Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Kosmetika pro ženy opečuje tělo a potěší duši
Voňavý svět kosmetiky řídí ženy. Stačí se jen rozhlédnout – billboardy, časopisy i televizní reklamy hýří perfektními ženskými tvářemi s upravenými vlasy a hezkým tělem. Už jen to vypovídá o ženské touze stát se krásnou, zdravou a spokojenou bytostí, která dokáže být sama k sobě laskavá a ohleduplná.
Obsah článku
- Péče o pleť jako každodenní rituál
- Vlasová kosmetika se postará o bohatou hřívu
- Tělová kosmetika pro krásu i relax
- Depilace a epilace vás zbaví nežádoucích chloupků
- Dámská vůně prozradí, jaká jste
- Manikúra a pedikúra jsou vaší vizitkou
- Dentální hygiena zajistí zářivý úsměv
- U opalování myslete na ochranu pokožky
Péče o pleť jako každodenní rituál
Čištění pleti by mělo být každodenním rituálem
Každý den by měl začínat i končit krátkým, ovšem důležitým rituálem, který udrží vaši pokožku ve skvělé kondici po dlouhý čas. Klíčem k úspěchu je vyčištění pleti a následná hydratace. Základem čištění pleti je důkladné odlíčení, s čímž vám ochotně pomůže odličovací mléko nebo dvousložková odličovací emulze. Podobnou službu udělá i pleťový olej nebo hydrofilní pleťový olej.
Pro odstranění jemnějšího líčení poslouží čisticí pěna, čisticí gel nebo pleťové mýdlo, které ovšem dokáže pleť při denním používání vysušit. Čisticí pěna, gel i mýdla se perfektně doplňují s konjakovou houbičkou. Jde o velmi jemnou houbu přírodního složení, která pleti dopřeje jemný peeling i masáž.
Micelární voda i pleťová voda se postarají o dočištění pleti a fungují na podobném principu – pouze s tím rozdílem, že micelární voda je pleťovou vodou obsahující jemné olejové částečky, díky kterým by pro ni neměl být problém pleť pořádně odlíčit. Pleťové tonikum používejte hlavně ráno, kdy se na pleti nenachází tolik nečistot jako večer. Díky zatáhnutí pórů pleťovým tonikem do pleti nepronikne během dne tolik nečistot.
Chcete povýšit péči o svou pleť na úplně novou úroveň? Zaexperimentujte s elektronickými čisticími přístroji na pleť. Galvanická žehlička je skvělou možností pro zjemnění pokožky, vrásek a linek, zatímco ultrazvukovou špachtlí vyčistíte póry od mazu a hluboce usazených nečistot. S černými tečkami si výtečně poradí vakuový čistič, který z póru doslova vysaje nečistoty díky podtlaku. Za zmínku stojí i čisticí kartáček – ať už sonický silikonový, nebo mechanický s vyměnitelnými hlavicemi, jenž se postará o masáž a vyčištění pleti s použitím čisticího přípravku.
S hydratací vám pomůže pleťový krém i maska
Pleť zbavená veškerých nečistot se potřebuje vyživit a pořádně napít. Před nanesením pleťového krému je vhodné použít pleťové sérum, jež se postará o skutečně mimořádnou péči. Sérum může být hyaluronové, obnovující, vyhlazující, retinolové, exfoliační, liftingové, omlazující i proti vráskám. Stačí si jen vybrat.
- Pleťový krém – Dopřeje pokožce zaslouženou dávku hydratace, díky které bude nádherně vláčná, jemná a pružná. Při aplikaci nezapomínejte ani na krk a dekolt. Myslete také na hydrataci mastné pokožky, neboť i lesknoucí se pleť může být ve skutečnosti vysušená. Vaše pleť ocení hydrataci v podobě dvou krémů – denního a nočního. Zatímco denní pleťový krém chrání pleť před usazováním nečistot během dne, noční pleťový krém se postará o její hloubkovou výživu a zklidnění. V případě velmi suché pokožky se nebojte sáhnout po pleťovém balzámu.
- Pleťová maska – Nasytí pleť vitamíny, kyselinou hyaluronovou a dalšími aktivními látkami, které můžou být součástí jejího složení. Vychutnejte si svých deset minut třeba s plátýnkovou maskou, jílovou či bublinkovou maskou. Peelingová maska pleť vyživí, vyhladí a vyčistí od odumřelých buněk.
- Přípravek pro péči o oční okolí – Dokonale se postará o jemnou kůži kolem očí, pomůže s otoky nebo redukcí jemných linek či vrásek.
Odhalte tajemství krásy se Skin care Jak vybrat pleťový krém? Nejlepší oční krémy
Vlasová kosmetika se postará o bohatou hřívu
Jeden univerzální šampon pro všechny typy vlasů bohužel neexistuje. Jestliže máte normální vlasy, máte vyhráno a vystačíte si s obyčejným čisticím šamponem. V opačném případě musíte vlasů dopřát péči přímo na míru, neboť nevhodně vybraný přípravek na vlasy může daný problém ještě více zhoršit. Speciální ohled si vyžadují i barvené vlasy, kterým můžete výběrem správného přípravku prodloužit intenzitu a výdrž barvy.
- Řídké a rychle se mastící vlasy: každý den.
- Poškozené a suché vlasy: dvakrát týdně.
- Silné vlasy: jednou týdně.
- Kudrnaté nebo vlnité vlasy: každé čtyři až pět dní.
Mnohé kadeřnice vám doporučí projet vlasy šamponem dvakrát po sobě – zatímco první dávka vlasového šamponu z vlasů odstraní nečistoty a maz, druhá jim dodá živiny a vitaminy. Z praktického hlediska nelze tuto možnost považovat za nejvhodnější například pro mastné vlasy, neboť často vyžadují každodenní mytí a investovaný čas i finanční prostředky nejsou jistě zanedbatelné. Proto doporučujeme dodržovat při mytí vlasů správný postup, díky kterému se vám může snížit i frekvence mytí vlasů.
- Rozčesání – Odstraní z vlasů první nečistoty i prach a promasíruje pokožku hlavy. Díky rozčesání se do vlasů dostanou kosmetické produkty do celé jejich délky a zároveň se vlasy během mytí tolik nezacuchávají.
- Namočení – Voda spláchne další nečistoty a zároveň umožní šamponu vytvořit aktivní pěnu v každém vlasovém zákoutí. Vyhýbejte se použití příliš horké nebo studené vody, protože obojí vlasy zbytečně dráždí. Horká voda může navíc způsobit rychlejší maštění vlasů.
- Masáž šamponem – V dlaních rozetřete trochu šamponu, přičemž čím kvalitnější šampon používáte, tím méně ho k umytí vlasů potřebujete. Polštářky prstů šampon naneste ke kořínkům a jemně rozmasírujte do pokožky hlavy. Vzniklou pěnu postupně masáží stahujte až ke konečkům vlasů. Proces šamponování by vám měl zabrat přibližně jednu až dvě minuty, a to v závislosti od hustoty a délky vlasů.
- Výživa kondicionérem – Kondicionér nejdřív vetřete do konečků vlasů a jeho zbytky následně naneste i blíže k hlavě. Hodně mastící se vlasy ocení, když nanesete kondicionér pouze od půlky jejich délky. Výživu v podobě kondicionéru nechte na vlasech působit přibližně jednu až pět minut – řiďte se však doporučením výrobce uvedeném na etiketě výrobku.
- Opláchnutí – Dbejte na pečlivé vymytí šamponu i kondicionéru z vlasů. Nedostatečně vymytý šampon může způsobit vysušení pokožky hlavy nebo tvorbu lupů, zatímco zbytky kondicionéru dokážou přispět k rychlejšímu umaštění a ztěžknutí vlasů. Vlasy během oplachování nadzdvihujte a v případě potřeby se proudem vody vraťte na stejné místo opakovaně.
- Vysušení – Z vlasů vymačkejte pomocí rukou vodu a následně je promačkejte přes ručník. Tření vlasů ručníkem narušuje jejich strukturu a může způsobit jejich lámání. Vlasy nechte zabalené v ručník maximálně 10 minut.
- Kondicionér na vlasy: Jeho použití je důležité, neboť uzavírá kutikulu vlasu, kterou otevřel šampon kvůli dobrému odplavení nečistot z vlasů.
- Maska na vlasy: Nanášejte ji po celé délce vlasů a nechte je působit několik minut. Vlasům dodá intenzivní regeneraci a hloubkovou výživu.
- Vlasový balzám: Můžete ho dopřát své hřívě dvakrát do týdne. Lze jím vyživovat i pokožku hlavy. Každodenní použití není vhodné, neboť by mohlo vlasy zbytečně přetížit.
- Olej na vlasy: Po jeho aplikaci vlasy ihned nerozčesávejte ani nestahujte do gumičky, aby se nepolámaly. Jestliže jste majitelkou rychle se mastící kštice, naneste ho pouze do konečků mokrých vlasů.
- Olejová kúra před mytím vlasů – lze jej nanést ve větším množství, a to dokonce i na pokožku hlavy.
- Bezoplachová péče – v období většího vysílení vlasů nízkými teplotami nebo letním počasím aplikujte pár kapek vlasového oleje na střední délku a konečky vlhkých vlasů.
- Uhlazení a fixace polétavých a suchých vlasů – naneste do délek a na konečky vlasů pár kapek oleje pro zkrocení nepoddaných pramenů.
Trápí vaše vlasy specifický problém? Pak uvítáte možnost vyzkoušet některý z přípravků proti šedivění vlasů či přípravků proti vypadávání vlasů. S lupy vám pomůže jeden z přípravků proti lupům – šampon, vlasová voda, tonikum, zklidňující sprej nebo vlasový peeling.
Jak dopřát vlasům regeneraci? Jak pečovat o vlasy podle jejich typu?
Jak na barvení vlasů doma?
Barvení vlasů je hotovou alchymií. Kromě toho, že nemusíte trefit odstín ladící k barevnému tónu vaší pleti, si můžete vlasy i poškodit. Pokud nemáte potřebu barevně experimentovat a pouštět se do radikálních změn, domácího barvení se nemusíte obávat – a to zejména při výběru přírodních barevných odstínů. K nanášení barvy na vlasy potřebujete speciální štětec s tvrdším syntetickým vlasem – zapomeňte proto na aplikaci barvy rukavicemi nebo zubním kartáčkem. Jako prevenci před zabarvením kůže barvou naneste na okolí vlasové linie (čelo, spánky, uši a krk) mastnější krém nebo kosmetickou vazelínu.
Výhody domácího barvení vlasů:
+ Levnější než využití profesionálních služeb v kadeřnictví.
+ Provádí se v pohodlí domova.
+ Skvělé řešení pro dobarvování nevzhledných odrostů.
+ Pestrá nabídka barev, značek i druhů barvicích substancí.
Nevýhody domácího barvení vlasů:
- Zejména levnější barvy na vlasy mohou způsobit alergickou reakci.
- Výsledný barevný odstín se nemusí shodovat s vašimi představami.
- Riziko poškození vlasů, zejména těch spálených nebo polámaných.
- Proces barvení zabere spousty času i trpělivosti. A to čištění koupelny…
Úprava vlasů pro každou příležitost
Pouhé pročesání vlasů k perfektnímu účesu často nestačí. Pokud mají vaše vlasy tendenci poletovat do všech světových stran, je potřeba je zkrotit stylingovým přípravkem na vlasy. Samotná úprava účesu začíná už před vysoušením vlasů fénem – například dodáním objemu použitím tužidla na vlasy. Na jeho aplikaci nepoužívejte ruce, jak jste možná zvyklé, nýbrž hřeben, jenž se dostane rovnoměrně do všech zákoutí. Vlasy pak už stačí jen profouknout fénem a pomocí kulatého kartáče vytvarovat pořádný objem. Vlasům dodáte správný tvar i kulmofénem, kulmou nebo žehličkou na vlasy.
Stylingové přípravky vybírejte podle požadované intenzity fixace tak, aby účes vydržel celodenní pracovní zápřah, divoký večírek i oslavu babiččiných narozenin. Pokud si lámete hlavu, k čemu jednotlivé stylingové přípravky na vlasy slouží, přečtěte si našeho rádce.
Jak vybrat žehličku na vlasy? Jak vybrat kulmu na vlasy? Jak vybrat fén?
Tělová kosmetika pro krásu i relax
Sprchový gel nebo mýdlo je součástí každé koupelny. Tomu, kdo si rád bezstarostně hoví ve vaně, nejspíš nechybí ani pěna do koupele, která navodí uvolňující voňavou atmosféru. Po použití sprchového oleje není nutné svou pokožku hydratovat tělovým krémem, neboť uzavře vlhkost uvnitř pokožky a dále se nevysušuje. Krom něj je na trhu k dostání mnoho různých druhů hydratačních a vyživujících přípravků.
- Tělové mléko: Dobře se vstřebává, je lehké a nezanechává pocit mastnoty. Kvůli vysokému obsahu vody není vhodné na velmi suchou pokožku, neboť by ji mohlo štípat.
- Tělový jogurt: Pokožce poskytuje až 48hodinovou hydrataci. Má lehčí konzistenci a rychle se vstřebává do pokožky. Může být maličko hutnější než tělové mléko.
- Tělový krém: Díky mastnějšímu složení dokáže na pokožce vytvořit hutný ochranný film. Dodá jí pružnost, pevnost a vlhkost. Je hutnější než tělové mléko nebo jogurt, ale lehčí než tělové máslo.
- Tělové máslo: Většinou obsahuje máslo z ořechů (např. bambucké), má velmi hutnou konzistenci a přátelí se s extrémně vysušenou pokožkou. Lze ho použít i pouze lokálně na vysušená či namáhaná místa, jako jsou kolena nebo lokty.
- Tělový balzám: Obsahuje léčivé látky, vonné oleje i hydratační látky. Pomáhá uvolnit namožené svaly a je vhodný pro úlevu od bolesti po úrazu, popálení i štípnutí hmyzem. Nejkvalitnější jsou balzámy přírodního složení, které jsou nejšetrnější a zároveň mají silnější účinky než produkty se syntetickými složením.
- Tělový olej: Uzamyká v pokožce vlhkost, kvůli čemuž se i nanáší na vlhkou pokožku ihned po sprše.
Vaše pokožka si během koupele náramně užije i jiných pomocníků. Cukrový peeling i sprchový peelingový gel zbaví pokožku odumřelých buněk a krásně ji projasní. Pro celkovou relaxaci si nasypte do horké lázně sůl do koupele, jež působí příznivě na lidský organismus a k tomu překrásně voní. Bomba do koupele vám díky obsahu jedlé sody předvede svou jedinečnou audiovizuální show.
Na očistu intimních míst by vám neměl chybět intimní mycí prostředek, neboť vyvažuje přirozené pH vaginální mikroflory. Pro zpevnění boků, bříška, hýždí i zadečku pravidelně používejte některý ze zpevňujících přípravků, a pokud vás trápí nevzhledná celulitida nebo strie, vyzkoušejte přípravek speciálně určený pro tento problém.
Doplňky pro wellness chvilky
Užívejte si wellness pohodu ve vlastní koupelně! Ke koupeli oceníte několik šikovných pomocníků. Nejdůležitějším je houba. Máte rádi barevnou „kytičku“ z umělohmotné síťoviny, nebo raději saháte po udržitelné alternativě? Mořská houba vám dlouho vydrží a zároveň je i zdraví prospěšná kvůli obsahu přírodních solí a minerálů. Může se pochlubit i vynikající savostí, načechraností, jemností a schopností vytvořit hustou a bohatou pěnu.
Dopřejte si pořádnou masáž zad pomocí masážního kartáče s prodlouženou rukovětí nebo masážní pomůckou z lufy. Lufa je tropická popínavá rostlina, ze které se po vysušení získává její vnitřní část sloužící pro masáže těla. Je udržitelná, kompostovatelná, přírodní a vhodné nejen na masáž a peeling pokožky, ale i do sauny.
K masáži využijete ovšem i jiné pomůcky. Zatímco nahřáté masážní kameny uleví od bolesti zad a jejich teplo bude prostupovat celou vaší páteří, hlava vám po náročném dni v práci poděkuje za neuvěřitelně příjemnou masáž tzv. drbátkem hlavy. Masáží vás může potěšit i partner – neměl by ovšem zapomenout použít masážní olej nebo jiný masážní přípravek.
Tip: Wellness odpoledne může být skvělým programem na Mezinárodní den žen. Pozvěte kamarádky, sestru, maminku či babičku a náležitě to oslavte.
Depilace a epilace vás zbaví nežádoucích chloupků
Po sametově hladké pokožce touží téměř každá žena. Způsobů k jejímu dosažení je několik. Jaké to jsou?
- Depilace: Jde o odstranění viditelné části chloupků žiletkou. Jelikož kořínky zůstávají neporušené, chloupky si vesele rostou dál a vás čeká opětovné brzké holení. Na druhou stranu jde o rychlou a bezbolestnou metodu, kterou byste měli provozovat s použitím holicí pěny či holicího gelu. Skvělé jsou klasické holicí strojky s vyměnitelnými žiletkami, ale i holítka se zvlhčujícím páskem, jež lze využít bez jakéhokoli dalšího přípravku na holení. Po depilaci použijte některý z přípravků na ošetření pokožky po depilaci ve formě krému, oleje nebo gelu. S depilací vám pomůže elektrický depilátor, nebo se můžete vydat chemickou cestou prostřednictvím depilačního krému, který chloupky uvolní od povrchu kůže.
- Epilace: Zahrnuje vytrhnutí chloupků i s kořínky. Tento způsob je sice poněkud bolestivý a nepříjemný, výsledek však vydrží delší dobu – a to až několik týdnů. S epilací vám pomůže elektrický epilátor, jehož rychle rotující pinzetky vytrhávají jeden chloupek za druhým. Některé ženy nedají dopustit na depilační pastu nebo depilační vosk – ačkoli u nich může být název poněkud zavádějící, neboť odstraňují chloupky i s kořínky. Oblíbené jsou také voskové pásky, jež jsou k dostání ve větší i menší verzi – na odstranění nevzhledných chloupků na obličeji.
- Fotoepilace: IPL epilátor odstraňuje zcela bezbolestně chloupky i s kořínky díky intenzivnímu pulznímu světlu. Chloupky časem samovolně odpadnou a ačkoli časem pomalu dorůstají, jde o zřejmě nejkomfortnější možnost, jak si užívat dlouhodobě hedvábně jemné pokožky.
Dámská vůně prozradí, jaká jste
Deodorant a antiperspirant není to samé
- Deodorant: Dovoluje tělu produkovat pot a pocení ani žádným způsobem neomezuje. Díky obsahu antibakteriálních a vonných látek maskuje zápach potu a uvítají ho hlavně ženy, které se méně potí.
- Antiperspirant: Blokuje pocení tak, že zatáhne potní žlázy. Má delší výdrž a poskytuje silnější ochranu před zápachem než deodorant. Je vhodný zejména pro lidi trpící nadměrným pocením. Často obsahuje parabeny, umělá barviva a vonné složky dráždící pokožku.
- Přírodní deodorant: Obvykle je založen na jedlé sodě a přírodních esencích. Díky přírodnímu složení s bio složkami se snižuje riziko vzniku alergické reakce nebo podráždění kůže. Většinou má ekologické, recyklovatelné balení. Další výhodou bio deodorantu potažmo přírodní kosmetiky jako takové je, že by neměla být testována na zvířatech.
- Bez obsahu hliníku: Možná jste zaregistrovali informace o tom, že hliníkové soli obsažené v deodorantech a antiperspirantech mohou přes kožní póry pronikat do organismu a časem se spolupodílet na vzniku rakoviny prsa. Sice nebyla tato teze vědecky prokázána, na trhu existuje široká nabídka produktů bez obsahu hliníkových solí.
Parfém z vás udělá éterickou bohyni
Nastříkat na papírek a odejít. Taky to tak v parfumerii děláte? Výběr správného parfému není otázkou několika minut. Pokud se ptáte, proč vám parfém jinak voní ihned po aplikaci než později, odpověď je jasná – kvůli jeho složení. Ačkoli ho mají nejnovější parfémy poněkud komplikovanější, tradiční vůně jsou založeny na tzv. parfémové pyramidě vonných esencí. Co to znamená?
- Hlava: Obsahuje nejčastěji svěží citrusové tóny, jež ucítíte jako první po aplikaci parfému. Tato vůně se odpařuje přibližně čtvrthodinu od nastříkání a postupně přechází do druhé etapy pyramidy.
- Srdce: Kořenité, květinové, bylinné a lahodné ovocné vonné složky jsou nejvíce cítit po odeznění hlavy. Délka této etapy je 2–3 hodiny.
- Základ: Můžete ji jemně vnímat i několik hodin od aplikace. Obsahuje zejména pryskyřičné, pižmové a gurmánské vůně typu med, oříšky, karamel nebo čokoláda.
- Parfém (Parfume): nejintenzivnější vůně s dlouhou výdrží.
- Parfémovaná voda (Eau de Parfume): méně koncentrovaná než parfém, ovšem i tak s výbornou výdrží.
- Toaletní voda (Eau de Toilette): obsahuje nejméně esenciálních olejů, slabší výdrž. Oblíbená zejména během teplých měsíců.
Manikúra a pedikúra jsou vaší vizitkou
Manikúra o vás prozradí víc, než si myslíte
Upravené nehty o vás prozrazují víc, než si myslíte! Stav rukou vypovídá o vašem vkusu, životnímu stylu, povaze, psychickém rozpoložení i o tom, zdali si dokážete najít chvilku na péči o sebe.
- Kupte si hydratační krém na ruce a nebojte se ho použít. A to nejen na ruce, ale i nehty a nehtovou kůžičku.
- Zatlačujte nehtovou kůžičku. Nejlépe po odmočení ve vodě a pomocí pomerančového dřívka.
- Pilník na nehty používejte vždy v jednom směru, aby se nehty netřepily.
- Používejte pouze papírové a skleněné pilníky na nehty – jsou šetrnější než kovové.
- Leštička na nehty je vaše nová kamarádka.
- Uklízíte? Chraňte své ruce gumovými rukavicemi!
- Bílé skvrnky pod nehty i lehce se lámající nehty mohou signalizovat nedostatek zinku. Zařaďte proto do svého jídelníčku mléčné výrobky, žloutky, tmavé maso, dýňová semínka, fazole, kešu a vlašské ořechy.
- Používejte výživný podkladový lak na nehty i vrstvu svrchního laku. Díky nim vám lak déle vydrží a nebudete nehty tolik zatěžovat používáním odlakovače.
- Vyhýbejte se odlakovači na nehty s acetonem a formaldehydem, neboť vysušuje nehty a může způsobit jejich třepení.
- Buďte psychicky v pohodě. Nervozita vede ke kousání nehtů.
Hydratační krém na ruce, pilník na nehty a leštička – to je základ, kterým je vybavena většina žen. Doba však pokročila a dámy se mohou těšit z nových možností. Elektrická manikúra obsahuje přístroj a řadu všemožných nadstavců, které se postarají o dokonalý vzhled vašich nehtů, ať jste kdekoli. Přirozenou krásu svých nehtů zdůrazníte díky ošetření nehtů v japonském stylu – soupravou P-Shine. Ta zahrnuje ošetření nehtů pastou z mateří kašičky a včelího vosku, a následné přeleštění pudrem z lastur a diamantového prachu pomocí leštičky s jelenicovým povrchem. Tuto manikúru lze provádět jen na přírodních (negelových) a nenalakovaných nehtech.
Domácí pedikúra pro neodolatelné nožky
Pečujte o své nohy celoročně, abyste je měli v perfektní kondici nejen v letních sandálcích. Radost z pohledu na vaši pedikúru může zkazit celá řada nešvarů. Kuří oka, zrohovatělá kůže a bolestivé praskliny na patách, puchýře od nevhodné obuvi, zarůstající nehty,… Pravidelnou pedikúru byste neměli podceňovat z estetických ani zdravotních důvodů.
Postup správné domácí pedikúry:
- Změkčení pokožky chodidel je pro pedikúru nevyhnutelné. Úpravou neodmočených, tvrdých nehtů a kůže byste si mohli ublížit a dát prostor tvorbě infekcí. Skvěle vám k tomu poslouží masážní vanička na nohy, ve které si nohy odpočinou a zároveň se náležitě připraví na zkrášlovací proceduru.
- Pusťte se do odstraňování ztvrdlé kůže pemzou nebo jinou pomůckou.
- Ostříhejte si nehty – ideálně dorovna a pomocí kleštiček na nehty. Nůžky si nechte na nehty na rukou.
- Na nohy naneste peeling, který pokožku vyhladí.
- Pokožku chodidel i nehty vyživte hutným krémem na nohy. Na místa s prasklinami naneste krém na popraskané paty.
K odstranění zrohovatělé kůže můžete sáhnout po hoblíku nebo škrabce na paty. Práci vám ušetří elektrická pedikúra s nástavcem, který pro svá chodidla přesně potřebujete.
Dentální hygiena zajistí zářivý úsměv
Při výběru zubního kartáčku se řiďte rozumem a nevybírejte pouze podle ceny nebo designu. Nevhodně vybraný kartáček může vést k poškození zubní skloviny a nedostatečné zubní hygieně. Zaměřte se na velikost hlavice (aby se dostala všude, kam má), délku kartáčku (pro pohodlnou manipulaci) a měkkost štětin (tvrdým se vyhýbejte). Pokud se vám nedaří dostat do některých míst klasickým kartáčkem, doplňte si výbavu pro dentální hygienu jednosvazkovým kartáčkem, který se dostane do mnohých zákoutí. K vyčištění mezizubních prostor nezapomeňte na mezizubní kartáčky, zubní niť nebo ústní sprchu. S hygienou jazyka vám pomůže škrabka na jazyk a o dezinfekci ústní dutiny a ledově svěží dech se postarají zubní pasta a ústní voda.
Elektrický zubní kartáček vám dopřeje luxus, o kterém si můžete v případě klasického kartáčku nechat jen zdát. Práci odvede zhruba stejně, o tom žádná... Ovšem dražší modely disponují různými módy – citlivé zuby, čištění jazyka, časovač, systém kontroly tlaku, a dokonce i bělení zubů. Jestliže byste se chtěli pustit do zesvětlení odstínu svých zubů s ještě větší vervou, doporučujeme vyzkoušet speciální přípravky na bělení zubů.
U opalování myslete na ochranu pokožky
Bronzový nádech pokožky opticky zeštíhlí postavu a působí na první pohled zdravě. Pobyt na sluníčku je důležitý kvůli přísunu vitaminu D, ovšem již během 5 až 10 minut od vystavení se slunci může dojít k zarudnutí a bolestivému zanícení kůže. Proto je nutné chránit svůj největší orgán vhodným přípravkem na opalování. Čím světlejší pleť i barvu vlasů a očí máte, tím vyšší faktor by měl váš opalovací přípravek obsahovat.
Typ konzistence si vyberte podle vlastních preferencí. Záleží jen na vás, zdali vám víc vyhovuje opalovací sprej, pěna, krém, olej nebo opalovací máslo. Jestli jste příznivci přírodní kosmetiky, nejspíš vám udělají největší radost bio přípravky na opalování. Ať už si vyberete jakýkoli druh opalovacího přípravku, po slunění byste měli kůži pořádně hydratovat a zklidnit pomocí přípravku po opalování.
Pro celoročně opálený vzhled pokožky použijte samoopalovací přípravky a jestliže se potřebujete občas zavřít do solária, nezapomeňte ani na přípravky do solárií.