Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
Vstupujete na stránky pro osoby starší 18 let.
Kliknutím na tlačítko „Vstoupit“ prohlašuji, že jsem starší 18 let a nepřipustím, aby ke zde uvedeným datům přistupoval kdokoli nezpůsobilý či nezletilý.
8 tipů, jak vybavit domácí posilovnu běžeckým pásem či trenažéry
Dokopat se do fitness centra, přemluvit se k vyběhnutí do deštivého počasí nebo vystavit tělo na odiv pokukujícím kolemjdoucím? To není nic pro vás! Využijte naplno všech benefitů, které přináší domácí posilovna, a věřte, že pekáč buchet čeká za rohem.
Obsah článku
- Běžecké pásy jsou ideální pro každou posilovnu doma
- Veslovací trenažéry jsou klíčem ke skvělé postavě i zdravým zádům
- Cyklotrenažéry a rotopedy vás vyvezou bez ohledu na počasí
- Eliptické trenažéry dokonale protáhnou celé tělo
- Jaké fitness příslušenství vám v domácí posilovně nesmí chybět?
- Fitness nářadí, kterým doladíte každý trénink
- I při jemném cvičení se dokonale protáhnete a zregenerujete
- Chytrého vybavení není nikdy dost
Běžecké pásy jsou ideální pro každou posilovnu doma
Běhání se v posledních několika letech stalo doslova fenoménem sportovního světa. Je však dobré si narovinu říci, že pro mnohé z nás je představa běhání před ostatními bez ohledu na to, jestli běháme venku nebo jdeme do fitka, doslova nepředstavitelná. Každý pohyb, a běhání zvláště, by měl navozovat pocit příjemné euforie, při kterém vyplavené endorfiny nastartují okamžitě lepší náladu. Nenechavé pohledy zvědavců by vás však neměly odradit. Vyzrajte nad všemi výmluvami, proč to nejde, a vyběhněte. Kvalitní běžecký trenažér vás ve štychu nikdy nenechá, vždy bude připraven na každou vaši náladu a bude milovat každou kapku běžeckého potu.
V čem tkví gró běžeckého pásu?
Běžecké pásy velmi věrohodně simulují běh, případně obyčejnou rekreační či rychlejší chůzi. Běháním v domácím prostředí eliminujete takové nepříjemné vnější faktory jako je nepřízeň počasí, smog, nevhodný terén, nepříjemné pohledy kolemjdoucích apod. Bylo by chybou považovat běžecký pás pouze za nástroj pro spalování kalorií, protože slouží:
- jako skvělá rehabilitační anaerobní pomůcka při onemocnění srdce či oběhového systému,
- tréninková fitness pomůcka pro všechny sportovní nadšence,
- nástroj pro udržení dobré fyzické kondice, pro spalování tuků včetně tvarování problémových partií jako jsou hýždě či bříško.
Jednou z nejčastějších příčin úmrtí jsou v současné době kardiovaskulární onemocnění či problémy, které s sebou přináší obezita. Tato civilizační onemocnění jsou velice často způsobena nedostatkem pohybu a špatnou celkovou fyzickou zdatností. Chůze či běh jsou přitom tím nejpřirozenějším pohybem pro člověka a mají jednoznačně pozitivní vliv na jeho zdraví. Naordinujte si pravidelný běh jako účinný preventivní prostředek pro udržení psychické i fyzické pohody.
Běháním na běžeckém pásu vám navíc odpadnou časové starosti, které často musíte řešit při klasickém běhání - jak a kudy se tam dostanete, abyste si mohli vlastně v klidu zaběhat? Zapněte trenažér a vyběhněte, není nač čekat.
Běžecké trenažéry versus klasické běhání v přírodě
Existují zarytí milovníci venkovního běhání, kteří vyběhnou s dobrou náladou a odhodláním do každého počasí. Pak je tu ovšem skupina lidí, kterým běžecký pás doslova přirostl k nohám. Nelze jednoznačně určit, která skupina lidí by v případném souboji vyhrála pohár kvalitnějšího či zdravějšího cvičení. Obě varianty mají zajisté své pro a proti. Pokud odmyslíme eliminaci nepříznivých venkovních faktorů, je běhání doma tzv. mezi čtyřmi stěnami bezpečnější. Moderní běžecké pásy mohou navíc simulovat náklon v terénu, lze nastavit zatížení i tolik milované odpružení. Při vyběhnutí venku jste na čerstvém vzduchu, nemusíte řešit případný stereotyp či nudu a kdo ví, třeba potkáte i svou běžeckou spřízněnou duši.
Co dodat na závěr? Cvičení na běžeckém pásu optimálně kombinujte s vyběhnutím na čerstvý vzduch a poslouchejte potřeby svého těla, které tak velmi dobře znáte.
Veslovací trenažéry jsou klíčem ke skvělé postavě i zdravým zádům
Veslovací trenažér (či též veslařský) je jedním z nejúčinnějších domácích fitness strojů, díky kterému při posilování zapojíte celé tělo. Simulací záběrů při veslování zcela přirozeně posilujete oblasti horních i dolních končetin, zádového svalstva i rizikových partií jako jsou břicho či hýždě. Tento efektivní stroj je vhodný nejen pro klasické domácí fitness cvičení, ale i pro celkové posilování a kondiční veslování.
Bylo by chybou přistupovat k veslovacímu trenažéru jako k profesionálnímu pomocníkovi vrcholových sportovců. Opak je totiž ve skutečnosti pravdou. Pokud máte ochablé zádové partie, časté bolesti zad například ze sedavého zaměstnání nebo trpíte chronickými bolestmi zad, je veslovací trenažér skvělou rehabilitační pomůckou, která vás při správném a pravidelném používání od většiny zdravotních problémů vysvobodí.
A jaké jsou tedy základní pravidla a rady pro začátečníky? Chcete-li využívat veslařský trenažér převážně z důvodu hubnutí, vyhraďte si na cvičení dobu před snídaní, jelikož váš organismus bude mnohem rychleji a lépe spalovat nahromaděné tukové zásoby. Pro cvičení je nutné vyhradit si alespoň půl hodiny optimálně třikrát až čtyřikrát týdně. Nepřepalte začátek a vždy začínejte veslovat s nižší zátěží a do formy se postupně propracujte.
Jak vybrat veslovací trenažér?
Správná technika cvičení na veslovacím trenažéru
Před každým tréninkem se rozehřejte a protáhněte při nenáročné rozcvičce. Mějte na paměti, že veslovací trenažér je koordinací několika prvků, jejichž správným propojením dosáhnete skvělých výsledků. Při startovací pozici uchopte madla startovacího trenažéru na šíři ramen, ruce mějte před sebou pevně natažené a nohy pokrčené. Při rozjezdu se rozjeďte výhradně zapojením spodní částí těla. Při samotné jízdě již zapojte i trup, jehož pohyb směřujte vždy dozadu. Samotné paže zapojte až ve chvíli, když máte nohy zcela natažené. Při návratu do původní pozice nechvátejte a mějte na paměti, že tato závěrečná pozice by měla být až dvakrát pomalejší a plynulejší než samotný záběr.
9 benefitů cvičení na veslovacím trenažéru
- Cvičení na veslovacím trenažéru pozitivně ovlivňuje krevní oběh a tlak,
- pravidelné cvičení zvyšuje vitální kapacitu plic,
- veslovací trenažér zcela rovnoměrně zatěžuje celé tělo,
- jedná se o kombinaci klasického a aerobního cvičení,
- umožňuje cvičení bez nežádoucích nárazů, které by zatěžovaly klouby,
- efektivně spaluje nahromaděné tuky a formuje postavu včetně rizikových partií,
- zlepšuje kondičku a celkovou odolnost lidského organismu,
- napomáhá bojovat s nahromaděným stresem a napětím,
- má relaxační účinky.
Cyklotrenažéry a rotopedy vás vyvezou bez ohledu na počasí
Někdy se prostě nedaří a na tu správnou vyjížďku není ideální počasí. Ale i když prší, sněží, jsou supertropy, vy můžete na kolo sednout klidně i o půlnoci a najet kilometry, za které by se nemusel stydět ani profesionál. Kvalitní vybavení plnohodnotně nahradí jízdu na kole. Díky tomu nevyjdete ze cviku, nepolevíte v nárocích na svou kondičku a pozitivní dopady na své zdraví budete pociťovat záhy.
Achillovou patou bývá většinou samotný výběr. Většina lidí neví, jestli zvolit klasický rotoped, investovat do cyklotrenažéru nebo už rovnou pořídit vychytanější ergometry, recumbenty či air biky. Co kus, to originál. Je možné obecně shrnout, že cyklotrenažéry jsou vhodnější spíše pro sportovnější a dynamičtější charakter šlapání. Rotopedy jsou ideální pro kondiční užití v rámci domácí pohody, kdy si během koukání na televizi chcete vylepšit fyzičku, rehabilitovat nebo spálit nějaký ten gram tuku.
Pravděpodobně nejvýraznějším rozdílem mezi rotopedem a trenažérem je držení těla. Při jízdě na cyklotrenažéru je držení těla díky níže položeným řídítkům stejné jako při jízdě na klasickém kole. Naopak při jízdě na rotopedu byste měli mít záda po celou dobu rovná bez náznaku jakéhokoliv předklonu.
Recumbenty, ergometry a air biky
Obdobou rotopedů jsou tzv. recumbenty neboli horizontální rotopedy, které poskytují výrazně pohodlnější posed s možností opření zad, čímž zpřístupňují tento specifický druh pohybu i starším osobám či lidem po úrazech, kteří jsou schopni mnohem lépe rehabilitovat bez nežádoucích vedlejších účinků. Existují však i takové variabilní varianty domácích fitness nástrojů, které jsou díky možnosti svého nastavení vhodné jak pro ženy, které chtějí vytvarovat problémové partie, tak pro vytrvalostní cyklisty.
Ergometry díky možnosti zvyšovat či naopak snižovat stupeň zátěže pak pomáhají těm, kteří chtějí při optimální tepové frekvenci co nejrychleji a nejefektivněji spalovat tuky.
S individuálními možnostmi každého sportovního nadšence pracují velmi specificky i tzv. air biky. Tyto vzduchové rotopedy využívají přirozeného odporu vzduchu, který při šlapání vzniká, čímž se velmi flexibilně přizpůsobují úrovni každého cyklisty.
Jak vybrat cyklotrenažér? Jak vybrat rotoped?
Pro skutečné cyklistické nadšence jsou favoritem cyklistické válce
Cyklistické válce jsou jasnou volbou pro ty, kteří si chtějí i při indoor tréninku prožít pocit jako při skutečné jízdě. Cyklistické válce navíc umožňují pohybovat se na kole tak, že budete trénovat nejen balanc, ale i samotnou techniku. Byť by se na první poslech mohlo zdát, že se jedná o vysokotonážní zařízení, opak je pravdou. Cyklistické válce jsou ve skutečnosti pevnou podložkou osazenou válci.
Při tréninku či relaxační jízdě umístíte své jízdní kolo do válců, upevníte a můžete vyrazit. Některé druhy nabízejí dokonce i možnost nastavení požadované zátěže, takže se můžete do pedálů opřít jak při jízdě do pořádného kopce.
Tip: Udělejte si i doma tu pravou cyklistickou atmosféru. Pusťte si poslední ročník Tour de France a oblečte si cyklistické rukavice, díky kterým budete mít řídítka pevně pod kontrolou.
Eliptické trenažéry dokonale protáhnou celé tělo
Eliptický trenažér patří pravděpodobně k nejoblíbenějším a nejznámějším fitness pomůckám, které slouží primárně k protažení a posílení celého těla. Velice často se můžete setkat také s označením crossový trenažér, orbitrek, eliptical či cross, ale vždy se jedná o ten samý fitness cvičební stroj. Princip fungování eliptického trenažéru je jednoduchý. Nohy usaďte na tzv. lyžiny s pedály, které se během cvičení se zapojením horních končetin pohybují po elipsovité dráze, díky čemuž budete cvičit celým tělem.
Pohyb na eliptickém trenažéru není pro člověka zcela přirozeným pohybem, proto je nutné si na něj postupně zvyknout. Nejblíže se cvičení na něm podobá klasickému běžeckému lyžování. Používání eliptického trenažéru bude na rozdíl od klasického běžeckého trenažéru, rotopedu či stepperu mnohem šetrnější ke kloubům a k celému pohybovému aparátu.
Jak vybrat eliptický trenažér?
Jak správně používat eliptický trenažér?
Aby používání eliptického trenažéru bylo skutečně efektivní i příjemné zároveň, je nezbytné správné seřízení dle výšky a váhy. Trup by při správném nastavení neměl být příliš či nepříjemně vzdálen od madel, jelikož případný sklon směrem kupředu by vás nutil odlepovat paty od podložky, k čemuž by během cvičení nemělo docházet.
Při cvičení nikam nechvátejte a rovnoměrnými vyváženými pohyby si každý cvik vychutnejte. Základem je držet kolena vždy v jedné rovině a vyvarovat se jejich vytáčení mimo osu pohybu. Hlavu mějte vždy vzpřímenou, ramena i paže uvolněné a pánev držte v neutrálním postavení. Mějte na paměti, že eliptický trenažér je nutné do pohybu uvést výhradně silou svých svalů, nikoliv vlastní hmotností.
Trenažér efektivně napomáhá při nápravě špatných pohybových stereotypů, kterých se dá v běžném životě jen velmi těžko zbavit. Pokud se rozhodnete využívat eliptický trenažér jako nástroj pro hubnutí, je nutné cvičit minimálně třikrát týdně.
Pravidelné cvičení na eliptickém trenažéru přináší celou řadu benefitů
Obecně je možné konstatovat, že cvičení na eliptickém trenažéru je v porovnání s ostatními fitness přístroji zaměřenými primárně na kardio mnohem efektivnější. Jeho pravidelné využívání má prokazatelně pozitivní účinky na krevní tlak, krevní oběh, zvyšuje vitální kapacitu plic, napomáhá tvarovat postavu zejména v rizikových oblastech hýždí, stehen a lýtek, spaluje tuky a má relaxační účinky. Díky možnosti zapojit jak horní, tak dolní končetiny, posilujete rovnoměrně svalové partie celého těla. Pokud však potřebujete vytvarovat či zhubnout jen určité partie, můžete cvičit a posilovat jen tu část těla, na kterou se při cvičení aktuálně zaměřujete.
Jaké fitness příslušenství vám v domácí posilovně nesmí chybět?
Jste na home office a máte jen půl hodinku na oběd, ráno musíte stihnout tunu věcí, venku prší, že byste ani psa nevyhnali. I přesto vám nashromážděný stres, potřeba se vybít a láska k pohybu velí: hýbejte se! Není nutné mít doma vyhrazenou celou místnost, kde si zařídíte svou vlastní domácí posilovnu. Jen málokdo si může takový luxus dovolit. I přesto si můžete domů pořídit takové doplňky a příslušenství ke cvičení, které vám vytvoří provizorní posilovnu v pohodlí domova.
Všestranné posilovací stroje, lavice a věže
Posilovací lavice, stroje či věže oceníte jako skvělý sportovní doplněk, ale i jako náhradu posilovny. Všechny uvedené posilovací stroje jsou svou konstrukcí většinou jednoduché, přesto slouží jako všestranné posilovací nástroje, které v sobě propojují více funkcí. Společné mají i to, že se zaměřují na více svalových partií a umožňují komplexní cvičení či protahování. Obecně lze shrnout, že uvedené posilovací sestavy zvyšují a zkvalitňují celkovou fyzickou kondici, udržují vaše tělo pružné a pevné. Benefitem je fakt, že jejich variabilita a flexibilita vám umožní posilovat a cvičit pouze ty partie, které skutečně chcete či potřebujete.
- Posilovací stroje jsou velmi variabilní a vždy záleží na vaší volbě, jak si posilovací stroj zkombinujete. Základem však většinou bývají hrazdy pro posílení převážně zádového svalstva, bradla k posílení horní poloviny těla či posilovače nohou.
- Posilovací věže jsou velmi univerzální multifunkční stroje vhodné pro posilování celého těla.
- Posilovací lavice jsou vhodné především pro tzv. bench press cvičení či posilování břišních svalů.
Jak vybrat posilovací stroj? Jak vybrat posilovací lavici? Jak vybrat posilovací věž?
Kettlebelly, činky a další doplňky. Na detailech záleží!
Činky, kettlebelly, zátěžové vesty, medicinbaly či plyometrické bedýnky jsou dokonalým pomocníkem pro rozehřátí, doplňkový trénink či cvičení, které je zaměřeno na konkrétní svalovou oblast.
Jak vybrat činky? Jak vybrat podložku na cvičení?
Správným používáním fitness příslušenství dokreslíte výsledný efekt každého cvičení. Zlepšíte si kondičku, v mnoha případech přispějete nárůstu svalové hmoty, budete mobilnější, pružnější, flexibilnější a mrštnější. V neposlední řadě si napravíte chybné pohybové stereotypy, ke kterým je možné zařadit například špatné držení postavy.
Tip: Chcete se během cvičení cítit maximálně komfortně? Používejte podložku na cvičení, vyráběnou nejčastěji z pěny typu TPE či PVC, která vás ochrání před chladem a zajistí větší pohodlí a podporu při tréninku.
Fitness nářadí, kterým doladíte každý trénink
Nepatříte sice k zarytým milovníkům klasického fitness cvičení, ale přesto si občas u televize chcete zpevnit bříško nebo být v dobré kondici? Občas vás přepadne chuť vyskákat se jako malé dítě ze všech starostí a radostí, protáhnout se a nemuset přitom utíkat do nejbližšího fitness centra? Není nic jednoduššího, než si domů pořídit povětšinou malé skladné pomocníky, kteří za málo peněz udělají hodně muziky.
Steppery a stepmůstky
K velmi oblíbeným, a pro domácí cvičení hojně využívaným nástrojem, patří stepper či stepmůstek. Oba stroje je možné zařadit do fitness sortimentu fungujícím na principu simulace chůze do schodů. Jsou vítanými pomocníky při zpevňování problematických partií nohou, boků nebo hýždí. Cvičení je postaveno ryze na aerobním charakteru při nízké až střední intenzitě. Oba fitness přístroje mají blahodárné účinky na kardiovaskulární systém či dobrou náladu. Cvičení je postaveno na jednoduchém pohybu ve vertikálním směru.
Trampolína nejen pro takové to domácí hopsání
Běžný pozorovatel by mohl ve skákání na trampolíně či přes švihadlo vidět jen snahu vrátit se do dětských let. Že je skákání leda pro děcka? Ha, omyl! Jakékoliv skákání je dokonalým a efektivním nástrojem pro hubnutí, rýsování postavy a ladění formy. A navíc - takové švihadlo se vejde bez větších obtíží do kapsy od kalhot či každé správné kabelky.
Během cvičení/skákání posilujete přirozeně, intenzivně a rovnoměrně celé tělo. Právě při skákání v porovnání s jinými sporty spálíte nejvíc kalorií. Například při cvičení s činkami spálíte v průměru 400 kcal/hod, při běhu 600 kcal/hod a při skákání více jak 650 kcal/hod.
A kde se vzal mýtus, že skákání zatěžuje klouby? Tak to jen těžko říci, protože opak je ve skutečnosti pravdou. Skákání je totiž druh pohybu, při kterém tlumíte dopad skoku většinou přes obě nohy, což je pro klouby mnohem méně náročné než například při klasickém běhu, kdy vždy dopadáte jen na jednu nohu.
Jen se tak protáhnout je k nezaplacení
Většina lidí bere sport jako formu závislosti na pohybu, ventil, povinnost i zábavu. Občas se protáhnout a nemuset se nikam kodrcat je prostě k nezaplacení. Ideální možností, jak si na malé ploše vykouzlit vlastní soukromé domácí fitness, je koupě posilovacích lan, posilovacích kroužků či žebřin.
Žebřiny neboli ribstole jsou osvědčeným nástrojem, který vám umožní dokonalé protažení i posílení celého těla. Ribstole je jednoduché, kompaktní a víceúčelové nářadí, které nemá žádné věkové omezení a zacvičit si může každý bez ohledu na tělesné schopnosti nebo dispozice. Pekáč buchet na sebe nenechá dlouho čekat.
K dokonalému protažení a základnímu posilování poslouží velmi dobře také posilovací lana, kroužky či závěsné posilovací systémy. Používání protahovacích či menších posilovacích pomůcek zvyšuje celkovou hybnost a kloubní rozsah, napomáhá k celkovému uvolnění, snižuje svalové napětí, napomáhá proti stresu či únavě, zlepšuje držení těla a působí preventivně proti špatným zlozvykům. Také pomáhá v boji s obezitou, cukrovkou a jinými civilizačními chorobami.
I při jemném cvičení se dokonale protáhnete a zregenerujete
Milujete pohyb, ale typické silové cvičení, zvedání činek či přitahování na trenažéru není vaší krevní skupinou? Raději se ponořte do propojení mysli s tělem, nechte každý pohyb uzrát a cvičení vnímejte především jako možnost uvolnění a relaxace.
Víte, že používání balančních pomůcek jakéhokoliv typu působí pozitivně na motoriku, zlepšuje kondici a rovnováhu? Optimálně by každá balanční podložka měla být vyrobena z měkkého materiálu, aby byla svému uživateli maximálně příjemná, a ze své podstaty je vždy nestabilní. Díky tomu je možné balanční podložky využívat i jako progresivní cvičební doplněk jak pro vytrvalostní, tak i silové sportování. Cvičení na balančních pomůckách působí jako prevence proti nejrůznějším zdravotním obtížím.
Skvělou alternativou pro jemnější druh cvičení je gymnastický míč, který je znám také pod označením fitball, gymball, balanční míč, rehabilitační či švýcarský míč. Gymnastický míč patří k nejpoužívanějším fitness pomůckám, který je využíván jak k ryze individuálnímu, tak i rehabilitačnímu účelu. Zlepšuje stabilitu, rovnováhu, kondici, napomáhá koordinovat několik pohybů najednou, působí preventivně proti bolestem zad či velmi časté skolióze. Už pouhé sezení na gymnastickém míči přináší svalovou úlevu a aktivaci svalů celého těla.
Od bolesti zad či natažených svalů uleví také masážní válec.
Jóga je nestárnoucím hitem
Nejstarší zmínky o józe hledejte zhruba 700 př. n. l. v asketických praktikách světců, kde se mluví o specifickém způsobu meditace. Dnes je jóga synonymem pro duchovní a fyzickou rovnováhu, spojení a celkovou vyváženost, a představuje i určitý životní styl. Jóga pracuje s dechem a dechovým cvičením. Lidské tělo vnímá jako ucelený komplex a každému jogínovi napomáhá otevřít se, uvolnit a prožívat svět kolem sebe mnohem vědoměji. Během samotného cvičení dochází ke zlepšení cirkulace lymfy, což vede k lepší imunitě a dochází také k přirozené detoxikaci organismu.
Pomůcky a doplňky pro cvičení jógy jsou velmi pestré a napomáhají jak úplným začátečníkům dostat zpět do formy zkrácené svaly i ztuhlé tělo, tak i pokročilým cvičencům, kteří ukotvují svalový rozsah a stabilitu. K základním pomůckám jógy patří především kostky na jógu, jóga válec a podložky.
Válce na jógu neboli bolstery jsou vyhledávanými zvláště začátečníky s ochablým svalstvem. Jsou skvělou pomůckou pro dosahování správných jogínských pozic a pomáhají také jako skvělá opěra.
- Při pozici hora se postavte s nohama u sebe. Váhu mějte rovnoměrně na obou chodidlech. Pomalu se vytahujte vzhůru směrem k hlavě, prodlužujte páteř a nezapomínejte pravidelně dýchat.
- Pozice střecha začíná z pozice tzv. na čtyřech. Postupně pomalu a plynule zvedněte pánev směrem nahoru a podsuňte ji mírně směrem dozadu. Nohy se snažte mít co nejvíce natažené. Ruce položené na podložce zpevněte a pokuste se prodloužit páteř směrem k pánvi.
- Pozici lotosového květu zahajte vzpřímeným sedem, překřižte nohy a jedno chodidlo zapřete do třísel. Zkušenější mohou druhé chodidlo dát křížem přes to první. Ruce spojte dlaněmi proti sobě a pravidelně pomalu dýchejte. Dech by vždy měl směřovat od břicha vzhůru.
- Pozice bojovníka je vedena pravou nohou vpřed s kolenem pokrčeným do pravého úhlu. Druhé chodidlo se pokuste udržet v rovině předního chodidla, přičemž koleno této druhé nohy držte co nejvíce natažené. Upažte ruce dlaněmi dolů a zpevněte trup.
- Při klasické pozici v předklonu vsedě, natáhněte nejprve nohy před sebe, propněte kolena a přitáhněte špičky. Pomalu se skloňte do předklonu, břicho přitáhněte co nejvíce ke stehnům a předloktí se pokuste položit na bérce. Prodýcháváním by postupně mělo dojít k prohloubení předklonu a uvolnění především oblasti krční páteře.
Chytrého vybavení není nikdy dost
Dokážete si představit svět sportu bez chytrých pomůcek? Fitness náramky, chytré hodinky, sporttestery, krokoměry, hrudní pásy nebo chytré náramky jsou v dnešní době při cvičení naprostou samozřejmostí. Důvodem je možnost si během sportovního výkonu či kdykoliv po něm prohlédnout tepovou frekvenci, spálené kalorie, uběhnutou vzdálenost nebo si jednoduše trackovat trasu. Většina chytrých pomůcek navíc umí porovnávat jednotlivé tréninkové plány, díky čemuž můžete sledovat svůj sportovní progres. Většina uvedeného technického vybavení je velmi pohodlná na ovládání, napomáhá sledovat sportovní aktivity a v neposlední řadě i motivuje, jelikož každý uživatel má možnost individuálního nastavení sportovních cílů včetně oblíbeného soutěžení s ostatními sportovními nadšenci.
Nejlepší chytré hodinky pro rok 2022 Top fitness náramek pro rok 2022 Nejlepší sluchátka pro rok 2022
Tip: Pro ještě dokonalejší sportovní zážitek či pro ještě lepší motivaci používejte kvalitní sluchátka. Pomůžou vám dostat se do toho správného sportovního tempa.
Jak vybrat sporttester? Jak vybrat chytré hodinky? Jak vybrat chytrý náramek? Pro dokonalý poslech při sportování