domácí pleťovou masku z bílého jogurtu, tvarohu, jílu, kakaa, kávy, vajíček, droždí, avokáda, banánů a dalších ingrediencí, které najdete běžně u sebe doma.
- Normální pleť – Vhodné jsou pleťové masky pro hydrataci, regeneraci a tonizaci.
- Mastná a smíšená pleť – Vybírejte čisticí masky, které vyčistí póry a znormalizují vylučování kožního mazu. Tyto masky obsahují jíly, baktericidní oleje nebo ovocné kyseliny s exfoliačním účinkem.
- Zralá pleť – Slupovací maska vaši pleť vyživí, vypne a vyhladí.
- Citlivá pleť – Nejvhodnější jsou pleťové masky z bílého a červeného jílu.
- Pigmentovaná pleť – Vhodné jsou masky se zesvětlujícím účinkem.
-
Slupovací pleťové masky -
Plátýnkové pleťové masky -
Jílové pleťové masky -
Bublinkové pleťové masky -
Pleťové masky na normální pleť -
Pleťové masky na mastnou pleť -
Pleťové masky na citlivou pleť -
Pleťové masky proti vráskám -
Pleťové masky proti pigmentovým skvrnám -
Čistící pleťové masky -
Peelingové pleťové masky
Domácí pleťová maska: jak ji vyrobit?
Domácí vypínací pleťová maska s kávou
Co budete potřebovat?
- 1 lžička mleté kávy nebo kávové sedliny,
- 1 lžička bílého jogurtu,
- 1 lžička medu.
Extrakt z kávových zrn působí na pleť protizánětlivě a redukuje začervenání i vrásky. Kofein vyhlazuje pleť, zatímco antioxidanty obsažené v medu a jogurtu ji zpevňují a bojují proti příznakům jejího stárnutí. Masku naneste na vyčištěnou pleť a nechte působit asi 15 minut. Díky obsahu kávy ji můžete použít i jako peeling.
Domácí pleťová maska na akné s matchou
Co budete potřebovat?
- 1 lžička zeleného čaje matcha,
- 1 lžička medu,
- 1 lžíce uvařených ovesných vloček.
Med dokáže díky svým antibakteriálním a léčivým vlastnostem přispět k prevenci a léčbě akné. Navíc zbavuje pleť nečistot a přirozeně ji zklidňuje. Ovesné vločky zmírňují začervenání pleti a zelený čaj matcha se postará o vyčištění pórů a ochranu před UVA a UVB zářením. Smícháním uvedených ingrediencí vám vznikne zelená pasta, kterou byste měli po 15minutovém působení z pleti důkladně umýt.
Přístroje k ošetření pleti pomocí světla
Chcete své pleti dopřát opravdu extra péči? Pokud byste ráda svůj obličej omladila, potlačila hyperpigmentaci kůže i záněty na ní, můžete vyzkoušet ošetřující LED masku. Tento kosmetický přístroj vyhlazuje kromě jiného i vrásky, vypíná pokožku a nejlepší na něm je, že veškerou svou práci na vás odvede v pohodlí vašeho domova.
Elektronické kosmetické přístroje disponují různými typy záření, které rozpoznáme podle barvy. Jaké to jsou?
- Červená – stimuluje produkci kolagenu a podporuje opravu tkání.
- Zelená – srovnává barvu pigmentu, urychluje regeneraci pokožky a snižuje maz.
- Modrá – zklidňuje pokožku a potlačuje záněty.
- Žlutá – pomáhá redukovat vrásky a zlepšuje jemnost pleti.
- Bílá – zlepšuje pevnost pokožky.
- Fialová – pomáhá proti akné.
Dalším pomocníkem pro péči nejen o vaši pleť, ale i celé tělo, je infralampa, která přenáší díky infračervenému světlu na člověka teplo. Navíc prokrvuje ozářenou kůži a podporuje ozdravné procesy v těle během léčby.
Opalování v zimě? Žádný problém!
Ačkoli většina žen upřednostňuje přírodní opalování na zahradě, u bazénu nebo mořském pobřeží, mnoho žen touží po opálené pokožce i v zimě. Zatímco během opalování na sluníčku budete potřebovat přípravek na opalování a pro zklidnění kůže i přípravek po opalování, do solária se vám hodí speciální kosmetický přípravek, který prodlouží bronzový tón pokožky a urychlí proces opálení. Sáhnout lze i po samoopalovacích přípravcích, ze kterých si můžete vybrat pěnu, mléko, gel či krém na obličej. K opálenému tónu pleti vám dopomůže horské sluníčko. Disponuje UVA a UVB zářením, jenž je ke kůži příznivější než sluneční paprsky. Navíc opaluje kůži rychleji a pomáhá zlepšovat imunitu.
- Fototyp 1: světlá pleť + zrzavé vlasy.
Pleti chybí mnoho ochranných pigmentů, kvůli čemu obvykle nezhnědne, nýbrž velmi rychle zrudne. Sahejte po vysokém stupni ochrany. U moře volte SPF 50, v Česku vám stačí SPF 20 až 30.
- Fototyp 2: světlá pleť + blond až hnědé vlasy + zelené, šedé nebo modré oči.
Kvůli citlivosti pleti upřednostňujte opalovací přípravky s minerálním slunečním filtrem. Zatímco k moři volte SPF 30 až 50, u nás si vystačíte se SPF 20 až 25.
- Fototyp 3: světle hnědá pleť bez pih + tmavě blond až kaštanové vlasy + hnědé nebo šedé oči.
Pleť se opaluje do atraktivního bronzového odstínu a málokdy se spálí. Jde o nejčastější fototyp, který má nadměrná většina populace. Při pobytu v přímořské oblasti si do kufru sbalte opalovací přípravek se SPF 20, kdežto v srdci Evropy můžete volit SPF 10 až 15.
- Fototyp 4: hnědá až olivová pleť bez pih + tmavé vlasy i oči.
Pleť je velmi odolná proti slunečnému záření a je přirozeně tmavší. Ani pro tento typ pleti není radno podceňovat riziko vzniku rakoviny kůže, a proto by měla být v Česku chráněna opalovacím přípravkem se SPF 4 až 10. Na mořském pobřeží ji chraňte SPF 15 až 20.