Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Jak cestovat do Chorvatska autem: Nejlepší cesta (cena), doklady a poplatky za mýtné i dálniční známky
Rtuť teploměru se blíží k tropickým hodnotám a vy začínáte plánovat blížící se cestu autem do Chorvatska? Na kolik vyjde, jak dlouho trvá a která trasa bude pro vás nejlepší? Vydejte se přes Rakousko a Slovinsko, nebo Slovensko a Maďarsko – podívejte se na přehled dálničních poplatků, mýtného i cen pohonných hmot v daných destinacích. Nezapomeňte ani na potřebné cestovní doklady a dostatečnou hotovost v eurech.
Obsah článku
Nejlepší cesta do Chorvatska z Prahy
Nejrychlejší a zároveň nejkratší cesta z Prahy vede přes České Budějovice a rakouské město Linec. Druhá nejrychlejší trasa vede přes Rakousko a Slovinsko. Při vyjíždění z hlavního města se připravte na možný časový skluz kvůli přejezdu přes D1. Vzhledem k častým dopravným zácpám, uzávěrkám a nehodám je lepší ji projet v noci nebo brzy nad ránem. Pokud byste se chtěli vyhnout hustější dopravě na D1 u Brna, sjeďte z dálnice na Jihlavu a poté pokračujte na Znojmo. Na uvedenou trasu se pak připojte až ve Vídni.
Přes Brno a Vídeň
- Trasa k poloostrovu Istrie: Praha – Brno – Vídeň – Štýrský Hradec – Maribor – Záhřeb – Rijeka
- Plán trasy: Google Maps nebo Mapy.cz
- Délka trasy: 894 km
- Odhadovaný čas: 11 h 1 min
Z města Rijeka pak můžete jet dál na ostrov Krk nebo na poolostrov Istrie. V případě ostrova Krk si připočtěte navíc necelou hodinu cesty, na Istrii zhruba 1,5 hodiny. Na Zadar, Split nebo Makarskou je trasa shodná, jen v polovině cesty ze Záhřebu do Rijeky sjedete na jih.
- Trasa na jih Chorvatska: Praha – Brno – Vídeň – Štýrský Hradec – Maribor – Záhřeb – Makarska
- Plán trasy: Google Maps nebo Mapy.cz
- Délka trasy: 1 192 km
- Odhadovaný čas: 13 h 33 min
Přes České Budějovice a Linec
- Trasa k poloostrovu Istrie: Praha – České Budějovice – Linec – Štýrský Hradec – Maribor – Záhřeb – Rijeka
- Plán trasy: Google Maps nebo Mapy.cz
- Délka trasy: 810 km
- Odhadovaný čas: 10 h 11 min
I v tomto případě se můžete vydat dál na ostrov Krk, Istrii nebo dále na jih země.
- Trasa na jih Chorvatska: Praha – České Budějovice – Linec – Štýrský Hradec – Maribor – Záhřeb – Makarska
- Plán trasy: Google Maps nebo Mapy.cz
- Délka trasy: 1 108 km
- Odhadovaný čas: 12 h 43 min
Tipy na cestu při přejezdu Rakouskem a Slovinskem
Rakousko: V Rakousku dodržujte rychlostní omezení (na dálnici max. 130 km/h). Během jízdy je zakázáno používat mobilní telefon. Pokud nemusíte, v Rakousku netankujte – ceny jsou zde citelně vyšší než u nás. Dopravní informace z celé země hlásí každou půlhodinu rádio Ö3. V případě nebezpečných dopravních situací je přímým vstupem přerušeno vysílání všech rozhlasových programů. Dopravní zpravodajství lze sledovat na webu rakouského státního podniku ASFiNAG.
Slovinsko: Přejezd touto zemí bývá klidný a pohodový. Po rakouských cenách za pohonné hmoty se vám na území Slovinska uleví, neboť ceny za benzín a naftu jsou zde srovnatelné s našimi. Aktuální dopravní informace se dozvíte na webu Promet.si.
Cesta do Chorvatska přes Slovinsko mimo dálnici z Vídně
Jestliže se chcete vyhnout placení za dálniční známky ve Slovinsku, sjeďte v Rakousku na dálnici A9 na sjezdu 226 na Gersdorf a Mureck. Za Mureckem přejeďte po mostě přes řeku, čímž se dostanete do Slovinska. Za mostem se vydejte směrem na Záhřeb a Maribor, za Občinou Lenart na Ptuj, odkud se dáte na Podlehnik. Poté pojedete přes Zakl a Stanošinu až k slovinsko-chorvatským hranicím.
- Trasa: Vídeň – Štýrský Hradec – Mureck – Občina Lenart – Ptuj – Podlehnik – Zakl – Stanošina – Krapina – Záhřeb
- Plán trasy: Google Maps nebo Mapy.cz
- Délka trasy: 394 km
- Odhadovaný čas: 7 h 41 min (z Vídně)
Jak dlouho trvá a kolik stojí cesta z Prahy
Délka trasy
Pokud se vydáte z Prahy na ostrov Krk či do města Pula, počítejte s průměrným časem 12 hodin. Cesta do přístavního města Rijeka může trvat pohých 11 hodin. Mezi delší cesty patří trasa z Prahy do Brely i do druhého největšího chorvatského města Split, kde je nutné počítat se 13 hodinami. Za volantem strávíte v průměru zhruba 12 hodin.
Na kolik vyjde cesta
Cena za cestu se odvíjí nejen od počtu ujetých kilometrů, ale také od typu vašeho vozidla a pohonných hmot. Při výpočtu myslete i na možné navýšení spotřeby kvůli zvýšenému provozu na silnicích a s ním související čekání v kolonách. Dále může spotřebu výrazně ovlivnit kopcovitý terén a omezení rychlosti. Pro přejezd Českem, Rakouskem a Slovinskem budete muset zakoupit dálniční známky a v Chorvatsku se při sjezdu z dálnic platí mýtné. V Rakousku si zase připlatíte za průjezd některými tunely a mosty.
Níže uvedená tabulka obsahuje nejen počet kilometrů a časový odhad v rámci vybrané trasy z Prahy, ale i orientační cenu za pohonné hmoty.
Upozornění: Cena se váže na spotřebu 6 litrů pohonné hmoty na 100 km při ceně 40 Kč za litr. Cena je uvedena za jednosměrnou cestu. Nejsou v ní započteny částky za dálniční známky, mýtné ani poplatky za přejezdy tunely a mosty.
Trasa | Přes Brno a Vídeň | Přes České Budějovice a Linec |
Praha – Rijeka | 11 h (894 km) = 2 146 Kč | 10 h 11 min (810 km) = 1 944 Kč |
Praha – Pula | 12 h 9 min (1 000 km) = 2 400 Kč | 11 h 19 min (916 km) = 2 198 Kč |
Praha – Zadar | 12 h 5 min (1 018 km) = 2 443 Kč | 11 h 15 min (935 km) = 2 244 Kč |
Praha – Split | 13 h 3 min (1 141 km) = 2 738 Kč | 12 h 13 min (1 057 km) = 2 537 Kč |
Praha – Makarska | 13 h 33 min (1 192 km) = 2 861 Kč | 12 h 43 min (1 108 km) = 2 659 Kč |
Praha – Dubrovnik | 15 h 22 min (1 338 km) = 3 211 Kč | 14 h 33 min (1 254 km) = 3 010 Kč |
Zdroj časového odhadu cesty a délky trasy: Google Maps. Uvedené ceny jsou orientační a platné k 1. 6. 2024.
Nejlepší cesta do Chorvatska z Brna
Nejkratší a nejrychlejší trasy do chorvatských letovisk vedou přes Rakousko a Slovinko, nebo se můžete vydat přes Slovensko a následně Maďarsko.
Přes Rakousko a Slovinsko
- Trasa k poloostrovu Istrie: Brno – Vídeň – Štýrský Hradec – Maribor – Záhřeb – Rijeka
- Plán trasy: Google Maps nebo Mapy.cz
- Délka trasy: 680 km
- Odhadovaný čas: 8 h 29 min
Z města Rijeka můžete jet dál na ostrov Krk nebo na Istrii. Pokud vyrazíte na Krk, připočtěte si navíc k cestě asi 50 minut, při cestě na Istrii cca 1,5 hodiny.
- Trasa na jih Chorvatska: Brno – Vídeň – Štýrský Hradec – Maribor – Záhřeb – Makarska
- Plán trasy: Google Maps nebo Mapy.cz
- Délka trasy: 978 km
- Odhadovaný čas: 11 h 1 min
Přes Slovensko a Maďarsko
Zejména obyvatelům východní části země přijde vhod druhá možnost, jak se dostat na dovolenou v Chorvatsku, a to přes Slovensko a Maďarsko. I proto jsme jako výchozí bod pro tuto trasu stanovili Brno.
- Trasa k poloostrovu Istrie: Brno – Bratislava – Mosonmagyaróvár – Szombathely – Varaždinske Toplice – Záhřeb – Rijeka
- Plán trasy: Google Maps nebo Mapy.cz
- Délka trasy: 669 km
- Odhadovaný čas: 8 h 16 min
I zde platí, že se z Rijeky můžete vydat dále na ostrov Krk či poolostrov Istrie, nebo dále na jih země až k Dubrovníku.
- Trasa na jih Chorvatska: Brno – Bratislava – Mosonmagyaróvár – Szombathely – Varaždinske Toplice – Záhřeb – Makarska
- Plán trasy: Google Maps nebo Mapy.cz
- Délka trasy: 967 km
- Odhadovaný čas: 10 h 48 min
Tipy na cestu při přejezdu Slovenskem a Maďarskem
Slovensko: Při přejezdu Slovenskem si dávejte pozor na dodržování dopravních předpisů, neboť byste mohli dostat velmi vysokou pokutu. Maximální sazba činí až 1 300 € (zhruba 32 300 Kč) a viník může navíc dostat zákaz řízení motorových vozidel až na 5 let. Zakázáno je telefonování (s výjimkou hands-free) a používání tzv. antiradarů. Aktuální dopravní informace najdete na webu národní dálniční společnosti.
Maďarsko: Po celém území Maďarska je vybudovaná široká síť čerpacích stanic a cena za pohonné hmoty zde bývá o něco vyšší než v Česku. Elektronické dálniční známky mohou být na dálnici kontrolované kamerovým systémem a občas provádí kontrolu nejen policie v rámci běžných kontrol, ale i speciální skupina provozovatele dálnice (za asistence policie). V případě udělení pokuty za přestupek může být vozidlo zadrženo až do zaplacení pokuty. Aby vám neunikly žádné důležité informace o dopravě, sledujte webové stránky Útinform.
Jak dlouho trvá a na kolik vyjde cesta z Brna
Délka trasy
Z Brna se dostanete do cílové destinace relativně rychle. Do Rijeky dojedete přes rakouské dálnice již za 8,5 hodiny a na jih Chorvatska za cca 11 hodin. Pojedete-li přes Slovensko a Maďarsko, čas strávený v autě se ještě více zkrátí a do jižní části Chorvatska dorazíte za necelých 11 hodin.
Náklady na cestu
Náklady na cestu se odvíjí od počtu ujetých kilometrů, od typu vašeho vozidla a spotřeby pohonných hmot. Spotřeba může být vyšší při zvýšeném provozu na silnicích a čekání v kolonách. Dále ji může ovlivnit kopcovitý terén a omezení rychlosti. Pro přejezd Českem, Slovenskem, Rakouskem, Slovinskem a Maďarskem budete muset také zakoupit dálniční známky a v Chorvatsku navíc při sjezdu z dálnic zaplatit mýtné. V Rakousku je nutné platit i za přejezd některými tunely a mosty.
Níže uvedená tabulka obsahuje počet kilometrů a časový odhad v rámci vybrané trasy z Brna. Dále v ní najdete orientační cenu za pohonné hmoty.
Upozornění: Cena se váže na spotřebu 6 litrů pohonné hmoty na 100 km při ceně 40 Kč za litr. Cena je uvedena za jednosměrnou cestu. Nejsou v ní započteny částky za dálniční známky, mýtné ani poplatky za přejezdy tunely a mosty.
Trasa | Přes Vídeň | Přes Bratislavu a Szombathely |
Brno – Rijeka | 8 h 29 min (680 km) = 1 632 Kč | 8 h 16 min (669 km) = 1 606 Kč |
Brno – Pula | 9 h 37 min (786 km) = 1 886 Kč | 9 h 24 min (775 km) = 1 860 Kč |
Brno – Zadar | 9 h 33 min (805 km) = 1 932 Kč | 9 h 20 min (793 km) = 1 903 Kč |
Brno – Split | 10 h 30 min (927 km) = 2 225 Kč | 10 h 18 min (915 km) = 2 196 Kč |
Brno – Makarska | 11 h (978 km) = 2 347 Kč | 10 h 48 min (967 km) = 2 321 Kč |
Brno – Dubrovnik | 12 h 50 min (1 124 km) = 2 698 Kč | 12 h 38 m (1 113 km) = 2 671 Kč |
Zdroj časového odhadu cesty a délky trasy: Google Maps. Uvedené ceny jsou orientační a platné k 1. 6. 2024.
Kdy vyjet autem do Chorvatska
Který měsíc je vhodný?
Chcete zažít horkou letní dovolenou v některém z chorvatských letovisk se vším všudy? Pak vycestujte během letních prázdnin, kdy vás potěší teploty v rozmezí 27–31 °C a moře prohřáté na krásných 26 °C. Pokud si na úporná vedra a přeplněné pláže dvakrát nepotrpíte, vydejte se za dobrodružstvím v červnu nebo v září, kdy jsou teploty o něco nižší a turistů citelně méně.
Ve který den vyrazit?
Mnoho lidí si láme hlavu, který den bude pro zahájení cesty na dovolenou nejlepší. Většina z nich vyjíždí v pátek v noci nebo v sobotu brzy ráno, protože se chtějí vyhnout silnějšímu provozu na silnicích. Jestli však doopravdy chcete, aby byla vaše cesta plynulejší, pátek večer a sobotu vynechte a zvolte kterýkoliv jiný den, např. neděli.
Díky loňskému zrušení hraničních kontrol si pravděpodobně nejdéle počkáte při placení prvního dálničního úseku před Záhřebem. Celkově jde o dlouhou a náročnou cestu, kterou je vhodné rozdělit do dvou úseků a jednu noc přespat v některé ze zemí, kterou budete projíždět.
Dálniční známky, mýtné a poplatky za tunely
Dálniční poplatky (známky)
- Česká republika: Elektronickou dálniční známku lze zakoupit na oficiálním webu eDalnice.cz. U standardního vozu za ni zaplatíte od 200 Kč (denní kupon) až do 2 300 Kč (roční kupon).
- Rakousko: Dálniční známku pro přejezd touto zemí můžete koupit online nebo na příhraničních benzínových pumpách.
- Slovinsko: Dálniční známku pro průjezd touto zemí lze zakoupit v elektronické formě, nebo na vybraných benzínových pumpách.
- Maďarsko: Tato země využívá pouze elektronické dálniční známky. Můžete je zakoupit i na maďarských čerpacích stanicích s označením E-Vignette nebo Matrica.
- Slovensko: Slovenskou dálniční známku zakupte na poště, vybraných benzínových pumpách nebo na webu eznamka.sk.
- Chorvatsko: V cílové destinaci neexistují klasické dálniční známky, ale připravte se na mýtné brány u sjezdů z dálnic. Dá se zde platit hotově (€) nebo platební kartou - ceny mýtného pro osobní vozidla s výškou do 1,9 m odpovídají ceně cca 6 €/100 km. V letní sezóně (červen – září) počítejte se zvýšením mýtného o 10 %.
Země | 10denní kupon | Měsíční kupon |
Česká republika | 270 Kč | 430 Kč |
Rakousko | 11,50 € (cca 284 Kč) | 28,90 €/2 měsíce (cca 714 Kč) |
Slovinsko | 16 €/7 dní (cca 395 Kč) | 32 € (cca 790 Kč) |
Maďarsko | 6 400 HUF (cca 406 Kč) | 10 360 HUF (cca 656 Kč) |
Slovensko | 12 € (cca 296 Kč) | 17 € (cca 420 Kč) |
Částky převedené do CZK jsou platné k 1. 6. 2024.
Poplatky za mýtné v Chorvatsku
Trasa | Délka trasy | Orientační cena mýtného |
Bregana - Pula | 277 km | 20 € (cca 508 Kč) |
Bregana - Zadar | 296 km | 17 € (cca 420 Kč) |
Bregana - Zagvozd (Makarska) | 450 km | 27 € (cca 667 Kč) |
Trakošćan - Zagvozd (Makarska) | 502 km | 28 € (cca 692 Kč) |
Gorićan - Šibenik | 449 km | 26 € (cca 642 Kč) |
Částky převedené do CZK jsou platné k 31. 5. 2024.
Poplatky za tunely v Rakousku
V Rakousku jsou průjezdy některými tunely a mosty zpoplatněné. S jakými poplatky lze počítat?
Komunikace | Úsek | Poplatek |
A 9 | Gleinalm tunnel | 10,50 € (cca 259 Kč) |
A 9 | Bosruck tunnel | 6,50 € (cca 161 Kč) |
A 10 | Tauern tunnel | 13,50 € (cca 333 Kč) |
A 11 | Karawanken tunnel | 7,80 € (cca 193 Kč) |
A 13 | Brenner | 11 € (cca 272 Kč) |
S 16 | Arlberg | 11,50 € (cca 284 Kč) |
Přehledný rozpis poplatků pro jednotlivé úseky najdete na webu rakouského státního podniku ASFiNAG. Částky převedené do CZK jsou platné k 1. 6. 2024.
Ceny pohonných hmot a tankování
Kde tankovat
Ačkoli se ceny pohonných hmot velmi často mění, všeobecně platí, že u nás patří prakticky k nejnižším v rámci celé Evropské unie. Z tohoto důvodu vám doporučujeme natankovat plnou nádrž ještě v Česku. Na benzínkách podél dálnic a rychlostních silnic jsou ceny pohonných hmot zpravidla vyšší než u menších pump v městech a obcích. Přímo v Chorvatsku jsou ceny za litr benzínu nebo nafty srovnatelné s našimi cenami. Zatímco Slovinsko vás potěší nižšími cenovkami, v Rakousku můžete počítat naopak s vyššími cenami.
Cena pohonných hmot
Země | Benzín 95 | Nafta |
Česká republika | 38,7 Kč | 36,7 Kč |
Slovensko | 1,66 € (cca 41 Kč) | 1,57 € (cca 38,8 Kč) |
Rakousko | 1,64 € (cca 40,5 Kč) | 1,68 € (cca 41,5 Kč) |
Maďarsko | 1,62 € (cca 40 Kč) | 1,64 € (cca 40,5 Kč) |
Slovinsko | 1,52 € (cca 37,5 Kč) | 1,55 € (cca 38,3 Kč) |
Chorvatsko | 1,58 € (cca 39 Kč) | 1,61 € (cca 39,8 Kč) |
Uvedené ceny jsou orientační a platné k 31. 5. 2024. Částky převedené do CZK jsou platné k 1. 6. 2024.
Jak připravit auto na dlouhou cestu
Vozidlo si nechte před dlouhou cestou pro jistotu zkontrolovat v servise. Doplňte nebo dejte vyměnit základní kapaliny, zkontrolujte brzdy a svícení žárovek. Dejte si pozor i na pneumatiky, aby nebyly sjeté. Pro každého cestujícího mějte po ruce reflexní vestu (i pro děti) a pohlídejte si u řízení správnou rychlost podle země, kterou projíždíte.
Každá země má jiná pravidla a zákony. Například v sousedním Rakousku je poněkud problematické používání palubních kamer, které se u nás v Česku naopak těší velké oblibě zejména kvůli případnému prokazování nehod. Rakušanům se nezamlouvá narušování soukromí ostatních osob, takže záznam můžete použít pouze pro vlastní potřebu – jako důkaz autonehody právně neustojí.
V Německu je používání čelních autokamer sice nedoporučováno, ale tolerováno. Když vám však dojde na dálnici benzín, bude na vás pohlíženo jako na nedbalého řidiče.
Kromě navigace a kamery do auta je dobré mít vždy po ruce plně nabitou powerbanku a skvěle vám poslouží i spolehlivý držák na mobilní telefon. Převážené chlazené i mražené potraviny vám déle vydrží v autochladničce.
Jak vybrat GPS navigaci? Jak vybrat kameru do auta? Jak vybrat držák na mobil?
Povinnou výbavou každého vozidla je autolékárnička. Zkontrolujte si již před cestou, aby nebyla po expiraci a obsahovala vše potřebné.
Cestovní doklady, pojištění a další náležitosti
Povinné doklady
Čeští turisté musí být vybaveni před vstupem na území Chorvatska platným cestovním pasem nebo občanským průkazem. Toto nařízení platí pro děti i dospělé osoby.
Opatření Covid-19
Letošní prázdniny se ponesou ve stejném stylu jako v období před vypuknutím světové pandemie nemoci Covid-19. Velvyslanectví České republiky v Záhřebu upozornilo, že od 1. května 2022 smějí cizinci ze všech zemí cestovat do Chorvatska bez prokazování bezinfekčnosti. Zároveň se již upustilo od vyplňování příjezdového epidemiologického formuláře EnterCroatia.
I když se od oficiálních opatření ustoupilo, není na škodu mít ve svém dovolenkovém zavazadle antigenní test na Covid-19. Mnoho lidí po příjezdu na dovolenou skolí viróza nebo nachlazení a test vám poslouží alespoň na pravděpodobné vyloučení nákazou tímto virem.
Turisti musí během pobytu v destinaci dodržovat pravidla stanovená Chorvatským ústavem veřejného zdraví, a to povinným nošením roušek nebo respirátorů ve zdravotnických zařízeních a ve všech zařízeních sociální péče.
Povinné použití autosedačky
V Chorvatsku lze děti do 2 let převážet v autosedačce vajíčkového typu a děti do 5 let musí být připoutané v autosedačce s 3bodovým bezpečnostními pásy. Pasažéři od 5 do 12 let musí sedět na podsedáku, který přizpůsobí jejich výšku pro použití bezpečnostního pásu ve vozidle. Na předních sedadlech je možné cestovat až od 12 let.
Cestovní pojištění
Pojištění osob a automobilu je velmi důležité a není radno jej podcenit. V rámci Evropské unie sice máte zabezpečené základní zdravotní pojištění, ovšem pro případ úrazu, rozsáhlejšího ošetření či hospitalizace byste měli mít sjednané cestovní pojištění. Nejedná se o vysoké částky a budete moct z hlavy vypustit obavy z finančních komplikací souvisejících s ošetřením.
Pojištění vozidla
Zkontrolujte platnost a rozsah pojištění svého vozidla. Některé pojišťovny nabízejí balíčky s velmi lákavými službami, jako jsou asistenční služby (odtáhnutí porouchaného vozidla do nejbližšího autoservisu na opravu, nebo dopravení neopravitelného auta zpět do České republiky), možnost získat náhradní auto či dokonce ubytování pro všechny pasažéry, telefonické tlumočení pro případ jednání s účastníky autonehody. Nabízejí pomoc i při vybité baterii, defektu, ztrátě klíčů a nedostatku paliva. Cestovní balíček, který si lze vybrat z bohaté nabídky pojišťoven, vás ochrání před nepříjemnými mimořádnými výdaji v případě, že na cestě něco nevyjde podle plánu.
Vstup do Schengenu a přijetí eura
1. ledna 2023 vstoupilo Chorvatsko do Schengenu, díky čemuž se zrušily všechny pevninské i námořní hraniční kontroly se Slovinskem, Maďarskem a Itálií. Cesta do vaší cílové destinace se tak zrychlí.
Další změnou od začátku roku 2023 je přijetí eura, přičemž Rada Evropské unie stanovila přepočítací koeficient 7,53450 HRK za 1 EUR.
Co s sebou změna měny přinesla?
- Od roku 2024 již neplatí povinnost dvojího označování cen – ceny tedy mohou být zobrazovány již pouze v eurech.
- Chorvatskými kunami bylo možné platit pouze do 15. 1. 2023.
- Výměna bankovek a mincí: Do konce roku 2023 bylo možné v bankách, na poštách a v agentuře Financijska agencia bezplatně vyměňovat za eura chorvatské kuny.
- Stejná výše cen: Zvýšení cen spojené s přechodem na euro je zakázáno z důvodu ochrany spotřebitele.
Cesta do Chorvatska s dětmi
Čeká vás dlouhá cesta autem do Chorvatska s dětmi? Přečtěte si naše tipy, jak ji přežít bez úhony a navíc bezpečně.
Odkdy mohou děti sedět bez podsedáku či vpředu? A jak je zabavit?